Reklama

základní
informace

Eisacktal Plose - Brixen (1067 – 2505 m. n. m.)

Plose - Brixen leží v širokém údolí Eisacktal, které vede na jih od Brennerského průsmyku směrem k Bolzanu. Po cca. 40 km jízdy z Brenneru dojedete do města Brixen, v jehož sousedství leží nad vesničkou St. Andra / S.Andrea lyžařský areál nabízející 43 km tratí.
Kromě lyžování je Brixen (italsky Bressanone) v Čechách známý i tím, že v tehdy rakousko-uherském Brixenu pobýval ve vyhnanství v letech 1851 až 1855 Karel Havlíček Borovský.

Návštěvu areálu Plose můžete zkombinovat s lyžováním v blízkém areálu Gitschberg / Jochtal nebo si můžete rovnou koupit skipas Dolomiti Superski. jak Plose, tak i Gitschberg jsou členy tohoto vlekařského sdružení.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
12 + 13 + 2 = 27 / 27 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
2170
Celková kapacita: 15100 os/h

Srovnat Eisacktal Plose - Brixen s ostatními středisky

Lyžování

Areálu Plose se rozkládá na bezlesých převážně jiho-západních svazích vrcholů Plose (2.447 m) a Monte Fana (2.557m). Výchozím bodem je vesnička St. Andrea (1.067 m) ležící nad Brixenem na západním svahu hlavního údolí Eisacktal (po jehož dně vede brennerská dálnice).

Nahoru vede 6kabinka, na níž navazuje systém sedaček a 43 km sjezdovek. Jižně exponované sjezdovky jsou většinou středně těžké, široké a členité. Největší atrakcí je 9 km dlouhý "černý" sjezd Trametsch (překonává převýšení téměř 1.400 m), který se vine v serpentinách zpět k parkovišti v St. Andra. Jsou z něj úžasné pohledy do údolí na město Brixen i na okolní vrcholy Dolomit na jihu a Zillertálské Alpy na severu.

Snowboard

V areálu Plose je k dispozici snowboard park s 10 skoky a množstvím překážek.

Kam na běžky

V areálu Plose je ve výšce cca. 2.000 m 3 km okruh.

Kam zajít po lyžování

Ve vesničkách v bezprostředním okolí Plose můžete po lyžování zajít většinou jen do baru nebo restaurace, případně zkusit některou ze sáňkařských drah.

Širší apres-ski možnosti nabízí blízký Brixen - zejména doporučujeme návštěvu wellness centra Acquarena Brixen, které je považováno za jedno z nejlepších v celé oblasti Sudtirol.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 620 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 40 km italské dálnice A22 odbočka na Brixen (620 km).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jirka
  Kde je sníh?
  13.12.2015 - 12:31

  Byl už někdo letos v Plose? Jak to tam vypadá - těch 8 km sjezdovek? Děkuji

 • cindy9
  Doporučuji
  07.03.2015 - 22:49

  Plose je prima, ale musí být hezky. Pokud není, nevidíte na horních sjezdovkách, jestli jste ještě na nich, nebo ne. Pak nezbývá, než "zalézt do lesa" na tu slavnou černou, což může být pro někoho problém. Nenechte zmást - změnili barvu a větší část je sice teď červená, ale až na pár oddechových úseků je dost prudká a dlouhá pár km. Sjezdovky upravené, hospůdky útulné. Palec nahoru.

 • cindy9
  Doporučuji
  07.03.2015 - 22:48

  Plose je fajn, ale musí být hezky. Pokud není, nevidíte na horních sjezdovkách, jestli jste ještě na nich, nebo ne. Pak nezbývá, než "zalézt do lesa" na tu slavnou černou, což může být pro někoho problém. Nenechte zmást - změnili barvu a větší část je sice teď červená, ale až na pár oddechových úseků je dost prudká a dlouhá pár km. Sjezdovky upravené, hospůdky útulné. Palec nahoru.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - ? = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Monterosa ski je lyžařský region v západní Itálii v regionu Aosta, leží na jižním úbočí masivu Monte Rosa. Jeho kulisou je tedy hradba mnoha čtyřtisícovek počínaje Matte...
Lyžování ve výškách: 1212 - 3260 m.n.m
Délka sjezdovek: 132 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %17 %71 %11 %