Reklama

základní
informace

Hauser Kaibling (752 – 2015 m. n. m.)

Hauser Kaibling je se 2015 metry nejvyšší hora v okolí střediska Schladming a Hause Kaibling je zároveň jedním ze 4 vrcholů známé lyžařské houpačky. Kromě Hauser Kaibling do ní patří vrcholy Planai, Hochwurzen a Reiteralm.

V celém sportovním regionu Schladming - Ramsau / Dachstein jde o nejrozsáhlejší vleky propojený areál nabízející 125 km tratí, o jejichž kvalitě svědčí pravidelné pořádání závodů Světového poháru.

Navíc od sezóny 2001/2002 je středisko Hauser Kaibling (a celá 4-houpačka) začleněno do lyžařského sdružení „Skiverbund Amadé“ - s jednou permanentkou tak můžete lyžovat až na 860 km sjezdových tratí a využívat 270 vleků.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 14 + 18 + 5 = 37 / 37 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
425
Celková kapacita: 16000 os/h

Srovnat Hauser Kaibling s ostatními středisky

Lyžování

V areálu Hauser Kaibling se lyžuje na převážně severovýchodních svazích nad městečkem Haus im Ennstal. Hlavní atrakcí jsou v tomto středisku dva náročné sjezdy z vrcholu až do údolí s převýšením více než 1000 metrů. Jedním z nich je FIS – Weltcup – Damenrennstrecke, kde se pravidelně jezdí Super-G žen. Ve spodní části se z ní stává černý padák. Méně nároční lyžaři mohou využít jednu ze spojovacích sjezdovek mezi dvěma hlavními "tahy" nebo z vrcholu se mohou vydat směrem na Planai, kde najdou kromě horní černé tratě i jednu sedačku a jeden vlek obsluhující kratší modré tratě.

Snowboard

Ve středisku není žádná infrastruktura pro snowboard, nejbližší snowpark najdete na sousedním kopci Planai.

Kam na běžky

Pro běžecký sport jsou ideální podmínky na rozsáhlé náhorní plošině v okolí blízké vesničky Ramsau am Dachstein - v okolí místního běžeckého stadionu najdete desítky kilometrů upravovaných stop. Další 5 km okruh leží na samotném ledovci Dachstein nad Ramsau - na ledovci se ale běhá ve výškách kolem 2.700 metrů.

Kam zajít po lyžování

Centrem aprés ski dění je městečko Schladming, kde je samozřejmě spousta barů a restaurací. Kromě toho se si můžete od lyžování odpočinout i jinak: stačí využít sáňkařské dráhy, trasy pro pěší turistiku, paragliding, curling, snowrafting či snowtubing.

Kdo by si chtěl užít welness služeb, tak může navštívit v blízkém Ramsau am Dachstein RVB Bade-Paradies & Sauna-Oase - s krytým bazénem a několika saunami.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Tomáš
  provoz strediska
  12.01.2015 - 06:33

  Středisko normální funguje.. výška sněhu nahoře je 90cm a v údolí 50cm. . Sjezdovky upraveny..

 • Pavel
  Panoramatická webová kamera
  05.11.2014 - 11:14

  Panoramatický snímek z webové kamery v nadmořské výšce asi 1865m u horní stanice 4 sedačkové lanovky Quattralpina nedaleko vysílací věže. Jedná se o 360 stupňové panorama - www.alpy.net/pocasi/web-kamera-hauser-kaibling-panorama.php

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři - ? = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Superdevoluy je menší středisko ležící severně od Gapu v jižních Hautes Alpes. Díky 100km tratí všech obtížností uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i náročnější lyžaře. Pob...
Lyžování ve výškách: 1470 - 2510 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
27 %38 %27 %8 %