Reklama

základní
informace

Grindelwald - First (796 – 2970 m. n. m.)

Grindelwald je součástí ski regionu ležího na severní straně "střechy Evropy" - masivu Jungfrau, Eiger a Mönch. Přes kopec sousedí s dvěma dalšími centry, která jsou díky Světovému poháru u nás známější: Wengen a Lauterbrunnen/Mürren. Vstupní branou a hlavním centrem celé oblasti je potom Interlaken ležící mezi jezery Brienzersee a Thunersee.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
69 + 113 + 34 = 216 / 216 km
Uměle zasněžováno: 69 %
Vleky:
610206
Celková kapacita: 44150 os/h

Srovnat Grindelwald - First s ostatními středisky

Lyžování

Sjezdové tratě o celkové délce 213 km se rozprostírají především pod hlavním masivem Jungfrau. Oblast tvoří dvě údolí, která se stýkají v Interlakenu. V jednom údolí leží Grindelwald a v druhém Lauterbrunnen, Wengen a Mürren. Lyžuje se tedy ve třech areálech:

- First/Oberjoch (1034-2501 m.n.m.): areál leží přímo nad Grindelwaldem, k dispozici je celkem 50 km převážně modrých (30 km) a červených tratí (12 km), areál je tedy vhodný i pro méně náročné lyžaře, popř. rodiny s dětmi.

- Kleine Scheidegg/Männlichen (1034-2320 m.n.m.) - tento areál ležící na hřebenu mezi Grindelwaldem a Lauterbrunnenem je hlavním centrem oblasti, nabízí 110 km náročných sjezdovek (černé a červené tvoří více než 80%). Opravdovou lahůdkou je trať z Lauberhornu do Wengenu, na které se pravidelně jezdí sjezdy Světového poháru.
Další zajímavou možností je vydat se z Lauberhornu na druhou stranu směrem na Grindelwald po 13 km dlouhé sjezdovce s převýšením 1450 m. Za návštěvu rozhodně stojí i oblíbená carvingová sjezdovka u vrcholku Männlichen (trať Aspen).

- Mürren/Schilthorn (796-2971 m.n.m.) - díky otáčivé restauraci na vrcholu Piz Gloria je tento areál ležící naproti Wengenu známý všem příznivcům Jamese Bonda, lyžuje se na severovýchodních svazích, tratě mají souhrnou délku 53 km (75% červených a černých). V tomto areálu nelznete vůbec nejdelší sjezdovku v celém regionu Jungfrau - 16 km dlouhý náročný sjezd s převýšením téměr 2200 m z vrcholu Piz Gloria dolů do Lauterbrunnenu (spodní část sjízdná jen v případě dobrých podmínek).

Přesun mezi jednotlivými areály je relativně jednoduchý - v údolí mezi Grindelwaldem a Lauterbrunnenem jezdí vláček.

Snowboard

Nabídka pro snowboardisty je široká: 3x halfpipe + fun park (First/ Schreckfeld,Kleine Scheidegg, Mürren - Muttleren).

Kam na běžky

V celém regionu je 15,5 km upravovaných tratí ve výškách nad 1000 m.

Kam zajít po lyžování

Rozhodně si nenechte ujít výjezd zubačkou na nejvýše položenou železniční stanici Evropy v horském sedle Jungfraujoch (3454 m). Trať je z více než poloviny vedena tunelem ve skalním masívu Eigeru a Mönchu, zubačka vyjíždí ze stanice Kleine Scheidegg (2061 m), kam se dostanete opět zubačkou z Lauterbunnenu (796 m). Ze sedla můžete obdivovat jak okolní čtyřtisícovky, tak i Aletschgletscher - nejdelší ledovec v Alpách.

Pro milovníky extrémního lyžování je tu také Inferno Rennen - nejobtížnější závod ve sjezdu pro veřejnost - spustíte se z Piz Gloria dolů do Lauterbrunnenu.

Volný čas lze ovšem trávit i méně náročným způsobem - například jízdou na sáňkách (50 km tratí, v oblasti je nejdelší sáňkařská dráha světa - 15 km, 1600 m převýšení z Faulhornu do Grindelwaldu), návštěvou bazénu v Grindelwaldu nebo v Lauterbrunnenu (v hotelu Jungfrau).
Zajímavá je i návšteva Mystery Parku u Interlakenu, který provozuje nadace známého ufologa Ericha von Dänikena. V parku se dovíte vše o největších záhadách na Zemi - egyptskými pyramidami počínaje a mayskou civilizací konče.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 880 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Thun - Interlaken. Z konce dálnice v Interlakenu je to do Grindelwaldu ještě přibližně 20 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Michal D.
  First
  10.03.2014 - 18:27

  Ahoj všem, toto středisko jsme navštívili první týden v březnu 2011. Celkově vše naprosto dokonalé. Lyžování super, úprava sjezdovek dokonalá, ceny obvyklé Švýcarsku,přesto nijak vysoké. Místní jsou velice vstřícní, milí a komunikativní. Hned bych se tam vrátil. :-)

 • P.elansl
  Vznikajici
  02.04.2009 - 12:52

  Mohu jen doporučit. Vynikající lyžařské možnosti,vynikajici Lauberhorn. Krásné svezení vláčky až na svahy. Nová adrenali záležitost na First Sjezd na závěsném laně. Zdravím lysého Jandu i jeho bandu.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět + deset = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Unikátní francouzské i světové středisko lyžování, které za své postavení vděčí především rozsáhlé lyžařské oblasti rozkládající se na 10 000 ha plochy - nejvyšší tratě l...
Lyžování ve výškách: 1250 - 3250 m.n.m
Délka sjezdovek: 225 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %36 %40 %24 %