obrázek

Trejbal byl na závěr MS 16. ve slalomu, vyhrál Grange

Garmisch-Partenkirchen (Německo) 20. února (ČTK) - Filip Trejbal obsadil na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu 16. místo ve slalomu. Ze zlata se radoval Francouz Jean-Baptiste Grange. Pro stříbro si v závěrečném závodu šampionátu dojel Švéd Jens Byggmark, bronz putuje zásluhou Manfreda Mölgga do Itálie.

Cílem českého specialisty na nejtočivější disciplínu byla elitní patnáctka, k níž však měl po prvním kole daleko. Po 27. příčce však v druhé jízdě využil nerozbité trati a šestým nejrychlejším časem si výrazně polepšil. Juniorský mistr světa Trejbal tak zopakoval své maximum z MS, kterého dosáhl před čtyřmi lety v Aare.

Další český reprezentant Ondřej Bank po absolvování všech individuálních disciplín šampionátu upadl hned v úvodních brankách 1. kola, podobně dopadl i Martin Vráblík. Kryštofu Krýzlovi v první jízdě těsně unikla elitní třicítka, v druhém kole dojel po chybě s velkou ztrátou mezi posledními.

Nový mistr světa Grange patří do nejužší slalomářské špičky již několik sezon. Největším úspěchem šestadvacetiletého Francouze na MS byl dosud bronz z Aare, přitom už má za sezonu 2008/09 malý globus ze Světového poháru.

V dnešním závodě byl nejrychlejší už po prvním kole a v součtu si udržel náskok 43 setin sekundy před Byggmarkem. V druhém kole mocně útočil dvojnásobný mistr světa Rakušan Mario Matt, absolutně nejrychlejší jízda mu však pomohla pouze k posunu z 15. na čtvrtou pozici.