Sjezd v Bormiu vyhrál Švýcar Defago před krajanem Küngem

Bormio (Itálie) 29. prosince (ČTK) - Švýcar Didier Defago vyhrál dnešní sjezd Světového poháru v Bormiu. Připsal si tak svůj první triumf v SP od ledna 2009, kdy vyhrál v Kitzbühelu, a čtvrtý v kariéře.

Související

Související pohoří:
Související střediska:
O 29 setin sekundy porazil krajana Patricka Künga, třetí dojel Rakušan Klaus Kröll.

Defago, který byl v předchozích 12 závodech sezony nejlépe devátý při obřím slalomu v Alta Badii, si v Bormiu připsal do klasifikace SP více bodů, než v celém dosavadním ročníku.

Šesté místo si vyjel Nor Aksel Lund Svindal, který se tak dostal do čela průběžné pořadí SP o 31 bodů před Rakušana Marcela Hirschera. Ten v Bormiu nestartoval.

Na průběžné páté místo v SP poskočil Američan Bode Miller, který se díky pátému času v Itálii stal novým lídrem hodnocení disciplíny. Dosud dvakrát druhý Švýcar Beat Feuz totiž závod nedokončil.

Kolotoč mužského Světového poháru bude pokračovat 5. ledna slalomem v Záhřebu.