Reklama

základní
informace

Folgaria - Lavarone (1168 – 1750 m. n. m.)

Folgaria Lavarone patří mezi menší a levnější lyžařská střediska. Ve dvou oddělených areálech - Folgaria a Lavarone-Luserna - máte k dispozici celkem 85 km tratí. Areál sice nepatří mezi největší italské "stars", pro týdenní pobyt ale rozhodně stačí. Navíc díky relativně velkému počtu jezdících koberců (hlavně v části Lavarone) je velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Díky téměř 100% umělému zasněžování pak nabízí i navzdory menší nadmořské výšce solidní sněhové podmínky.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
35 + 33 + 9 = 77 / 85 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
40170
Celková kapacita: 42000 os/h

Srovnat Folgaria - Lavarone s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se celkem na 3 místech - nejrozsáhlejší je arál přímo nad městečkem Folgaria (cca. 60 km tratí), dalších cca. 20 km sjezdovek naleznete v areálu Lavarone vzdáleném 12 km od Folgarie. Mejmenší areál - Alpe Fiorentini (5 km tratí) leží mezi nimi, kousek za Folgarií.
Nabídce sjezdovek dominují především méně náročné tratě, částečne vedené lesem.

Snowboard

V areálu Alpe Fiorentini naleznete Jurassik Snowpark s cca. 20 skoky a překážkami, bohužel bez half pipe.

Kam na běžky

Nabídka pro běžkaře je bohatá. Poblíž vesničky Luserna na okraji areálu Lavarone najdete placený běžecký areál Centro Fondo Milegrobbe Vezzena s cca. 60 km upravovaných tratí. 6 km od Folgarie je pak další areál Centro Fondo Passo Coe - 45 km upravovaných tratí, některé z nich jsou závodní. Oba areály přístupné v rámci Trentino Super Nordic Skipass.

Kam zajít po lyžování

Ve Folgarie je městský sportovní areál Palasport di Folgaria s vnitřním 25m bazénem a dětským bazénem (voda o teplotě 32 st. Celsia). Navštívit po lyžování můžete i krytý zimní stadion PalaFolgaria s bruslařskou dráhou. Eventuálně se můžete jak v okolí Folgarie, tak v okolí Lavorone procházet po upravených zimních cestách - Nordic Walking.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 750 km
Folgaria-Lavarone je velmi snadno dostupná autem po brennerské dálnici - leží jen cca. 30 km za Trentem. Do střediska odbočíte z exitu Rovereto Nord.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři + ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Lyžařská oblast Ski Juwel vznikla spojením dvou sousedních údolí: Alpbachtalu a údolí Wildschönau. Ski Juwel leží poblíž známého Zillertalu a oblast je přímo dostupná z ...
Lyžování ve výškách: 650 - 2025 m.n.m
Délka sjezdovek: 145 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %54 %12 %