Reklama

základní
informace

Davos Pischa (1800 – 2483 m. n. m.)

Společně s Zermattem a Sv. Mořicem patří Davos k nejznámějším a nejluxusnějším švýcarským střediskům. Punc exkluzivity získal nejen díky pravidelnému pořádání Světového ekonomické fóra, ale i díky přízni mnoha VIP hostů. Jedním z nich je i britský princ Charles. Lyžování je sice jen jednou z mnoha aktivit, kterým se můžete věnovat, ale rozhodně i lyžařská nabídka je na vysoké úrovni - společně se sousedním Klosters více než 250 km tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
5 + 10 + 1 = 16 / 16 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
210
Celková kapacita: 3100 os/h

Srovnat Davos Pischa s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařské areály v okolí Davosu jsou rozprostřeny po obou stranách údolí a vleky propojují Davos se sousedním Klosters (12 km od Davosu).

Největší areál Strella - Parsenn - Gotschna leží na pravé (východní) straně údolí, jeho dominantou je vrchol Weissfluh (2844 m). Převážně náročnější sjezdovky o celkové délce 120 km se rozprostírají po celém hřebenu, nástupními body jsou Davos Platz, Davos Dorf a Klosters. Nejdelší sjezdovka vedoucí z Weissfluhu do Küblis měří 12 km s převýšením více než 2000 m. Bohužel návrat zpět pouze skibusem do Klosters.

Na druhé straně údolí naleznete další čtyři menší areály:

Madrisa (1887 - 2602 m.n.m.) - leží nad Klosters, odkud je přístupný kabinkou; nabízí hlavně freeridové skiroutes a mírnější upravované svahy vhodné pro rodiny s dětmi (cca. 30 km).
Jakobshorn (1540 - cca. 2500 m.n.m.) - přístupný z časti Davos Platz, sjezdovky všech obtížností (cca. 40 km), od závodní červené po mírné modré.
Pischa (cca. 1800 - 2700 m.n.m.) - nachází se v postranním údolí nad Davos Dorf, opět sjezdovky všech obtížností v délce cca. 15 km.
Rinerhorn (cca. 1550 - 2400 m.n.m.) - je to nejvzdálenější areál oblasti, nabízí sjezdovky celkové délce cca 35 km vedoucí z Nullisch Gratu do vesničky Glaris ležící v údolí 9 km nad Davos Platz.

Všechny areály jsou propojené skibusy.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest + ? = 16
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Nassfeld - Hermagor je největším lyžařským střediskem Korutan. Nachází se nedaleko rakousko-italských hranic v údolí Gailtal. Díky poloze na jihu Rakouska se Nassfeld pod...
Lyžování ve výškách: 610 - 2020 m.n.m
Délka sjezdovek: 110 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %27 %63 %10 %