Reklama

základní
informace

Engelberg - Titlis (1050 – 3020 m. n. m.)


Engelberg neboli "Andělská hora" je jedním z míst, kde se psala lyžařská historie. První lanovka byla v tomto městečku, které leží nad Luzernem, uvedena do provozu již v roce 1915. Dnes nabízí Engelberg lyžování na více než 80 km tratí až do výšky 3020 metrů.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
27 + 47 + 8 = 82 / 82 km
Uměle zasněžováno: 40 %
Vleky:
6880
Celková kapacita: 0 os/h

Srovnat Engelberg - Titlis s ostatními středisky

Lyžování


V okolí Engelbergu se nachází 2 lyžařské areály - Titlis a Brunni, do obou vedou lanovky přímo z Engelbergu.

Titlis (1050-3020 m.n.m.) - areál s 67 km tratí ležící na severním úbočí Titlisu je hlavním cílem lyžařů. Je rozdělen do tří "pater". Do prvního patra "Gerschnialp" vede z Engelbergu kabinka a zubačka, ve výškách kolem 1300 m nabízí hlavně lehčí svahy pro rodiny s dětmi.
Dále nahoru do 2. patra vede další kabinka. To jste již v srdci lyžařské oblasti - máte na výběr náročné červené pod Jochstockem (2564 m.n.m.) nebo tratě vedoucí ze stanice Stand (2428 m.).
Nabídku doplňuje vrcholová ledovcová část s letním provozem a náročnými sjezdovkami. Na vrchol se dostanete ze stanice Stand unikátní vyhlídkovou kabinou "Rotair" - její podlaha se otočí během cesty nahoru o 360 stupňů. Na vrcholu můžete navštívit ledovcovou jeskyni nebo obdivovat krásný rozhled na Jungfrau či Eiger. Hlavní atrakcí je ale 12 km sjezd z Titlisu až do Engelbergu s převýšením 2000 m.

Brunni (1600-2040 m.n.m.) -leží na jižní "sluneční" straně vrcholu Schonegg naproti Titlisu a je ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi, k dispozici jsou především modré a zelené sjezdovky, speciálně pro děti je určen zábavní Yeti Park.

Snowboard


V oblasti jsou celkem 2 parky pro snowboard: Titlis-Freestylepark na ledovci, Jochpass/Engstlen Terrainpark v "2. patře" areálu Titlis.

Kam na běžky


V údolí u Engelbergu je 25 km bežeckých tratí. V prvním patře lyž. areálu Gerschnialp je další okruh 13 km a u Trubsee v druhém patře 4 km. Pouze pro pěší a běžkaře je rovněž k dispozici kabinová lanovka do horského sedla Fürenalp, kde je ve výšce 1800 m.n.m. upravovaný okruh.

Kam zajít po lyžování


Mezi místní pamětihodnosti patří benediktýnský klášter z roku 1120, kde můžete navštívit i historickou sýrárnu. Věnovat se můžete i sáňkování buď v Brunni (2.5 km), na Gerschnialp (3.5 km) nebo v sedle Fürenalp (1 km). Jak bývá ve Švýcarsku zvykem, k dispozici je i hustá sít upravovaných zimních chodníků pro peší (celkem 38 km).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 790 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Zug - Luzern. Z dálnice sjedete za Luzernem u Stansu. Dále po silnici ještě 20 km do Engelbergu.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • LS
  Skvělé lyžování
  16.02.2010 - 18:08

  Doporučujeme toto středisko vzheldem téměř žádnému výskytu Čechů. Počátkem února bylo sněhu přes 2 metry, všechny vleky v provozu, z vrcholu Titlis parádní rozhled na ostatní švycarské Alpy. Lyžování v nejvyšší partii ledovce bylo překrásné. Vřele doporučuji!

 • petr
  super pro volné ježdění
  23.02.2009 - 22:33

  idealní pro freeriding za dobrých sněhových podmínek,jen bacha na ledovec

 • Al
  Snad až příliš malé
  19.01.2009 - 17:33

  Malé středdisko na konci údolí položené na severní straně. Tedy v lednu nečekejte celodenní dopad slunce. Přes vrcholek hor se slunce dostane na některá místa tak na 3 hodiny. Pravděpodobně je to jiné tedy lepší od poloviny února a dále. Nečekejte, že tady potkáte nějaké čecháčky. Sjezdovky jsou relativně úzké, rozhodně užší než někde ve Francii. To je dáno dosti skalnatým terénem mezi nímž není ani možnost značené sjezdovky rozšířit. Zato když je dostatek sněhu poskytuje okolí sjezdovek volné sjezdy a to i přes hranu ledovce. Okolo horních sjezdovek není les takže nehrozí pokuty ve výši 500,-CHF. Doporučoval bych středisko pro volné sjezdy mimo sjezdovku, jelikož když je hezky, tak je na sjezdovkách dosti plno. A to i těch co stále šoupou po hranách směrem dolu.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

sedm - ? = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Boží Dar je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě, leží na náhorní plošině nad Jáchymovem ve výšce 1.028 m.n.m. V r. 517 se ve zdejších drsných končinách začalo t...
Lyžování ve výškách: 850 - 1099 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
40 %40 %40 %20 %