Reklama

základní
informace

Folgaria - Lavarone (1168 – 1750 m. n. m.)

Folgaria Lavarone patří mezi menší a levnější lyžařská střediska. Ve dvou oddělených areálech - Folgaria a Lavarone-Luserna - máte k dispozici celkem 85 km tratí. Areál sice nepatří mezi největší italské "stars", pro týdenní pobyt ale rozhodně stačí. Navíc díky relativně velkému počtu jezdících koberců (hlavně v části Lavarone) je velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Díky téměř 100% umělému zasněžování pak nabízí i navzdory menší nadmořské výšce solidní sněhové podmínky.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
35 + 33 + 9 = 77 / 85 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
40170
Celková kapacita: 42000 os/h

Srovnat Folgaria - Lavarone s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se celkem na 3 místech - nejrozsáhlejší je arál přímo nad městečkem Folgaria (cca. 60 km tratí), dalších cca. 20 km sjezdovek naleznete v areálu Lavarone vzdáleném 12 km od Folgarie. Mejmenší areál - Alpe Fiorentini (5 km tratí) leží mezi nimi, kousek za Folgarií.
Nabídce sjezdovek dominují především méně náročné tratě, částečne vedené lesem.

Snowboard

V areálu Alpe Fiorentini naleznete Jurassik Snowpark s cca. 20 skoky a překážkami, bohužel bez half pipe.

Kam na běžky

Nabídka pro běžkaře je bohatá. Poblíž vesničky Luserna na okraji areálu Lavarone najdete placený běžecký areál Centro Fondo Milegrobbe Vezzena s cca. 60 km upravovaných tratí. 6 km od Folgarie je pak další areál Centro Fondo Passo Coe - 45 km upravovaných tratí, některé z nich jsou závodní. Oba areály přístupné v rámci Trentino Super Nordic Skipass.

Kam zajít po lyžování

Ve Folgarie je městský sportovní areál Palasport di Folgaria s vnitřním 25m bazénem a dětským bazénem (voda o teplotě 32 st. Celsia). Navštívit po lyžování můžete i krytý zimní stadion PalaFolgaria s bruslařskou dráhou. Eventuálně se můžete jak v okolí Folgarie, tak v okolí Lavorone procházet po upravených zimních cestách - Nordic Walking.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 750 km
Folgaria-Lavarone je velmi snadno dostupná autem po brennerské dálnici - leží jen cca. 30 km za Trentem. Do střediska odbočíte z exitu Rovereto Nord.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • míra
  Parkování
  07.03.2016 - 17:51

  Co si pamatuji tak treba na Fondo Piccolo bylo velké parkoviště zdarma, ale nahoře na Passo Coe (nástup na běžkařské trasy) bylo placené.

 • Ivan
  Parkování Folgaria nebo LAvarone (Bertoldi)
  06.03.2016 - 20:59

  Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jak to je s parkování u sjezdovek ve Folgarii případně v Lavarone. Jak je to s placením za parkování? Jak je to se skibusem, dočetl jsem se, že se platí, ale nenašel jsem jestli je možné si koupit předplatné na několik dní. Ubytování máme s rodinou v Lavarone v hotelu Grand Astoria tak zvažuji jestli využívat skibus nebo jezdit pod sjezdovky autem. Předem díky za info a zkušenosti, které máte z tohoto střediska.

 • Katka
  počasí
  01.02.2016 - 07:44

  hihihi...7.2. se vracíme....:)

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva - ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Alpe Cermis je jedním ze 4 lyžařských areálu ve Val di Fiemme, které je velmi známé a oblíbené lyžařské údolí na jihozápadním okraji Dolomit. Hlavními lyžařskými lokalita...
Lyžování ve výškách: 860 - 2267 m.n.m
Délka sjezdovek: 23 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %52 %26 %22 %