Reklama

obrázek

Sjezdař Bank se chce stále zlepšovat, hlavně v Kitzbühelu

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 4. dubna (ČTK) - Životní sezonu má za sebou nejlepší český sjezdař Ondřej Bank, který jako jeden z šesti závodníků bodoval ve Světovém poháru ve všech disciplínách, přesto se hodlá i dál posouvat kupředu. A hlavně v rychlostních disciplínách. Jeho snem je pokořit sjezd v Kitzbühelu, kde si před třemi lety přivodil vážnou zlomeninu holenní kosti a málem kvůli tomu přestal lyžovat.

reklama

"Mám hodně rezerv," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Praze. "Chci se víc věnovat rychlostním disciplínám, letos to byla taková skautská práce. Pracovat na materiálu, kombinézách, zvyknout si na dlouhé lyže," vypočítal.

Neznamená to ale, že ustoupí od slalomu, obřího slalomu a kombinace, v nichž sbírá největší úspěchy. "Vždy mi imponovali lyžaři, kteří umějí všechny disciplíny. Obdivoval jsem je," poznamenal.

Po sezoně mu gratulovali všichni špičkoví sjezdaři včetně legendy Wernera Franze. "V sezoně bylo hodně závodů, kde jsem v cíli kroutil hlavou a byl nespokojený. Jsem ale moc rád, že ta sezona byla úspěšná, i když samozřejmě bylo na víc," prohlásil muž, který věčně hledá možnosti ke zlepšení. Příští rok chce vylepšit 26. místo v celkovém hodnocení Světového poháru, čtrnácté v obřím slalomu a sedmé v kombinaci.

"Je úžasné, že nám nejsou dobrá pátá místa," připomněl kouč a bratr Tomáš Bank výsledek z kombinace na MS, kde se hovořilo o medaili. "Ale to zavání nepokorou, můžeme být rádi, že vůbec lyžuje," řekl trenér.

Ondřej Bank získal 303 bodů v SP a 353 bodů do pořadí, podle kterého se bude nasazovat do závodů v příští sezoně. "To je perfektní," upozornil trenér. "Třeba ty medaile přijdou později," věřil.

Přitom před dvěma lety ani jeden z nich netušil, jestli vůbec bude třicetiletý lyžař závodit. "Ani ve snu nás tehdy nenapadlo, že to letos bude tak úspěšný rok," radoval se Tomáš Bank a připomněl tak hrůzostrašný pád při závěrečném skoku v Kitzbühelu a otevřenou zlomeninu holenní kosti, z níž se jeho bratr zotavoval skoro dva roky.

Pro milovníka adrenalinu je ale právě obávaný Hahnenkamm výzvou. "Chci si prožít ten pocit, že to bylo dobré. Já dám na pocity," řekl. Dobrý pocit pro něj znamená alespoň patnácté místo, ale hlavně umění potlačit respekt, upřednostnit agresivitu.

"Hodně lidí tam nezávodí naplno," tvrdil Bank. "Chci také vychytat skoky, v kterých si nejsem úplně jistý," řekl s tím, že bude trénovat i u Aleše Valenty v Acrobat parku ve Štítech. "Tak jasně, že si nějaká saltíčka dám," těšil se.

Kvůli tomu, aby se opět zlepšil ve sjezdech, nejspíš zase zavítá na podzim do Chile, kde jsou dlouhé sjezdovky. A kvůli tomu ještě tento týden bude testovat lyže pro další sezonu. Už se ale těší na léto, aby si odpočinul u golfu a užil adrenalinu při skocích z letadla s padákem. "To je bezpečná zábava," ujistil s úsměvem.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + tři = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Carezza společně se sousedním městečkem Welschnofen / Nova Levante leží na východním okraji oblasti Dolomity Superski 30 km od Bolzana. V rámci superoblasti Dolomiti Supe...
Lyžování ve výškách: 1200 - 2337 m.n.m
Délka sjezdovek: 41 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %56 %29 %15 %