Slalom v Lenzerheide vyhrál na závěr SP Neureuther

ČTK
Lenzerheide (Švýcarsko) 17. března (ČTK) - Posledním vítězem sezony Světového poháru se stal Němec Felix Neureuther, jenž vyhrál závěrečný slalom ve finále seriálu v Lenzerheide.

Vicemistr světa přitom kvůli zranění zad startoval pod injekcemi.

Osmadvacetiletý Neureuther vedl už po prvním kole a pro třetí triumf v ročníku si dojel s náskokem 36 setin před Marcelem Hirscherem. Rakouský mistr světa, jenž už měl jisté glóby za celkové hodnocení SP i za disciplínu, tak i v jedenáctém slalomu zimy dosáhl na stupně vítězů a získal 960 bodů z 1100 možných.

Třetí místo obsadil se ztrátou 51 setin Chorvat Ivica Kostelič, jehož čeká v dubnu operace prasklého menisku.