Sjezd SP ve Svatém Antonu vyhrála Američanka McKennisová

Svatý Anton (Rakousko) 12. ledna (ČTK) - Závod ve sjezdu Světového poháru ve Svatém Antonu vyhrála překvapivě americká lyžařka Alice McKennisová a připsala si první vítězství v kariéře. Na druhém místě skončila se ztrátou sedmi setin Italka Daniela Merighettiová, třetí byla domácí Rakušanka Anna Fenningerová. Jediná česká reprezentantka na startu Klára Křížová byla se ztrátou 2,26 sekundy na 41. místě.

Související

Související pohoří:
Související střediska:
Třiadvacetiletá McKennisová si dojela pro největší úspěch v kariéře, ve Světovém poháru dosud navíc nikdy nebyla na stupních vítězů. "Jsem hrozně moc překvapená. Věděla jsem, že jsem měla dobrou jízdu, ale netušila jsem, že vydržím v čele až do konce," řekla McKennisová, jejímž nejlepším dosavadním výsledkem byla sedmá příčka z loňského sjezdu ve Schladmingu.

Na zkrácené trati, kterou museli pořadatelé upravit kvůli novému sněhu, obsadila čtvrtou příčku vedoucí žena průběžného pořadí SP Tina Mazeová ze Slovinska. V čele seriálu tak zvýšila náskok před druhou Mariou Höflovou-Rieschovou z Německa na 490 bodů.

Na šesté pozici skončila čtyřnásobná vítězka SP Lindsey Vonnová, která startovala po měsíční přestávce zaviněné střevními potížemi. Za McKennisovou zaostala o 34 setin. "Měla jsem problémy s měkkým sněhem, nemohla jsem chytit rytmus. V horní části jsem navíc udělala chybu, ale mnohem důležitější pro mě je, že jsem zase zpátky ve Světovém poháru," uvedla Vonnová, která stále vede hodnocení disciplíny.