Reklama

obrázek

Trejbal byl na závěr MS 16. ve slalomu, vyhrál Grange

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Garmisch-Partenkirchen (Německo) 20. února (ČTK) - Filip Trejbal obsadil na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu 16. místo ve slalomu. Ze zlata se radoval Francouz Jean-Baptiste Grange. Pro stříbro si v závěrečném závodu šampionátu dojel Švéd Jens Byggmark, bronz putuje zásluhou Manfreda Mölgga do Itálie.

reklama

Cílem českého specialisty na nejtočivější disciplínu byla elitní patnáctka, k níž však měl po prvním kole daleko. Po 27. příčce však v druhé jízdě využil nerozbité trati a šestým nejrychlejším časem si výrazně polepšil. Juniorský mistr světa Trejbal tak zopakoval své maximum z MS, kterého dosáhl před čtyřmi lety v Aare.

Další český reprezentant Ondřej Bank po absolvování všech individuálních disciplín šampionátu upadl hned v úvodních brankách 1. kola, podobně dopadl i Martin Vráblík. Kryštofu Krýzlovi v první jízdě těsně unikla elitní třicítka, v druhém kole dojel po chybě s velkou ztrátou mezi posledními.

Nový mistr světa Grange patří do nejužší slalomářské špičky již několik sezon. Největším úspěchem šestadvacetiletého Francouze na MS byl dosud bronz z Aare, přitom už má za sezonu 2008/09 malý globus ze Světového poháru.

V dnešním závodě byl nejrychlejší už po prvním kole a v součtu si udržel náskok 43 setin sekundy před Byggmarkem. V druhém kole mocně útočil dvojnásobný mistr světa Rakušan Mario Matt, absolutně nejrychlejší jízda mu však pomohla pouze k posunu z 15. na čtvrtou pozici.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * tři = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Monte Bondone je sice na italské poměry malým střediskem (pouze 20 km tratí), ale mezi jeho výhody patří snadná dostupnost z brennerské dálnice, zajímvé převýšení tratí, ...
Lyžování ve výškách: 1184 - 2090 m.n.m
Délka sjezdovek: 21 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %29 %67 %5 %