Reklama

základní
informace

Foppolo - Carona (1600 – 2167 m. n. m.)

Foppolo - San Simone se nachází v jihozápadní části italských Alp, 60 km severně od Bergama. Lyžuje se ve dvou menších areálech: Foppolo / Carona (20 km sjezdovek) a San Simone (16 km sjezdovek), obě části jsou propojeny skibusy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
10 + 21 + 5 = 36 / 40 km
Uměle zasněžováno: 90 %
Vleky:
4060
Celková kapacita: 15000 os/h

Srovnat Foppolo - Carona s ostatními středisky

Lyžování

Areál Foppolo je rozložen na hřebeni mezi Caronou (1110 m) a samotným Foppolem (1600 m). Přímo nad Foppolem jsou k dispozici převážně modré sjezdovky, nad Caronou si přijdou na své zejména náročnější lyžaři.

Druhý areál San Simone je 6 km od Fopola (propojeno skibusy), většinu sjezdovek (10 km z celkových 15) tvoří červené a černé tratě.

Snowboard

V obou areálech najdete menší snowparky.

Kam na běžky

V okolí je 17 km tras.

Kam zajít po lyžování

Ve Foppolu je krytý bazén.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 960 km
Autem po dálnici do Innsbrucku a dále přes Brennerský průsmyk, Bolzano, Veronu, Bresciu až do Bergama, potom po silnici přes S. Pellegrino až do Foppola (cca. 60 km od dálnice).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Dagmar
  Foppolo
  07.02.2016 - 22:41

  V pátek jsme se vrátili z Foppola. Sice pro nás severočechy trochu z ruky, ale na rozdíl od bližších lyžařských destinací (Cavalese, Andalo, Bormio...) opravdu lyžování v Itálii (na sjezdovkách pouze Italové, tedy pokud vůbec někoho na prázdných a přitom krásně upravených sjezdovkách potkáte). Jediné minus je v případě nepříznivého počasí (sněžení, vítr), že jsou zde pouze staré sedačky bez plastových "bublin", takže zima. Bydlení v Pegherolo- od Damy špatně popsaná poloha objektu. Paní Cinzia v objektu není, přijeli jsme později, takže bylo nutné bytné zavolat (italsky, ale asi mluví i anglicky).V apartmánech klasicky tma, tedy rozhodně ne dost světla na čtení, je dobré si vzít lampičku se silnou žárovkou.A v koupelně schází fén, jinak ubytování prostorné a "neitalské " teplo. Obchody ve Foppolu pouze dva, drahé, nakoupit je tedy dobré někde po cestě v Bergamu. Přesto určitě Foppolo pro méně náročné doporučujeme.

 • Petr
  Foppolo
  10.03.2015 - 22:03

  Byl jsem s rodinou od 28.2. do 1.3. v hotelu Adler ve Foppolu. Vše bylo perfektní, jak ubytování a strava tak velmi příjemný personál tak celý lyžařský areál. Ten je sice menší, ale velmi členitý a přes týden skoro prázdný. Snad i díky počasí, které nám prálo sluníčko, nemůžu nic vytknout.
  Petr

 • František
  Foppolo
  08.01.2015 - 19:53

  my jedeme 25 ledna taky do foppola. V loni jsme byly poprvé letos jedem zase hotel Carona nevím.My jsme v Pegerolo. Cesta byla bez problémů po dálnici přes aut/it. víden, graz,udine,verona,bergamo-Dalmine sjezd z dálnice cesta z Hodonína/Břeclav. Ski areál v loni to bylo super 1,5m sněhu letos co sleduji web kamery tak je to slabé snad ještě něco napadne než pojedeme.Jinak sjezdovky přes týden skoro prázdné jen sem tam nějaký lyžař.Takže úplná paráda syn najezdil za 4 dny 110 km. Už se to pomalu blíží tak se moc těšíme
  pokud bys chtěl jěště nějaké info tak tatin2@seznam.cz

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - čtyři = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Středisko Les Deux Alpes ležící v masivu La Meije (3983 m) vzniklo splynutím dvou horských vesniček: Mont-de-Lans a Venosc. Systémem vleků a lanovek se můžete dostat až d...
Lyžování ve výškách: 1400 - 3568 m.n.m
Délka sjezdovek: 220 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
8 %35 %45 %20 %