Reklama

základní
informace

Harrachov (650 – 1022 m. n. m.)

Harrachov je půvabné městečko ležící v západním cípu Krkonoš v širokém údolí řeky Mumlavy ze všech stran obklopeno horami. Původní ves Dorfl založena v 17. století a začátkem 18. století přejmenována po majitelích na Harrachov. Město kromě sportu je především známo sklářstvím (ručně vyráběné foukané a broušené ale i ryté sklo). V nově otevřeném muzeu jsou vystaveny skutečné skvosty sklářského umění. V Harrachově se také nalézá Muzeum lyžování s expozicí dějin lyžování a úspěchů harrachovských lyžařů. Kromě lyžování je Harrachov i skokanským centrem, v Harrachově se každoročně pořádají závody světového poháru ve skocích na lyžích a nachází se v něm obří skokanský můstek K-185.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
1 + 2 + 1 = 4 / 7 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
1020
Celková kapacita: 4400 os/h

Srovnat Harrachov s ostatními středisky

Lyžování

Sjezdovky se nacházejí na severních a severovýchodních svazích Čertovy hory (1021 m.n.m.). Lyžařům jsou k dispozici 2 čtyřsedačky a jedna poma - obsluhují 4 sjezdovky všech obtížností. Každá ze sedaček má jinou dolní stanici - jedna končí přímo v obci Harrachov, druhá v části nazvané Rýžoviště. V dolní části červené sjezdovky je možno lyžovat při umělém osvětlení. Středisko je vybaveno sněhovými děli a zasněžováno je 92% sjezdovek.

Snowboard

V Harrachově není žádná zvláštní infrastruktura pro snowboard.

Kam na běžky

Běžecké turistické i závodní tratě jsou vyznačeny a upravovány v okolí Harrachova v celkové délce 110 km a poskytují přístup na hřebeny Krkonoš. Jsou navrženy tak, aby se turisté mohli každých 5 km vrátit do Harrachova. Standardní běžecké tratě jsou upravovány v délkách 2x 7,5 km.

Kam zajít po lyžování

V Harrachově je několik desítek hotelů a penzionů, které nabízejí široké možnosti pro apres-ski vyžití (v některých jsou k dispozici i menší bazény). Zajímavá může být i návštěva místní sklářské huti Novosad, několika muzeí (muzea lyžování, muzeum hornictví, muzeum skla). Zajít můžete i do minipivovaru, který vznikl areálu huti.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 135 km
Autem po hlavní silnici od Jablonce nad Nisou nebo od Jablonce nad Jizerou (přes Rokytnici nad Jizerou).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Míra
  lyžovat v Harrachově?
  11.12.2014 - 12:16

  dávno už tam nejezdíme lyžovat , jezdí se tam pařit k Přémovi . stát za peníze ve frontě , na konci který vám kyselej ksicht ani neomete sedačku nás nebaví. všechny zaměstnance a majitele bych poslal do ITÁLIE na školení jak se to dělá. celej den se na vás smějou, když vidí malý dítě sami uberou rychlost lanovky a pomůžou do sedačky, prostě servis a služby na úrovni. nehledě k podmínkám na svahu - k neporovnání, ale o tom není potřeba mluvit , adekvátní cena "skipasu" v Harra 250.- Kč parking v ceně a to jsem ještě dobrej

 • Zdenka
  Harrachov
  08.03.2013 - 02:38

  Harrachov je snad nejhorší místo v Čechách, divím se, že tam ještě Češi jezdí, byla jsem tam asi 4x za tři roky a hrůza, stejně špatná zkušenost jako u prvních příspěvků; ideální je, mohu doporučit, za 200 si pořídit malý sporák do auta s plynovou bombou velikosti spraye a jídlo s sebou v pohodě ohřát klidně v autě; a co se týče ceny permic, v Alpách jsou levnější, i ubytování, nechápu, že na to ještě Čecháčci nepřišli! krásný apartmán se zařízenou kuchyní a dvouplotýnkou za 1500 na osobu v Oberostereichu, Skiamadé permice cca 32eur a téměř 300km sjezdovek, nemluvě o dalších menších areálech asi 8 v okolí do 40km od místa našeho ubytování, no coment...kašlete na Čechy, však ony to časem zlevní, už jim lidí ubývá....buďte zdrávi!:)

 • Fanda
  Fabian
  25.01.2013 - 07:30

  1. cena skipu stejná jako v Alpách
  2. vlek s frontou 53 minut čekání
  3. sjezdovka neupravená, rolba tam podle vlekaře nebyla již tři dny
  4. personál drzej
  5. jidlo, mražený párek v rohlíku, až když si do něj kousnula obsluha tak reklamace přijata, cena 55 Kč, oběd ble ble odmítnul jsem zaplatit, cena jako v alpách
  ps. zkuste mluvit německy to se pobavíte
  moje zkušenost nedoporučuji

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm + ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Obertauern se nachází jižně od Salzburgu poblíž městečka Radstadt v sousedství lyžařských areálů oblasti Lungau. Výhodou Obertauern je zejména vysoká nadmořská výška, vět...
Lyžování ve výškách: 1630 - 2315 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %61 %35 %4 %