Reklama

V tuzemsku bude v příští lyžařské sezoně pět vrcholných akcí

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 5. června (ČTK) - V příští lyžařské sezoně bude Česká republika hostit celkem pět vrcholných akcí včetně mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování v Liberci. Rozhodlo se o tom v minulých dnech na kongresu Mezinárodní lyžařské federace (FIS) v Koreji.

reklama

Světový juniorský šampionát se uskuteční od 20. do 27. ledna 2013, předtím bude v Liberci také Světový pohár v běhu na lyžích (sprint) 12. a 13. ledna. V Harrachově se jako generálka na mistrovství světa bude konat 2. a 3. února Světový pohár v letech na lyžích.

Poslední víkend v únoru bude ve Špindlerově Mlýně patřit závodu Světového poháru ve skikrosu a v březnu tamtéž proběhne závod SP v nové olympijské disciplíně - snowboardovém slopestylu.

"Posílili jsme jako český svaz vůči FIS ve všech směrech, což se potvrdilo obhájením všech požadovaných termínů pro vrcholné lyžařské akce v České republice," uvedl v tiskové zprávě po návratu Petr Graclík, generální sekretář svazu.

Roman Kumpošt obhájil pozici v předsednictvu FIS a čerstvě byl také nominován na předsedu koordinační komise klasických disciplín.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2450 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %