Reklama

základní
informace

Folgarida - Marilleva (900 – 2180 m. n. m.)

Marilleva - Folgarida jsou spojená střediska ležící poblíž slavnější Madonny di Campiglio v masívu Presanella, vzdušnou čarou 50 km západně od Bolzana. Díky kapacitě rozsáhlých ubytovacích komplexů postavených po francouzském vzoru oblast nabízí "lyžování přímo z postele" a přijatelnou cenu. Atraktivitu střediska zajišťuje kromě krásné přírody hlavně propojení s Madonnou di Campiglio a nově i s Pinzolem - všude tam můžete dojet bez sundání lyží - tím získáte přístup k celkem k 150 km tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
24 + 30 + 8 = 62 / 62 km
Uměle zasněžováno: 77 %
Vleky:
57140
Celková kapacita: 38100 os/h

Srovnat Folgarida - Marilleva s ostatními středisky

Lyžování

Marilleva je až na jedinou výjimku protkána lehkými tratěmi, ve Folgaridě si vyberou i náročnější.

Hlavním nástupním místem do středisek Marilleva - Folgarida je spodní stanice kabinkové lanovky v Marillevě 900. Ta vás v několika minutách dopraví do Marillevy 1400 ke startu dalších lanovek. Poněkud menší 6kabinkou už se dostanete přímo do centra areálu, kde se prohání lyžařské školky, začátečníci a vůbec "loučkaři".

Odvážnější lyžaři místo toho odjíždějí 3sedačkou na vrchol Doss della Pessa, kde je boulový svah a návazná prudší sjezdovka Nera Marilleva.

Skutečně strmější jízdu však nabízí sousední areál Folgarida, kam se z Marillevy dostanete panoramatickými spojkami přes vrchol Monte Vigo. Do Folgaridy můžete sletět po non-plus-ultra černé FIS trati Nera Folgarida anebo opět po dlouhých a mírných modrých sjezdovkách. Hezkou červenou tu také najdete - jmenuje se Brenzi a moc lidí na ní nebývá.

Přístup do Madonny di Campiglio a dále kabinkou do Pinzola je z Monte Vigo.

Snowboard

Nad Marillevou 1400 je pod Dos de la Pesa snowboard park s halfpipe.

Kam zajít po lyžování

Ve Folgaridě je venkovní kluziště, v Marilevě pak kryté tenisové kurty.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 770 km
Autem po dálnici přes Brenner do Mezzocorony (sjezd St. Michele/Mezzocorona), dále po hlavní silnici směrem na Cles/ Male, ve vesničce Diamaro za Male odbočka na Madonnu. Folgarida a Marilleva 1400 leží poněkud nad údolím, což znamená ještě několik serpentin, naopak Marilleva 900 leží přímo na dně údolí. Od dálnice je to cca 50 km do Marillevy 900.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Laco
  Marilleva 1400
  04.02.2017 - 13:33

  V středisku jsme byli od 28.1. do 6.2. 2017 v hotelu Albare , který to má už za sebou. Je to obrovský komplex s obchody, bazénem ,hernami atd.K vleku bylo cca 200m ale po šíleném schodišti a proto doporučuji si vzít blok 1,2 a 3 . 4,5,6,7 nebrat jinak proklejete středisko. V středisku je milion Poláků a proto jsou ráno všude na vleky fronty až do 11h potom se to rozejde. Nejvíc lidí je na přejezdy do Madonny.Nelíp bylo vyjet v 9 hod. Sjezdovky prázdné. Nejlepší sjezdovky byli v Folgarida dlouhe široké a málo lidí. Do tohto střediska bych jel už jenom mimo prázdnin v Polsku, které trvají od 28.1.až 3 týdny a tak je Itálie polská.Do Itálie jezdím deset let a toto středisko zatím vyšlo nejhůř.

 • Dušan
  Záhlaví - lyžařské podmínky
  04.12.2016 - 10:30

  Pozor. V záhlaví uvedené údaje o počtu lanovek a kilometrech sjezdovek se týkají Maddony di Campiglio (patrně včetně Marillevy a možná i Pinzola?).

 • Martin Kulíček
  Marilleva
  28.03.2016 - 15:00

  Přidám další zkušenost s cestou do Marillevy.Byli jsme zde 19.-26.3.2016. Cesta zpět jedním slovem hrůza-sobotní stěhování všech lyžařských nadšenců způsobuje spolu s nově zavedenými kontrolami na hranicích,především rakousko-německých u Kufsteinu i 20-ti kilometrové fronty a cesta se stává z pohodových osmi hodin na hrozivých 12 hodin neúnosná.Doporučuji počítat s delší variantou,nebo vyjet opravdu velmi,velmi brzo ráno.
  Samotné lyžování díky rozšířenému skipasu(doporučuji) velice příjemné a pestré,každý si najde to svoje a když vyjde i počasí....

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm - nula = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Flaine je hlavní středisko oblasti Grand Massif, která leží v severních Savojských Alpách mezi Chamonix a Ženevou. Grand Massif je rozčleněn na 4 hlavní ubytovací oblasti...
Lyžování ve výškách: 800 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 265 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %19 %72 %9 %