obrázek

Mazeová získala glóbus za super-G, v Lenzerheide se opět nejelo

ČTK
Lenzerheide (Švýcarsko) 14. března (ČTK) - Slovinská lyžařka Tina Mazeová získala malý křišťálový glóbus za superobří slalom. Poslední super-G sezony ve finále Světového poháru v Lenzerheide byl pro muže i ženy kvůli špatnému počasí zrušen. Ve Švýcarsku se tak dosud neodjel ani jeden závod, ve středu byly odvolány oba sjezdy.

Suverénka sezony a již jistá celková vítězka SP Mazeová si tak připsala "bez boje" malý glóbus, poté co ve středu podobným způsobem přišla o možnost jiný získat. Ve sjezdu měla Slovinka šanci předstihnout zraněnou Lindsey Vonnovou, protože byl však závod kvůli mlze zrušen, zůstala o jediný bod druhá za nepřítomnou Američankou.

Díky dnešnímu zrušení naopak nemusela Mazeová odolávat ataku průběžně druhé Julie Mancusové z USA, kterou celkově porazila o 55 bodů.

Na trať v Lenzerheide se dnes dostali pouze muži, kteří měli jet jako první. Původní start se kvůli špatné viditelnosti posunul z 9:30 na 13:00, kdy se podmínky na trati mírně zlepšily.

Začalo však silně foukat, a proto byl závod hned po prvním jezdci Gauthieru de Tessiéresovi na více než půl hodiny přerušen. Po poradě s trenéry a samotnými závodníky se ještě pokračovalo, ale kvůli pádu Klause Krölla byl závod definitivně zrušen. Rakušan se podle prvních informací zranil v oblasti nadloktí nebo ramena.

Malý glóbus za super-G už si dříve zajistil Nor Aksel Lund Svindal, jenž nicméně zřejmě definitivně přišel o šanci vyhrát celkové pořadí SP. Za lídrem seriálu Marcelem Hirscherem zaostává 149 bodů a na programu jsou už pouze slalom a obří slalom, což jsou Rakušanovy parádní disciplíny.