Reklama

základní
informace

Folgarida - Marilleva (900 – 2180 m. n. m.)

Marilleva - Folgarida jsou spojená střediska ležící poblíž slavnější Madonny di Campiglio v masívu Presanella, vzdušnou čarou 50 km západně od Bolzana. Díky kapacitě rozsáhlých ubytovacích komplexů postavených po francouzském vzoru oblast nabízí "lyžování přímo z postele" a přijatelnou cenu. Atraktivitu střediska zajišťuje kromě krásné přírody hlavně propojení s Madonnou di Campiglio a nově i s Pinzolem - všude tam můžete dojet bez sundání lyží - tím získáte přístup k celkem k 150 km tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
24 + 30 + 8 = 62 / 62 km
Uměle zasněžováno: 77 %
Vleky:
57140
Celková kapacita: 38100 os/h

Srovnat Folgarida - Marilleva s ostatními středisky

Lyžování

Marilleva je až na jedinou výjimku protkána lehkými tratěmi, ve Folgaridě si vyberou i náročnější.

Hlavním nástupním místem do středisek Marilleva - Folgarida je spodní stanice kabinkové lanovky v Marillevě 900. Ta vás v několika minutách dopraví do Marillevy 1400 ke startu dalších lanovek. Poněkud menší 6kabinkou už se dostanete přímo do centra areálu, kde se prohání lyžařské školky, začátečníci a vůbec "loučkaři".

Odvážnější lyžaři místo toho odjíždějí 3sedačkou na vrchol Doss della Pessa, kde je boulový svah a návazná prudší sjezdovka Nera Marilleva.

Skutečně strmější jízdu však nabízí sousední areál Folgarida, kam se z Marillevy dostanete panoramatickými spojkami přes vrchol Monte Vigo. Do Folgaridy můžete sletět po non-plus-ultra černé FIS trati Nera Folgarida anebo opět po dlouhých a mírných modrých sjezdovkách. Hezkou červenou tu také najdete - jmenuje se Brenzi a moc lidí na ní nebývá.

Přístup do Madonny di Campiglio a dále kabinkou do Pinzola je z Monte Vigo.

Snowboard

Nad Marillevou 1400 je pod Dos de la Pesa snowboard park s halfpipe.

Kam zajít po lyžování

Ve Folgaridě je venkovní kluziště, v Marilevě pak kryté tenisové kurty.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 770 km
Autem po dálnici přes Brenner do Mezzocorony (sjezd St. Michele/Mezzocorona), dále po hlavní silnici směrem na Cles/ Male, ve vesničce Diamaro za Male odbočka na Madonnu. Folgarida a Marilleva 1400 leží poněkud nad údolím, což znamená ještě několik serpentin, naopak Marilleva 900 leží přímo na dně údolí. Od dálnice je to cca 50 km do Marillevy 900.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Dušan
  Záhlaví - lyžařské podmínky
  04.12.2016 - 10:30

  Pozor. V záhlaví uvedené údaje o počtu lanovek a kilometrech sjezdovek se týkají Maddony di Campiglio (patrně včetně Marillevy a možná i Pinzola?).

 • Martin Kulíček
  Marilleva
  28.03.2016 - 15:00

  Přidám další zkušenost s cestou do Marillevy.Byli jsme zde 19.-26.3.2016. Cesta zpět jedním slovem hrůza-sobotní stěhování všech lyžařských nadšenců způsobuje spolu s nově zavedenými kontrolami na hranicích,především rakousko-německých u Kufsteinu i 20-ti kilometrové fronty a cesta se stává z pohodových osmi hodin na hrozivých 12 hodin neúnosná.Doporučuji počítat s delší variantou,nebo vyjet opravdu velmi,velmi brzo ráno.
  Samotné lyžování díky rozšířenému skipasu(doporučuji) velice příjemné a pestré,každý si najde to svoje a když vyjde i počasí....

 • Pavel
  Marilleva + Madonna di Campligio
  11.02.2016 - 13:18

  Rád přidám recenzi na středisko Marilleva, které jsem navštívil v době od 30.1 - 7.2.2016. Na cestu jsem vyrazil v 5 ráno a klasická fronta před Mnichovem cca 3hodiny popojíždění v koloně. Doporučuji natankovat v Rakousku, protože v Itálii je to trochu dražší. Příjezd byl okolo 17hodiny na hotel Kristall, kde vše proběhlo v pořádku.( mám namysli Check-in) Co se týká hotelu, neočekával jsem žádný zázrak, ale co mě dostalo bylo okno do koupelny, kde se kdokoliv mohl podívat co děláte, protože okolo koupelen vedla terasa. Co se týká obchodu okolo, je tam jeden malý obchůdek s potravinami, ale je lepší jezdit autem nebo cca 15 minut chůzí do centra, kde je Spar a jsou tam i slušné ceny. Co se týká vleku je od hotelu cca 300metrů, který vás vyveze k druhé kabince, ke které musíte dojet na lyžích nebo pěšky. Poté se dostanete na Marillevu a dalším vlekem do Madonny, jen se musíte vypořádat, že je tam nehorázně Poláků, který se absolutně neumějí chovat. Myslel jsem si, že se rozprostřou a bude klid, ale bohužel se tak nestalo, byli všude. sjezdovky jsou upravené, ale na můj vkus né tak široké, jako například v Madessimu. Při cestě z Madonny zpět do Marillevy doporučuji odjíždět okolo třetí hodiny, protože je jeden vlek (3sedačka), která jede snad věčnost a není tam taková fronta, jako okolo 16hodiny, kdy jsem čekal snad 45 minut než jsem se dostal na vlek. Bohužel zpět k hotelu se musí člověk dostat zase dvěma vajíčky, nebylo možné sjet až k hotelu, ale mohlo to být z důvodu nedostatku sněhu. Mohu doporučit Fisáckou černou v Madonně a pěkně bylo i v Passo Groste, nádherný dvě červený a je tam celý den slunečno. V odpoledních hodinách jsem navštívil Pinzolo, moc pěkný, ale nebyl otevřen celý areál.Doporučuji rozšířit skipass do Madonny nebo se zblázníte z těch Poláků. Co se týká jídla na sjezdovkách bylo to fajn a bylo z čeho vybírat cena byla do 15eur, pizza do 10eur.Na večeři v centru města Marilleva jsem byl v Pizzerii Al Sole vedle lekárny, příjemný personál a dobrá cena a slušný jídlo do cca 16Eur. Když to vezmu kolem a kolem, do toho to střediska už se nikdy vracet nebudu.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Lenk se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Adelbodenem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1100 - 2200 m.n.m
Délka sjezdovek: 210 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %46 %10 %