Reklama

Obří slalom v Adelbodenu vyhrál Hirscher, Krýzl byl jednadvacátý

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Adelboden (Švýcarsko) 7. ledna (ČTK) - Obří slalom ve švýcarském Adelbodenu vyhrál Rakušan Marcel Hirscher a upevnil si vedení ve Světovém poháru.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Český sjezdař Kryštof Krýzl obsadil 21. místo, Ondřej Bank nedokončil druhé kolo. Druhý skončil další rakouský lyžař Benjamin Raich, třetí místo obsadil Ital Massimiliano Blardone a čtvrtým místem udržel vedení v hodnocení obřího slalomu Ted Ligety z USA.

Krýzl se mezi nejlepší třicítku kvalifikoval 28. místa a v druhém kole předvedl, že jeho forma po nevýrazném začátku sezony stoupá. Zajel třetí nejlepší čas, za nejrychlejším mužem druhého kola Raichem zaostal o 73 setin. Byl dokonce o 30 setin rychlejší než vítěz závodu Hirscher. V celkovém pořadí ztratil na vítěze 3,56 sekundy.

Bank postoupil do druhého kola jako devatenáctý a měl velkou šanci poprvé v tomto ročníku bodovat. Vsadil všechno na jednu kartu, jel agresivně, ale po chybě skoro spadl a málem zastavil. I když se ještě pokusil o návrat do tratě, po chvíli svou snahu vzdal.

Hirscher vyhrál už první kolo, i když v závěru přišel o hůlku. "Myslím, že jsem ztratil tak dvě desetiny. Ale ruka je v pořádku," komentoval svůj zádrhel v závěru první jízdy. V druhém kole zajel devátý čas, ale na čtvrté vítězství v sezoně a sedmé v kariéře mu to stačilo.

První kolo nedokončilo 29 lyžařů z 66 startujících včetně americké hvězdy Bodeho Millera. V druhé jízdě vedle Banka neviděli cíl Rakušan Hannes Reichelt a také druhý muž Světového poháru Aksel Lund Svindal z Norska.

Bank v létě prodělal záhadnou nemoc a do Světového poháru naskočil později. Zatím nemá podle svých slov dostatečnou fyzičku na to, aby vydržel tak dlouhé jízdy. V předchozích šesti startech v sezoně nebodoval. Nyní zvažuje, zda pojede i nedělní slalom v Adelbodenu. Potom pátý muž z loňského mistrovství světa v kombinaci s velkou pravděpodobností předčasně ukončí sezonu.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

šest - šest = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Val Thorens je zřejmě nejznámější středisko v oblasti Tří údolí, možná vůbec nejznámější francouzské středisko vůbec. "Val To" se pyšní i dalšími nejrůznějšími "nej" - ne...
Lyžování ve výškách: 1300 - 3230 m.n.m
Délka sjezdovek: 140 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %56 %41 %8 %