Reklama

základní
informace

Galtür - Galtur (1635 – 2300 m. n. m.)

Galtur je oblíbené zimní lyžařské středisko ležící v horní části údolí Paznauntal, cca. 35 km od městečka Landeck. Je to poklidná alpská vesnička ležící na konci hlavní silnice cca 9 km západně nad známějším a rušnějším Ischglem, pod impozantní horou Ballunspitze (2.671 m).

Lyžování má v této oblasti dlouhou tradici - již v roce 1930 se Galtür mohl chlubit nejdelší lanovkou v Evropě. Společně s vesničkami Mathon, Kappl, See a největším Ischglem tvoří oblast s více než 300 km tratí dostupných v rámci Silvretta Skipasu - mezi Galtürem a Ischglem jezdí bezplatný skibus.

Nedávná historie Galturu byla však poznamenána tragédií - v roce 1999 bylo toto městečko zavaleno lavinou, v níž zahynuly přes tři desítky osob, zbývající obyvatelé a turisté pak museli být evakuováni pomocí helikoptér. Dnes již podobné neštěstí nehrozí, byla vybudována 350 m dlouhá a 19 metrů vysoká ochranná zeď a na okolních svazích byly umístěny další protilavinové ploty a zábrany.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
6 + 24 + 10 = 40 / 40 km
Uměle zasněžováno: 75 %
Vleky:
413
Celková kapacita: 13000 os/h

Srovnat Galtür - Galtur s ostatními středisky

Lyžování

Samotný lyžařský areál Silvapark se nachází cca. 2 km od městečka Galtur v osadě Wirl, kde je spousta hotelů a penzionů nabízejí lyžování přímo z postele, jinak mezi oběma částmi pravidelně jezdí skibusy.

Lyžuje se ve výšce od 1600 do 2300 metrů nad mořem na východním a severním svahu Ballunspitze. Většina tratí jsou červené, vedou z Ballunspitze do Wirlu, několik tratí končí nad přehradou Kopssee. Sjezdovky obsluhují dvě "páteřní" zařízení - 8-kabinka a 6-sedačka vedoucí z dolní stanice ve Wirlu. Dále můžete pokračovat nahoru další 6-sedačkou pod Ballunspitze nebo přejet do již zmíněné klidnější části nad přehradou, kde naleznete starší 2-sedačku a dva kotvové vleky i zajímavé freeridové terény.

U dolní stanice ve Wirlu je dětské hřiště s vlekem.

Snowboard

Po výjezdu 8-kabinkou je k dispozici Zeinispark s několika skoky a raily. Ve středisku je také několik freeridových zón.

Kam na běžky

Galtür je vyhledávaným cíle pro běžkaře díky mnoha kilometrům upravovaných stop v nádherném okolí. Stopy vedou z Wirlu k přehradní nádrži Kopssee nebo dále do údolí Paznaun, celkem je k dispozici při dobrých sněhových podmínkách 74 km tratí, včetně tratě přímo v lyžařském areálu v okolí horní stanice 8-kabinky Alpkogelbahn.

Kam zajít po lyžování

V lyžařském areálu je několik výborných restaurací i osvětlená 6 km dlouhá sáňkařská dráha.

Pro relaxaci po lyžování je v Galtüru k dispozici moderní sportovní areál, v němž se nachází krytý bazén s tobogánem - při pobytu v Galtüru vstup do bazénu zdarma. V areálu dále tenisová hala, squash a kuželky.

V devatenáct metrů vysoké ochranné zdi proti lavinám najdete mimo jiné i muzeum nazvané Alpinárium, které je zaměřeno především na ekologii.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + dva = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Madonna di Campiglio je asi jedno z mála alpských středisek, které zná i skoro každý nelyžař. Je to místo, kam se jezdí nejen vidět, ale hlavně být viděn - promenády ve m...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %45 %15 %