Reklama

základní
informace

Grimentz (1600 – 2900 m. n. m.)

Grimentz se nachází jižně od jihošvýcarského města Sierre, na samém konci údolí Val d´Anniviers pod čtvrtou nejvyšší horou Evropy - Weisshornem (4505 m). Spolu se sousedním o něco výše položeným Zinalem máte k dispozici celkem 80 km sjezdovek a hlavně více než 100 hektarů patrolované freeride zóny.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
15 + 20 + 13 = 48 / 48 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
713
Celková kapacita: 12170 os/h

Srovnat Grimentz s ostatními středisky

Lyžování

Oblast tvoří dva areály Zinal a Grimentz (8 km pod Zinalem) - ze Zinalu lze sice sjet na lyžích do Grimentz, návrat ale jen skibusem. V obou částech se lyžuje na severovýchodních svazích naproti masivu Weisshornu, většina tratí je červená či černá. Zmíněná patrolovaná freeridová zóna je v Zinalu ve výšce 2300-2800 m.

Níže ve Val d´Anniviers jsou ještě dva další areály - St. Luc-Chandolin a Vercorin, celkem je tedy ve Val d´Anniviers 220 km tratí.

Snowboard

V Grimentz je snowpark, v celé oblasti je spousta freeride možností

Kam zajít po lyžování

Zinal i Grimentz zůstaly tradičními vesničkami a celé Val d´Anniviers je považováno za nejzachovalejší "skanzen" Švýcarska se spoustou tradičních dřevených chalup. Jen samotná procházka je velmi zajímavá. Ale i pro příznivce aktivního odpočinku je nabídka bohatá: v Grimentz i v Zinal je k dispozici krytý bazén, fitness se saunou, kluziště nebo sáňkařská dráha.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1020 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux - Martigny - Sierre. V Sierre odbočíte do Val d´anniviers a dojedete až na jeho konec do Zinalu. Z konce dálnice u Sierre je to do Zinal cca. 25 km.

Lze ovšem také využít autovlaku v tunelu Lötschberg - v tom případě pokračujete z Bernu směr Thun a Kandersteg, vlakem "podjedete" hlavní hřeben Bernských Alp a jste přímo v údolí Rhony za Sierre. Za 25 CHF ušetříte cca. 100 km po dálnici. Bližší informace naleznete zde.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem na letiště v Sionu nebo Ženevě.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + sedm = jedenáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Herlíkovice jsou lyžařským areálem, který leží kousek za Vrchlabím ve směru na Špindlerův Mlýn. V poslední době prošlo středisko modernizací a rozšířením, takže nabízí ji...
Lyžování ve výškách: 540 - 1010 m.n.m
Délka sjezdovek: 12 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %33 %33 %33 %