Reklama

obrázek

Špindlerův Mlýn je na SP připraven, přijede kompletní špička

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 8. března (ČTK) - O držitelkách malých křišťálových glóbů v obou točivých disciplínách se může rozhodnout při závodech Světového poháru ve sjezdovém lyžování v pátek a v sobotu ve Špindlerově Mlýně. Poslední díl před finále letošního ročníku seriálu v Lenzerheide tak slibuje dramatickou podívanou. Na startu bude vedle české jedničky Šárky Záhrobské také kompletní elitní desítka sjezdařek v celkovém pořadí SP.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
V čele hodnocení obřího slalomu je Tessa Worleyová z Francie, která má před Němkou Viktorií Rebensburgovou náskok 23 bodů. Větší šance na dílčí vítězství ve Světovém poháru tak má rakouská slalomářka Marlies Schildová, který vyhrála pět ze sedmi slalomů a je také mistryní světa z Garmisch-Partenkirchenu. Finka Tanja Poutiainenová je za ní o 40 bodů a Schildová bude celkovou vítězkou disciplíny například tehdy, pokud vyhraje a Finka skončí nejlépe šestá.

Česká jednička Záhrobská neprožívá zrovna vydařenou sezonu, ale bude chtít vylepšit dosavadní nejlepší výsledek - páté místo z Arber-Zwieselu. V průběžném hodnocení slalomu SP je na osmé pozici. Společně se Záhrobskou do slalomu zasáhnou Eva Kurfürstová, Michaela Smutná, Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská a Andrea Zemanová, obří slalom pojedou vedle Záhrobské také Pauláthová a Daniela Marková.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování se vrací do České republiky po třech letech. Zatímco v minulých ročnících závod v areálu Svatý Petr komplikovalo počasí, zdá se, že tentokrát pořadatelé nebudou mít v tomto směru problémy. Díky nočním mrazům je sjezdovka výborně připravena a inspekce Mezinárodní lyžařské federace ji už schválila.

"Během závodů by neměl být vítr, déšť ani sníh, Nechceme to zakřiknout, ale věříme, že to vydrží," prohlásil ředitel areálu Jiří Beran. "Sjezdovku jsme v podstatě připravovali od začátku sezony, tvarovali jsme ji, závěrečné úpravě jsme se věnovali tento týden," vysvětlil. "Hodně nám pomohlo počasí, dokonce i nedávná obleva, díky které se sjezdovka v podstatě vypreparovala sama," řekl. Vrstva sněhu se pohybuje kolem 50 cm.

O prvenství v celkovém hodnocení Světového poháru se letos přetahují Američanka Lindsey Vonnová, která už má doma tři malé glóby za sezonu ze sjezdu, superobřího slalomu a kombinace. Celkově ale má na Němku Marii Rieschovou, jednu z velkých favoritek závodů ve Špindlerově Mlýně, ztrátu 94 bodů. Žádná závodnice z absolutní špičky chybět nebude, přijede i lehce zraněná Švédka Anja Pärsonová.

Organizátoři věří, že uspořádají bezchybný závod s kvalitní diváckou kulisou, aby se brzy mohli o závod SP opět ucházet. V předběžném kalendáři až do sezony 2013/14 však Špindlerův Mlýn není. "Ale rozjeli jsme velká diplomatická jednání a věřím, že se nám podaří to rozhodnutí zvrátit. Rozhodující bude zasedání FIS v Portoroži po skončení sezony," řekl za pořadatele Aleš Krýzl. Rozpočet závodů se pohybuje kolem 20 milionů korun, prize money jsou ve výši 200.000 švýcarských franků (asi 3,7 milionu korun).

Ve čtvrtek bude pro lyžařky otevřena závodní sjezdovka ve Svatém Petru pro volné ježdění. V pátek je připraven obří slalom se starty od 10:00 a 13:00, v sobotu se pojedou slalomy se stejnými začátky. Pro diváky budou prostory k stání zdarma, v sobotu večer je pro ně přichystána otevřená party v cílovém prostoru.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Valmorel je příjemným střediskem ležícím v blízkosti slavnějšího souseda - oblasti 3 Vallées. Je sice relativně moderní, ale přesto má svůj osobitý ráz díky malebné archi...
Lyžování ve výškách: 1400 - 2550 m.n.m
Délka sjezdovek: 93 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
30 %25 %44 %31 %