Reklama

V tuzemsku bude v příští lyžařské sezoně pět vrcholných akcí

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 5. června (ČTK) - V příští lyžařské sezoně bude Česká republika hostit celkem pět vrcholných akcí včetně mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování v Liberci. Rozhodlo se o tom v minulých dnech na kongresu Mezinárodní lyžařské federace (FIS) v Koreji.

reklama

Světový juniorský šampionát se uskuteční od 20. do 27. ledna 2013, předtím bude v Liberci také Světový pohár v běhu na lyžích (sprint) 12. a 13. ledna. V Harrachově se jako generálka na mistrovství světa bude konat 2. a 3. února Světový pohár v letech na lyžích.

Poslední víkend v únoru bude ve Špindlerově Mlýně patřit závodu Světového poháru ve skikrosu a v březnu tamtéž proběhne závod SP v nové olympijské disciplíně - snowboardovém slopestylu.

"Posílili jsme jako český svaz vůči FIS ve všech směrech, což se potvrdilo obhájením všech požadovaných termínů pro vrcholné lyžařské akce v České republice," uvedl v tiskové zprávě po návratu Petr Graclík, generální sekretář svazu.

Roman Kumpošt obhájil pozici v předsednictvu FIS a čerstvě byl také nominován na předsedu koordinační komise klasických disciplín.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

dva + pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Anzére je menší středisko v jižním Švýcarsku v sousedství známější Crans-Montany. Leží na jižních svazích přibližně 10 km od Sionu a může nabídnout 40 km náročných tratí....
Lyžování ve výškách: 1500 - 2420 m.n.m
Délka sjezdovek: 58 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %21 %64 %16 %