Sjezd SP v Bad Kleinkirchheimu vyhrála Rakušanka Görglová

Bad Kleinkirchheim (Rakousko) 7. ledna (ČTK) - Sjezd žen Světového poháru v rakouském Bad Kleinkirchheimu vyhrála domácí Elisabeth Görglová a ukončila dvouleté čekání na vítězství.

Související

Související pohoří:
Související střediska:
Úřadující mistryně světa porazila o 16 setin Američanku Julii Mancusovou, třetí Fabienna Suterová ze Švýcarska ztratila půl sekundy.

Američanka Lindsey Vonnová, která vyhrála všechny čtyři předchozí závody v rychlostních disciplínách v sezoně, se po chybě krátce po startu musela spokojit se čtvrtým místem. Na Görglovou ztratila vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru 55 setin.

Třicetiletá Görglová, která naposledy v SP vyhrála v prosinci 2009, také získala pro rakouské lyžařky první triumf ve sjezdu od února 2009, kdy Andrea Fischbacherová vyhrála závod v Bansku. Na domácí půdě slavily Rakušanky vítězství v královské disciplíně po dlouhých pěti letech.

Na startu v Bad Kleinkirchheimu chyběla obhájkyně celkového prvenství v seriálu Maria Höflová-Rieschová. Německou lyžařku trápí chřipka a přijde také o nedělní super-G.