Reklama

základní
informace

Cortina d´Ampezzo (865 – 2932 m. n. m.)

Cortina d´Ampezzo - olympijské městečko z roku 1956 - leží na východě Dolomit v krásné kotlině uzavřené na každé světové straně třítisícovkou. Vysokohorská krajina spolu s prvotřídními lyžařskými terény a noblesní architekturou vytvářejí v Cortině d´Ampezzo velmi zvláštní, příjemnou atmosféru. Tuto atmosféru ostatně může zažít každý - stačí se podívat na bondovku "Jen pro tvé oči" s Rogerem Moorem z roku 1981.

Lyžuje se v několika areálech propojených skibusy, a to ve výškách až 3.000 m, což zaručuje kvalitní podmínky dlouho do jara. Navíc je Cortina d´Ampezzo vleky propojena přes Passo Falzarego se sousedními areály Alta Badia / Arabba, takže k dispozici je velice rozsáhlý lyžařský areál s více než 500 km sjezdovek.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
6 + 62 + 62 + 20 = 144 / 144 km
Uměle zasněžováno: 76 %
Vleky:
85310
Celková kapacita: 59000 os/h

Srovnat Cortina d´Ampezzo s ostatními středisky

Lyžování

Celkem 144 km sjezdovek všech možných i nemožných obtížností je rozeseto do několika areálů propojených skibusy. Každý z areálů si ale zaslouží celodenní návštěvu.

Nejkompaktnější je olympijský areál Tofana/Pocol/Ra Vallés/Col Druscie, kde se vedle černých závodních tratí (olympijská trať) a cvičných svahů najde i mnoho červených sjezdovek. Horní části areálu (kotlina Ra Vallés a oblast Pomedes) jsou určené zkušenějším lyžařům, v okolí Col Druscie jsou s vyjímkou jednoho černého sjezdu hlavně méně náročnější tratě.

Dalším zajímavým místem je druhá strana kotliny, kde leží areály Cristallo a Faloria (rozdělené silnicí). Oba dva nabízejí hlavně náročnější tratě. Faloria je velká bezlesá pláň se širokými sjezdy, přístupná přímo z centra Cortiny visutou lanovkou. Protější areál Cristallo nabízí hlavně poněkud krkolomný černý sjezd ze sedla Forcella Stauniés. Na stejné straně leží ještě menší areál Mietres.

Posledním místem, kde se v okolí Cortiny lyžuje je areál "Lagazuoi - Cinque Torri" směrem na Passo Falzarego. Velmi spektakulární je zejména výjezd visutou lanovkou na Lagazuoi, odkud se Vám jako na dlani představí polovina Dolomit.

Prvotřídní výhledy jsou ale velkým zážitkem v celé oblasti, a to nejen při cestě vysoko jezdícími visutými lanovkami

Snowboard

V areálu Faloria je snowboard park.

Kam na běžky

V okolí Cortiny je cca. 70 km upravovaných tras, výchozím bodem je olympijský běžecký stadion se čtyřmi okruhy (2, 3, 5, 7.5 Km) .

Kam zajít po lyžování

Díky pořádání olympijských her a následné popularitě se ve středisku Cortina d´Ampezzo mohutně investovalo - k dispozici je krytý bazén, zimní stadion nebo třeba bobová dráha či hřiště na curling.

Image luxusního střediska (a náročná klientela) přilákalo do Cortiny i spoustu dobrých kuchařů - Cortina se - jako jedno z mála lyžařských středisek - může pochlubit několika věhlasnými restauracemi (např. restaurace Tivoli s jednou michelinskou hvězdou nebo Rifugio Scotoni, kdysi horská chata, na cestě k Lagazuoi).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 710 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 40 km italské dálnice A22 před Brixenem odbočka na Bruneck po silnici SS49 (650 km). Kolem Brunecku se pokračuje až do Toblachu (680 km), kde je odbočka po SS51 do Cortiny (710 km).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Fíďa
    Dokonalá fantazie
    23.03.2010 - 12:20

    Letos jsme Cortinu během našeho týdne navštívili 2x, přestože byla nevzdálenější od našeho ubytování. Ale stálo to za to! Skvělé počasí, superdokonale upravené sjezdovka a hlavně minimum lyžařů na nich. Znali jsme již olympijský areál Tofana, tentokrát jsme zvolili areál Faloria a nemělo to chybu. Doporučuji přijet do Cortiny od Dobiaca přes Misurinu a zaparkovat na parkovišti před městem. Vyhnete se tím cestě tam a zpět kabinou a placení parkovného ve městě. Ovšem jízda kabinou v designu funebráckého vozu je taky zážitek" :-) Cortina letos nejlepší!!!

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět + ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Zillertal Arena se nachází v bočním údolí na konci hlavního údolí Zillertal. Zillertal Arena je vůbec největším ski areálem celého údolí. V její blízkosti jsou navíc dalš...
Lyžování ve výškách: 580 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 143 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %30 %62 %8 %