Reklama

základní
informace

Davos Klosters Parsenn (810 – 2844 m. n. m.)

Společně s Zermattem a Sv. Mořicem patří Davos k nejznámějším a nejluxusnějším švýcarským střediskům. Punc exkluzivity získal nejen díky pravidelnému pořádání Světového ekonomické fóra, ale i díky přízni mnoha VIP hostů. Jedním z nich je i britský princ Charles. Lyžování je sice jen jednou z mnoha aktivit, kterým se můžete věnovat, ale rozhodně i lyžařská nabídka je na vysoké úrovni - společně se sousedním Klosters více než 250 km tratí.

Společně se sousedním Davosem patří Klosters do "extraligy" švýcarských středisek. Oproti většímu a slavnějšímu Davosu je sice Klosters menší a klidnější, ovšem stejně luxusní. Specialitou Klosters je orientace na rodiny, což dokládá udělení švýcarského certifikátu "Familien Wilkommen".


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
20 + 75 + 19 = 114 / 114 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
895
Celková kapacita: 27910 os/h

Srovnat Davos Klosters Parsenn s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařské areály v okolí Davosu jsou rozprostřeny po obou stranách údolí a vleky propojují Davos se sousedním Klosters (12 km od Davosu).

Největší areál Strella - Parsenn - Gotschna leží na pravé (východní) straně údolí, jeho dominantou je vrchol Weissfluh (2844 m). Převážně náročnější sjezdovky o celkové délce 120 km se rozprostírají po celém hřebenu, nástupními body jsou Davos Platz, Davos Dorf a Klosters. Nejdelší sjezdovka vedoucí z Weissfluhu do Küblis měří 12 km s převýšením více než 2000 m. Bohužel návrat zpět pouze skibusem do Klosters.

Na druhé straně údolí naleznete další čtyři menší areály:

Madrisa (1887 - 2602 m.n.m.) - leží nad Klosters, odkud je přístupný kabinkou; nabízí hlavně freeridové skiroutes a mírnější upravované svahy vhodné pro rodiny s dětmi (cca. 30 km).
Jakobshorn (1540 - cca. 2500 m.n.m.) - přístupný z časti Davos Platz, sjezdovky všech obtížností (cca. 40 km), od závodní červené po mírné modré.
Pischa (cca. 1800 - 2700 m.n.m.) - nachází se v postranním údolí nad Davos Dorf, opět sjezdovky všech obtížností v délce cca. 15 km.
Rinerhorn (cca. 1550 - 2400 m.n.m.) - je to nejvzdálenější areál oblasti, nabízí sjezdovky celkové délce cca 35 km vedoucí z Nullisch Gratu do vesničky Glaris ležící v údolí 9 km nad Davos Platz.

Všechny areály jsou propojené skibusy.

Snowboard

Celá oblast je dobře "pokryta" i z hlediska snowboardu. Na Jakobshornu je osvětlená halfpipe (Bogen) a další halfpipe a fun park. V Parsennu naleznete boardercross, v Pischa je rozsáhlý fun park s quarterpipe a raily, na Rinerhornu je menší fun park a konečně v areálu Madrisa je boardercross.

Kam na běžky

Údolím vede hustá siť 75 km tratí, jejich mapku naleznete zde.

Kam zajít po lyžování

V Davosu samozřejmě naleznete vše, co si lze představit - restaurace, bary, bazén, kluziště, .... Záleží jen na tom, co vaše peněženka snese. Oproti jiným střediskům můžete vyrazit i za kulturou - třeba do kina či divadla, do jedné z mnoha galeríí, do muzea expresionisty Ernsta Ludwiga Kirchnera nebo do muzea hraček či zimních sportů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 680 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz. Z dálnice sjedete za Vaduzem u Landquart. Dále po silnici ještě cca. 40 km do Davosu.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Michal D.
  helma
  16.01.2013 - 09:36

  Zdravím, jak v Davosu, tak v celém Švýcarsku je povinná helma pouze do 18-ti let. Užijte si Davos, pro méně náročné lyžaře je naprosto super.

 • Josef Vacek
  helma
  11.01.2013 - 06:34

  Dobrý den, prosím vás o informaci, zda-li je ve Švýcarsku povinná lyž. helma.
  Děkuji vám s pozdravem

  Josef Vacek

 • Miroslava
  helma
  22.11.2011 - 08:12

  Dobrý den, chtěla bych se optat,zda je ve Švýcarsku povinná helma pro dospělé? Předem ěkuji za odpověď

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + deset = 16
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Středisko Isola 2000 leží v jižní Francii na hranici s Itálií pouhých 100 km od Nice tj. na "dohled" od Středozemního moře (z horních částí střediska je moře opravdu vidě...
Lyžování ve výškách: 1800 - 2610 m.n.m
Délka sjezdovek: 120 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %50 %40 %10 %