Reklama

obrázek

Slalomářka Záhrobská si trénink na MS zpestřila běžkami

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Garmisch-Partenkirchen (Německo) 15. února (zvláštní zpravodaj ČTK) - Česká sjezdařka Šárka Záhrobská začala od této sezony standardně přibalovat do svých lyžařských vaků i běžky a využila je v tréninku i na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu. Nedaleko německého střediska dnes na uměle zasněženém několikakilometrovém okruhu kroužila bruslařským stylem přes hodinu. V sobotu bude Záhrobská útočit na čtvrtou medaili ve slalomu na MS za sebou.

reklama

K běžkám prý česká lyžařka tíhla vždy, koketovat s nimi začala před pěti lety a od tohoto ročníku je využívá pravidelně. I kvůli tomu, že pohyby boků částečně imituje svou novou techniku jízdy na sjezdovkách, kterou předělává s novým koučem Pavlem Šťastným. "Je to výborná imitace pohybu na sjezdovky, to, co teď trénuju, takže se spíš soustředím na techniku jízdy," uvedla Záhrobská v rozhovoru s ČTK a Českou televizí.

Na běžkách dnes jezdila se svou fyzioterapeutkou Lucií Slukovou. "Říká mi, jak ty pohyby dělat správně, aby tělo pracovalo, jak má, ale spíš jsem hlavně samouk," řekla s úsměvem Záhrobská. Prý se jí to ale daří. "Protože jak běhám častěji, tak konečně z toho mám zážitek, mám pocit, že to jede. Protože při bruslení, když neumíte techniku, tak se hrozně nadřete," vyprávěla.

Běžecké lyžování a zejména volná technika patří mezi fyzicky nejnáročnější sporty, ale pro Záhrobskou jsou běžky vedle tréninku vytrvalosti hlavně zábavou. "I když to je výborný kondiční trénink, určitě z poloviny je to pro mě hlavně relaxace. A hlavně změna kvůli stereotypu na sjezdovkách," uvedla Záhrobská.

Kolik za sezonu naběhá kilometrů, to ale spočítáno nemá. "Jezdím maximálně hodinu a půl v kuse, ale musím říct, že letos poměrně často. Jezdíme hodně do Ramsau a tam se to přímo nabízí," vysvětlila. Má zimu ráda a na běžkách si ji prý víc užije. "Je to záživnější než šlapat na rotopedu na hotelu," přirovnala Záhrobská. Snaží se ale většinou nejezdit příliš intenzivně. "Je to samo o sobě náročné," dodala.

Lyže jsou její život a vedle sjezdovek a běžek by si ráda vyzkoušela i jiná "prkýnka", například ta skialpinistická, na kterých se dá díky pásům na skluznicích jít do kopce a sjet si svah panenským sněhem volným terénem. "V sezoně na to není moc prostor, ale po sezoně se i na tyhle lyže vrhnu, už se na to těším," uzavřela Záhrobská.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna * ? = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Tre Valli, neboli Tři údolí, svým názvem jistě připomene své známější francouzské jmenovce. Areál leží 45 km východně od Bolzana. Tre Valli sice sousedí se (světo)známými...
Lyžování ve výškách: 1190 - 2515 m.n.m
Délka sjezdovek: 73 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %55 %34 %11 %