Reklama

základní
informace

Dachstein West (900 – 2100 m. n. m.)

Dachstein West je lyžařská oblast ležící na severní straně masivu Dachsteinu 60 km jižně od Salzburku. Tvoří ji zejména 3 vleky propojené lokality - Gossau, Russbach a Annaberg. Dalšími středisky, která můžete navštívit v rámci jednoho skipasu, jsou Krippenstein a Abtenau. Hlavním lákadlem tohoto regionu je dobrá dopravní dostupnost z ČR a orientace na rodiny s dětmi.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
32 + 95 + 16 = 143 / 143 km
Uměle zasněžováno: 70 %
Vleky:
349130
Celková kapacita: 65000 os/h

Srovnat Dachstein West s ostatními středisky

Lyžování

V rámci jednoho skipasu Dachstein West můžete navštívit následující areály:

Gossau, Russbach a Annaberg: tato lyžařská houpačka je centrem celé oblasti, nabízí přes 100 km tratí, které se rozkládají na severozápadním výběžku hlavního dachsteinského hřebenu. Lyžuje se převážně na středně náročných tratích.

Dalšími areály v okruhu do 40 km od Gosau jsou Katrin - Bad Ischl (8 km tratí), Krippenstein - Obertraun (14 km tratí, rozsáhlé možnosti pro freeride), St. Martin - Lungötz (8 km), Postalm (20 km), Feuerkogel - Ebensee (12 km), Karkogel - Abtenau (13 km).

Snowboard

V hlavním areálu Gossau, Russbach, Zwieselalm a Annaberg jsou celkem tři snowparky (jeden v Gossau, dva v Russbachu). Další park je v areálu Krippenstein.

Kam na běžky

V celé oblasti Dachstein West se při příznivých sněhových podmínkách upravuje až 240 km běžeckých tratí, nejvíce jich leží v okolí Abtenau a Gosau.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce možností pro relaxaci najdete patrně v Gosau, kde je krytý bazén, solárium a sauna, posilovna, tenisová a squashová hala. Za večerní zábavou se pak vyplatí vyrazit do největšího městečka oblasti Abtenau. Ovšem dostatečný počet barů a restaurací naleznete v každém místě.

Při nepříznivých podmínkách také doporučujeme návštěvu lázeňských městeček Bad Goisern nebo Bad Aussee (cca. 40 km), případně výlet k hallstadtskému jezeru (cca. 10 km), u kterého leží areál Krippenstein.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 381 km
Autem po dálnici přes Salzburg, za Salzburgem pokračujete po tauernské dálnici A10 až po Exit 28 Golling Abtenau. Po cca. 25 km dojedete do Gosau.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Pavel
  Lyžování
  12.03.2018 - 19:03

  středisko je poměrně nizko. Byli jsme 10.3., teploty cca +6 C v poledne. Sjezdovky do údolí po noci zmrzlá voda, jakmile to povolilo, velmi rychle se to rozjezdilo= muldy a hromady sněhu. Dlouhé sjezdovky jsou do Russbachu a Gosau - ale v tomto počasí nejezditelné, na konci dne díky muldám pro slabší lyžaře běs a hruza. Ve vyšší části střediska lepší sníh, ale krátké sjezdovky a pomalé sedačky. Při přesunech mezi jednotlivými kopci KOTVY!!! Na snowboardu nebo s malými dětmi velmi nepříjemné.

 • JP
  Dachstain West
  12.02.2017 - 16:16

  Cesta z Prahy mezi 5-6 hodinami klidnou jízdou. Dobrá dostupnost z dálnice.
  Lyžovali jsme z Russbachu, odkud vede kabinková lanovka, kde nebyli v sobotu žádné fronty, takže čekání maximálně 3 minuty :) Sjezdovka perfektně upravená, dlouhá přibližně 3km, dostatečně široká, řekl bych taková lehčí červená sjezdovka.
  Z vrcholu se dá jet i směrem do Gosauer ski, která se vyjíždí dvěma rychlými sedačkovými vleky. První polovina sjezdovky je strmá, ale suprově upravená. Nahoru vede 8mi sedačková lanovka. Druhá polovina je o dost těžší a místy hodně těžká sjezdovka. do poloviny vede 6ti sedačková lanovka. Délka tratě také asi 3km.
  Kdo taky píše, že to je rodinné středisko, tak to moc nechápu. Jeli jsme dva mladé páry a skvěle jsme si zalyžovali.
  A velké plus pro lyžaře je, že zde bylo méně snowbordistů, kteří ničí tratě.

 • Džin
  Lyžování
  28.01.2016 - 11:14

  Středisko je velmi dobře dostupné z dálnice,spíše zaměřené pro rodiny s dětmi,žádné prudké sjezdovky(nebo jen krátké úseky),příjemné,dobře přehledné.Ubytování za slušné ceny.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * pět = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Courmayeur je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Itálii. Leží na italské straně masivu nejvyšší hory Evropy - Mont Blancu. Díky tomu Courmayeur vedle běžného l...
Lyžování ve výškách: 1224 - 2624 m.n.m
Délka sjezdovek: 36 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %61 %11 %