Reklama

základní
informace

Dachstein West (900 – 2100 m. n. m.)

Dachstein West je lyžařská oblast ležící na severní straně masivu Dachsteinu 60 km jižně od Salzburku. Tvoří ji zejména 3 vleky propojené lokality - Gossau, Russbach a Annaberg. Dalšími středisky, která můžete navštívit v rámci jednoho skipasu, jsou Krippenstein a Abtenau. Hlavním lákadlem tohoto regionu je dobrá dopravní dostupnost z ČR a orientace na rodiny s dětmi.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
32 + 95 + 16 = 143 / 143 km
Uměle zasněžováno: 70 %
Vleky:
349130
Celková kapacita: 65000 os/h

Srovnat Dachstein West s ostatními středisky

Lyžování

V rámci jednoho skipasu Dachstein West můžete navštívit následující areály:

Gossau, Russbach a Annaberg: tato lyžařská houpačka je centrem celé oblasti, nabízí přes 100 km tratí, které se rozkládají na severozápadním výběžku hlavního dachsteinského hřebenu. Lyžuje se převážně na středně náročných tratích.

Dalšími areály v okruhu do 40 km od Gosau jsou Katrin - Bad Ischl (8 km tratí), Krippenstein - Obertraun (14 km tratí, rozsáhlé možnosti pro freeride), St. Martin - Lungötz (8 km), Postalm (20 km), Feuerkogel - Ebensee (12 km), Karkogel - Abtenau (13 km).

Snowboard

V hlavním areálu Gossau, Russbach, Zwieselalm a Annaberg jsou celkem tři snowparky (jeden v Gossau, dva v Russbachu). Další park je v areálu Krippenstein.

Kam na běžky

V celé oblasti Dachstein West se při příznivých sněhových podmínkách upravuje až 240 km běžeckých tratí, nejvíce jich leží v okolí Abtenau a Gosau.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce možností pro relaxaci najdete patrně v Gosau, kde je krytý bazén, solárium a sauna, posilovna, tenisová a squashová hala. Za večerní zábavou se pak vyplatí vyrazit do největšího městečka oblasti Abtenau. Ovšem dostatečný počet barů a restaurací naleznete v každém místě.

Při nepříznivých podmínkách také doporučujeme návštěvu lázeňských městeček Bad Goisern nebo Bad Aussee (cca. 40 km), případně výlet k hallstadtskému jezeru (cca. 10 km), u kterého leží areál Krippenstein.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 381 km
Autem po dálnici přes Salzburg, za Salzburgem pokračujete po tauernské dálnici A10 až po Exit 28 Golling Abtenau. Po cca. 25 km dojedete do Gosau.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Džin
  Lyžování
  28.01.2016 - 11:14

  Středisko je velmi dobře dostupné z dálnice,spíše zaměřené pro rodiny s dětmi,žádné prudké sjezdovky(nebo jen krátké úseky),příjemné,dobře přehledné.Ubytování za slušné ceny.

 • KarimaLima
  Jiné vyžití v Dachstein West
  28.06.2013 - 09:39

  Letos v zimě se chystáme do Dachstein West. Máte někdo tip na dobré wellness nebo aquapark či něco podobného, kde děti zabavíme, když nebudeme lyžovat?

 • Luka
  Prodloužený víkend na Dachsteinu
  04.04.2013 - 06:46

  Byli jsme na prodloužený víkend na Dachsteinu - ukončit sezonu. Sobota super - slunce,málo lidí. Neděle - po celonočním sněžení - byly parádní sněhový podmínky - prašan cca 30 cm (sice trošku mlha). Podnělí - další vrstva prašanu - cca 20 cm a k tomu skoro jasno a nikdo nikde. Super lyžování v prašanu po kolena.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Val d´Isere je druhým střediskem v lyžařském ráji Espace Killy. Nachází se v sevřeném údolí řeky Isery několik kilometrů za odbočkou na Tignes.
Oproti "panelákovému" ...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3456 m.n.m
Délka sjezdovek: 300 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %47 %25 %12 %