Reklama

základní
informace

Harrachov (650 – 1022 m. n. m.)

Harrachov je půvabné městečko ležící v západním cípu Krkonoš v širokém údolí řeky Mumlavy ze všech stran obklopeno horami. Původní ves Dorfl založena v 17. století a začátkem 18. století přejmenována po majitelích na Harrachov. Město kromě sportu je především známo sklářstvím (ručně vyráběné foukané a broušené ale i ryté sklo). V nově otevřeném muzeu jsou vystaveny skutečné skvosty sklářského umění. V Harrachově se také nalézá Muzeum lyžování s expozicí dějin lyžování a úspěchů harrachovských lyžařů. Kromě lyžování je Harrachov i skokanským centrem, v Harrachově se každoročně pořádají závody světového poháru ve skocích na lyžích a nachází se v něm obří skokanský můstek K-185.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
1 + 2 + 1 = 4 / 7 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
1020
Celková kapacita: 4400 os/h

Srovnat Harrachov s ostatními středisky

Lyžování

Sjezdovky se nacházejí na severních a severovýchodních svazích Čertovy hory (1021 m.n.m.). Lyžařům jsou k dispozici 2 čtyřsedačky a jedna poma - obsluhují 4 sjezdovky všech obtížností. Každá ze sedaček má jinou dolní stanici - jedna končí přímo v obci Harrachov, druhá v části nazvané Rýžoviště. V dolní části červené sjezdovky je možno lyžovat při umělém osvětlení. Středisko je vybaveno sněhovými děli a zasněžováno je 92% sjezdovek.

Snowboard

V Harrachově není žádná zvláštní infrastruktura pro snowboard.

Kam na běžky

Běžecké turistické i závodní tratě jsou vyznačeny a upravovány v okolí Harrachova v celkové délce 110 km a poskytují přístup na hřebeny Krkonoš. Jsou navrženy tak, aby se turisté mohli každých 5 km vrátit do Harrachova. Standardní běžecké tratě jsou upravovány v délkách 2x 7,5 km.

Kam zajít po lyžování

V Harrachově je několik desítek hotelů a penzionů, které nabízejí široké možnosti pro apres-ski vyžití (v některých jsou k dispozici i menší bazény). Zajímavá může být i návštěva místní sklářské huti Novosad, několika muzeí (muzea lyžování, muzeum hornictví, muzeum skla). Zajít můžete i do minipivovaru, který vznikl areálu huti.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 135 km
Autem po hlavní silnici od Jablonce nad Nisou nebo od Jablonce nad Jizerou (přes Rokytnici nad Jizerou).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Míra
  lyžovat v Harrachově?
  11.12.2014 - 13:16

  dávno už tam nejezdíme lyžovat , jezdí se tam pařit k Přémovi . stát za peníze ve frontě , na konci který vám kyselej ksicht ani neomete sedačku nás nebaví. všechny zaměstnance a majitele bych poslal do ITÁLIE na školení jak se to dělá. celej den se na vás smějou, když vidí malý dítě sami uberou rychlost lanovky a pomůžou do sedačky, prostě servis a služby na úrovni. nehledě k podmínkám na svahu - k neporovnání, ale o tom není potřeba mluvit , adekvátní cena "skipasu" v Harra 250.- Kč parking v ceně a to jsem ještě dobrej

 • Zdenka
  Harrachov
  08.03.2013 - 03:38

  Harrachov je snad nejhorší místo v Čechách, divím se, že tam ještě Češi jezdí, byla jsem tam asi 4x za tři roky a hrůza, stejně špatná zkušenost jako u prvních příspěvků; ideální je, mohu doporučit, za 200 si pořídit malý sporák do auta s plynovou bombou velikosti spraye a jídlo s sebou v pohodě ohřát klidně v autě; a co se týče ceny permic, v Alpách jsou levnější, i ubytování, nechápu, že na to ještě Čecháčci nepřišli! krásný apartmán se zařízenou kuchyní a dvouplotýnkou za 1500 na osobu v Oberostereichu, Skiamadé permice cca 32eur a téměř 300km sjezdovek, nemluvě o dalších menších areálech asi 8 v okolí do 40km od místa našeho ubytování, no coment...kašlete na Čechy, však ony to časem zlevní, už jim lidí ubývá....buďte zdrávi!:)

 • Fanda
  Fabian
  25.01.2013 - 08:30

  1. cena skipu stejná jako v Alpách
  2. vlek s frontou 53 minut čekání
  3. sjezdovka neupravená, rolba tam podle vlekaře nebyla již tři dny
  4. personál drzej
  5. jidlo, mražený párek v rohlíku, až když si do něj kousnula obsluha tak reklamace přijata, cena 55 Kč, oběd ble ble odmítnul jsem zaplatit, cena jako v alpách
  ps. zkuste mluvit německy to se pobavíte
  moje zkušenost nedoporučuji

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět + ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Warth Schrocken je menší lyžařskou oblastí ležící cca. 10 km severně od známějšího střediska St. Anton. Ovšem nemusí se za nic stydět. Pyšní se tím, že patří v Rakousku m...
Lyžování ve výškách: 1500 - 2050 m.n.m
Délka sjezdovek: 24 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %46 %33 %21 %