Reklama

základní
informace

Hintertux Hintertuxer Gletscher (1500 – 3220 m. n. m.)

Hintertux se nachází na konci lyžařského údolí Zillertal. Je patrně nejznámějším rakouským ledovcovým střediskem s celoročním provozem a tomu odpovídá i vysoká návštěvnost zejména na podzim.
V zimním období nabízí lyžařský areál Hintertux velice slušných 59 km převážně náročnějších tratí, v létě pak 18 km tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
14 + 32 + 13 = 59 / 59 km
Uměle zasněžováno: 42 %
Vleky:
10560
Celková kapacita: 35000 os/h

Klady střediska

Na ledovec velmi kvalitní svahy.
Záruka sněhu podpořená i umělým zasněžováním níže položených tratí pod ledovcem.
V zimní sezoně možnost návštěvy ostatních středisek v údolí Zillertal.

Zápory střediska

Vysoká návštěvnost zejména na podzim a o svátcích = fronty zejména u přístupové lanovky z parkoviště.
Nejzajímavější svahy na začátku sezóny rezervovány pouze pro trénink

Srovnat Hintertux Hintertuxer Gletscher s ostatními středisky

Lyžování

Areál na Hintertuxu je nejrozsáhlejší ledovcovou lyžařskou oblastí v Rakousku, nabízí sjezdovky všech obtížností včetně černých, což nebývá na ostatních ledovcích zvykem. O kvalitě terénů svědčí i to, že Tux je tréninkovým centrem mnoha lyžařských reprezentací.

Areál je rozdělen celkem do dvou "pater". Po výjezdu kabinkou z údolí se dostanete do výšky 2.100 m na stanici Sommerbergalm. Z té můžete buď pokračovat směrem k ledovci na Tuxer Fernerhaus (2.660 m), nebo lze vyrazit na druhou stranu čtyřsedačkou do sedla Tuxer Joch.
Každá volba má něco do sebe. Z Fernerhausu vede dolů na Sommerbergalm pěkná červená, některé úseky jsou dokonce vysloveně černé. I když některá místa jsou užší, tak je to pěkné svezení. Jediným mínusem je to, že sjezdovka nekončí přímo u kabinky, kterou jste vyjeli z údolí. Od konce sjezdovky se musíte na Sommerbergalm vrátit krátkou 6-sedačkou.

Trať z Tuxer Jochu dolů je spíše modrá - nahoře se začíná traverzem do sedla, ze sedla pak krátký červený padák a pak už přes několik terénních vln příjemně sjíždíte dolů. Sjezdovka je pěkně široká a na ranní rozježdení nebo na odpolední siestu je jako stvořená. Navíc nemusíte jezdit sedačkou až na Tuxer Joch - stejným směrem vedou i dvě kratší kotvy.

Ten, kdo přijel na Hintertux za ledovcem ale rovnou vyrazí do druhého patra areálu - na tratě nad Tuxer Fernerhaus. Díky nadmořské výšce bývá druhé patro areálu v provozu téměř celoročně, v pozdním létě bývá jen problém s dojezdem k Tuxer Fernerhaus, neboť ledovec už končí o trochu výše....

Do druhého patra se z Tuxer Fernerhaus dostanete buď starší dvousedačkou, nebo kabinkou Gletscherbus - ta vás zaveze pod vrchol Gerforene Wand. Odtud sjedete nejdříve do sedla mezi Gerforene Wand a Olperer. Ze sedla máte tři možnosti:
- návrat po červených (v horní části spíše modrých) tratích na Fernerhaus,
- červený sjezd na jižní stranu hřebene po ledovci Schlegeis (návrat do sedla 3-sedačkou),
- výjezd kotvou směr Olperer a Kaiserer a dále lyžování po modrých nebo příjemných červených. Bohužel všechny sjezdovky v této části jsou obsluhovány jen kotvami. Pod Kaisererem je sice ještě stařičká dvousedačka, ale ta nemá větší význam - v létě je beze sněhu a v zimě v jejím okolí stejně vedou jen neupravované skiroutes.

K návratu dolů do údolí musíte v létě využít opět kabinku, v zimě se upravuje (a v případě potřeby zasněžuje) sjezdovka Schwarze Pfanne. Z vrcholové stanice lanovky na Gefrorene Wand (3.250 m) to pak máte k parkovišti v údolí plných 12 km.

Snowboard

Na ledovci pod vrcholem Gefrorene Wand je snowboard park se superpipe, raily a skoky.

Kam na běžky

V údolí ve výškách cca. 1.300 - 1.500 m n.m. jsou při příznivých sněhových podmínkách k dispozici běžecké stopy vedoucí z Vorderlanersbach do Madseit (cca. 14 km).

Kam zajít po lyžování

Kdo chce relaxovat při nebo po lyžování, tak k tomu najde dost míst rovnou na ledovci. Ve stanici Fernerhaus i Sommerbergalm jsou velké moderní restaurace s příjemnými terasami. Přímo u dolní stanice kabinky je pak poměrně velký aprés-ski bar.

Pokud jde o nabídku přímo v Hintertuxu, tak za zmínku rozhodně stojí nejvýše položené termální lázně v Evropě - nachází se v hotelu Kirchler, ten leží cca. 500 metrů od dolní stanice lanovky na ledovec.

Nejbližším větším centrem aprés-ski dění je 17 km vzdálený Mayrhofen, kde nejdete zejména dobře vybavený aquapark (bazén, klouzačky, sauna, pára, solárium). Kromě toho je v Mayrhofenu k dispozici i kluziště, fitness centrum, bowling, tenis i casino. Nechybí tam samozřejmě ani obchody a množství restaurací a barů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 570 km
Autem po dálnici přes Mnichov, ten objedete po obchvatu a vydáte se směrem na Rosenheim. Na dálniční křižovatce Inntal pak vyrazíte na jih směr Kufstein/Innsbruck. Z dálnice sjedete na Achen See/Zillertal a vjedete do Zillertallu.

Po cca. 30 km dojedete do Mayrhofenu, kde vyrazíte po horské cestě (místy dost stoupá a občas je užší) směr Tuxertal. Přístup na ledovec je až za osadou Hintertux na samotném konci Tuxertalu - celkově je to cca. 50 km od sjezdu z dálnice.
U údolní stanice je k dispozici zdarma několik velkokapacitních parkovišť.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • CM
  Hintertux
  01.02.2016 - 18:43

  Naprosta nadhera, pokud se vyjasni neni co resit, lyzovat se da az do pozdniho odpoledne 16:30 posledni lanovkou dolu do tuxu, autobusy jezdi a vsude to zije 1*

 • Aleš
  Hintertux - že by oteplování?
  12.10.2015 - 12:26

  jak jsem psal v srpnu 2013 tak i ještě v srpnovém termínu v roce 2014 to byla dobrá lyžovačka, ale co mě potkalo letos (9. - 12.8.2015)to už bych nechtěl zažít! I když se rolbaři snažili roztahat sníh z deponií, tak stejně z toho byla jedna velká "umytá" skleněná hora. No prostě letošní léto bylo příliš horké i na ledovci, třeba příští rok se zadaří lépe.

 • Hugo z hor
  konec května
  10.09.2013 - 15:27

  při letošním lyžování na ledovci na konci května 2013...mě chytla prostě smůla, sice 40cm nového sněhu ale mlha jako mléko. viditelnost max. 3m :(

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset - ? = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Lenk se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Adelbodenem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1100 - 2200 m.n.m
Délka sjezdovek: 210 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %46 %10 %