Reklama

základní
informace

Folgarida - Marilleva (900 – 2180 m. n. m.)

Marilleva - Folgarida jsou spojená střediska ležící poblíž slavnější Madonny di Campiglio v masívu Presanella, vzdušnou čarou 50 km západně od Bolzana. Díky kapacitě rozsáhlých ubytovacích komplexů postavených po francouzském vzoru oblast nabízí "lyžování přímo z postele" a přijatelnou cenu. Atraktivitu střediska zajišťuje kromě krásné přírody hlavně propojení s Madonnou di Campiglio a nově i s Pinzolem - všude tam můžete dojet bez sundání lyží - tím získáte přístup k celkem k 150 km tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
24 + 30 + 8 = 62 / 62 km
Uměle zasněžováno: 77 %
Vleky:
57140
Celková kapacita: 38100 os/h

Srovnat Folgarida - Marilleva s ostatními středisky

Lyžování

Marilleva je až na jedinou výjimku protkána lehkými tratěmi, ve Folgaridě si vyberou i náročnější.

Hlavním nástupním místem do středisek Marilleva - Folgarida je spodní stanice kabinkové lanovky v Marillevě 900. Ta vás v několika minutách dopraví do Marillevy 1400 ke startu dalších lanovek. Poněkud menší 6kabinkou už se dostanete přímo do centra areálu, kde se prohání lyžařské školky, začátečníci a vůbec "loučkaři".

Odvážnější lyžaři místo toho odjíždějí 3sedačkou na vrchol Doss della Pessa, kde je boulový svah a návazná prudší sjezdovka Nera Marilleva.

Skutečně strmější jízdu však nabízí sousední areál Folgarida, kam se z Marillevy dostanete panoramatickými spojkami přes vrchol Monte Vigo. Do Folgaridy můžete sletět po non-plus-ultra černé FIS trati Nera Folgarida anebo opět po dlouhých a mírných modrých sjezdovkách. Hezkou červenou tu také najdete - jmenuje se Brenzi a moc lidí na ní nebývá.

Přístup do Madonny di Campiglio a dále kabinkou do Pinzola je z Monte Vigo.

Snowboard

Nad Marillevou 1400 je pod Dos de la Pesa snowboard park s halfpipe.

Kam zajít po lyžování

Ve Folgaridě je venkovní kluziště, v Marilevě pak kryté tenisové kurty.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 770 km
Autem po dálnici přes Brenner do Mezzocorony (sjezd St. Michele/Mezzocorona), dále po hlavní silnici směrem na Cles/ Male, ve vesničce Diamaro za Male odbočka na Madonnu. Folgarida a Marilleva 1400 leží poněkud nad údolím, což znamená ještě několik serpentin, naopak Marilleva 900 leží přímo na dně údolí. Od dálnice je to cca 50 km do Marillevy 900.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jirka
  Marilleva
  16.11.2018 - 10:12

  Sem už fakt ne, lyžování jak na Klínovci o jarních prázdninách. Je spousta lepších středisek, kde se dá lyžovat celý den na kvalitnějším sněhu bez zástupu čekajících lyžařů na volnou sjezdovku
  Všechny lyžníky zdraví Jirka

 • Jirka
  Mariilleva-Folgarida
  26.02.2018 - 18:14

  Do tohoto střediska jezdím již pátým rokem vždy první nebo druhý březnový týden s partou lyžařských nadšenců a můžu říct že u všech je maximální spokojenost,fantastické sjezdovky,velice příjemní lidé,jedním slovem fantazie.Vřele doporučuji.A s těma frontami to není zas tak hrozný bývají vetšinou mezi 10,00 - 11,00 hod a pak je celý den klid.

 • Josef
  Folgardia Marilleva - Madona
  22.03.2017 - 15:36

  Termín 25.2.-1.3.2017
  Folgardia Marilleva: přelidněné středisko místy připomínající Krkonoše.Tento termín jsem si zvolil, protože Poláci již měli po jarních prázdninách, ale chyba. Neskutečné množství lidí a lyžařských škol, jejichž tzv. hadi se vinou po sjezdovkách a prakticky se nedají předjet. V tut dobu měli prázdniny Italové v této oblasti a Belgičani, kterých tu bylo nejvíce.Dobré lyžování je cca do 10,30 hodin Potom začínají být sjezdovky rozježděné - kolem 15 hod. je to již jízda v boulích. Fronty u lanovek i na 20 minut. Pozor, na vrcholu Monte Vigo v hospodě je na pánských WC Turecký záchod!!! Toto středisko již nikdy!

  Doporučuji:
  Madona Di Campiglio: určitě doporučuji zakoupení skipasu rozšířeného i na toto středisko. Je sice o cca EUR držší, ale Madona je již úplně jiná kategorie lyžování.
  Ze střediska Folgardia Marilleva z vrcholu Monte Vigo tam krásně dojedete po červené sjezdovce č.10. Zpět se dostanete třísedačkovou lanovkou. Toto středisko je nádherné, lidí je méně a v 16.00 hod. místy lyžujete po manžestru. Sem se určitě vrátím.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Cortina d´Ampezzo - olympijské městečko z roku 1956 - leží na východě Dolomit v krásné kotlině uzavřené na každé světové straně třítisícovkou. Vysokohorská krajina spolu ...
Lyžování ve výškách: 865 - 2932 m.n.m
Délka sjezdovek: 144 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
4 %43 %43 %14 %