Reklama

Sjezd SP v Bad Kleinkirchheimu vyhrála Rakušanka Görglová

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Bad Kleinkirchheim (Rakousko) 7. ledna (ČTK) - Sjezd žen Světového poháru v rakouském Bad Kleinkirchheimu vyhrála domácí Elisabeth Görglová a ukončila dvouleté čekání na vítězství.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Úřadující mistryně světa porazila o 16 setin Američanku Julii Mancusovou, třetí Fabienna Suterová ze Švýcarska ztratila půl sekundy.

Američanka Lindsey Vonnová, která vyhrála všechny čtyři předchozí závody v rychlostních disciplínách v sezoně, se po chybě krátce po startu musela spokojit se čtvrtým místem. Na Görglovou ztratila vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru 55 setin.

Třicetiletá Görglová, která naposledy v SP vyhrála v prosinci 2009, také získala pro rakouské lyžařky první triumf ve sjezdu od února 2009, kdy Andrea Fischbacherová vyhrála závod v Bansku. Na domácí půdě slavily Rakušanky vítězství v královské disciplíně po dlouhých pěti letech.

Na startu v Bad Kleinkirchheimu chyběla obhájkyně celkového prvenství v seriálu Maria Höflová-Rieschová. Německou lyžařku trápí chřipka a přijde také o nedělní super-G.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

devět - čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Arabba leží v srdci Dolomit na jihovýchodním okraji masivu Sellagruppe. Díky propojení (tzv. "Sella Ronda") několika středisek ležících kolem Sellagrupe sousedí Arraba s ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2600 m.n.m
Délka sjezdovek: 57 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %35 %51 %14 %