Reklama

základní
informace

Hintertux Hintertuxer Gletscher (1500 – 3220 m. n. m.)

Hintertux se nachází na konci lyžařského údolí Zillertal. Je patrně nejznámějším rakouským ledovcovým střediskem s celoročním provozem a tomu odpovídá i vysoká návštěvnost zejména na podzim.
V zimním období nabízí lyžařský areál Hintertux velice slušných 59 km převážně náročnějších tratí, v létě pak 18 km tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
14 + 32 + 13 = 59 / 59 km
Uměle zasněžováno: 42 %
Vleky:
10560
Celková kapacita: 35000 os/h

Klady střediska

Na ledovec velmi kvalitní svahy.
Záruka sněhu podpořená i umělým zasněžováním níže položených tratí pod ledovcem.
V zimní sezoně možnost návštěvy ostatních středisek v údolí Zillertal.

Zápory střediska

Vysoká návštěvnost zejména na podzim a o svátcích = fronty zejména u přístupové lanovky z parkoviště.
Nejzajímavější svahy na začátku sezóny rezervovány pouze pro trénink

Srovnat Hintertux Hintertuxer Gletscher s ostatními středisky

Lyžování

Areál na Hintertuxu je nejrozsáhlejší ledovcovou lyžařskou oblastí v Rakousku, nabízí sjezdovky všech obtížností včetně černých, což nebývá na ostatních ledovcích zvykem. O kvalitě terénů svědčí i to, že Tux je tréninkovým centrem mnoha lyžařských reprezentací.

Areál je rozdělen celkem do dvou "pater". Po výjezdu kabinkou z údolí se dostanete do výšky 2.100 m na stanici Sommerbergalm. Z té můžete buď pokračovat směrem k ledovci na Tuxer Fernerhaus (2.660 m), nebo lze vyrazit na druhou stranu čtyřsedačkou do sedla Tuxer Joch.
Každá volba má něco do sebe. Z Fernerhausu vede dolů na Sommerbergalm pěkná červená, některé úseky jsou dokonce vysloveně černé. I když některá místa jsou užší, tak je to pěkné svezení. Jediným mínusem je to, že sjezdovka nekončí přímo u kabinky, kterou jste vyjeli z údolí. Od konce sjezdovky se musíte na Sommerbergalm vrátit krátkou 6-sedačkou.

Trať z Tuxer Jochu dolů je spíše modrá - nahoře se začíná traverzem do sedla, ze sedla pak krátký červený padák a pak už přes několik terénních vln příjemně sjíždíte dolů. Sjezdovka je pěkně široká a na ranní rozježdení nebo na odpolední siestu je jako stvořená. Navíc nemusíte jezdit sedačkou až na Tuxer Joch - stejným směrem vedou i dvě kratší kotvy.

Ten, kdo přijel na Hintertux za ledovcem ale rovnou vyrazí do druhého patra areálu - na tratě nad Tuxer Fernerhaus. Díky nadmořské výšce bývá druhé patro areálu v provozu téměř celoročně, v pozdním létě bývá jen problém s dojezdem k Tuxer Fernerhaus, neboť ledovec už končí o trochu výše....

Do druhého patra se z Tuxer Fernerhaus dostanete buď starší dvousedačkou, nebo kabinkou Gletscherbus - ta vás zaveze pod vrchol Gerforene Wand. Odtud sjedete nejdříve do sedla mezi Gerforene Wand a Olperer. Ze sedla máte tři možnosti:
- návrat po červených (v horní části spíše modrých) tratích na Fernerhaus,
- červený sjezd na jižní stranu hřebene po ledovci Schlegeis (návrat do sedla 3-sedačkou),
- výjezd kotvou směr Olperer a Kaiserer a dále lyžování po modrých nebo příjemných červených. Bohužel všechny sjezdovky v této části jsou obsluhovány jen kotvami. Pod Kaisererem je sice ještě stařičká dvousedačka, ale ta nemá větší význam - v létě je beze sněhu a v zimě v jejím okolí stejně vedou jen neupravované skiroutes.

K návratu dolů do údolí musíte v létě využít opět kabinku, v zimě se upravuje (a v případě potřeby zasněžuje) sjezdovka Schwarze Pfanne. Z vrcholové stanice lanovky na Gefrorene Wand (3.250 m) to pak máte k parkovišti v údolí plných 12 km.

Snowboard

Na ledovci pod vrcholem Gefrorene Wand je snowboard park se superpipe, raily a skoky.

Kam na běžky

V údolí ve výškách cca. 1.300 - 1.500 m n.m. jsou při příznivých sněhových podmínkách k dispozici běžecké stopy vedoucí z Vorderlanersbach do Madseit (cca. 14 km).

Kam zajít po lyžování

Kdo chce relaxovat při nebo po lyžování, tak k tomu najde dost míst rovnou na ledovci. Ve stanici Fernerhaus i Sommerbergalm jsou velké moderní restaurace s příjemnými terasami. Přímo u dolní stanice kabinky je pak poměrně velký aprés-ski bar.

Pokud jde o nabídku přímo v Hintertuxu, tak za zmínku rozhodně stojí nejvýše položené termální lázně v Evropě - nachází se v hotelu Kirchler, ten leží cca. 500 metrů od dolní stanice lanovky na ledovec.

Nejbližším větším centrem aprés-ski dění je 17 km vzdálený Mayrhofen, kde nejdete zejména dobře vybavený aquapark (bazén, klouzačky, sauna, pára, solárium). Kromě toho je v Mayrhofenu k dispozici i kluziště, fitness centrum, bowling, tenis i casino. Nechybí tam samozřejmě ani obchody a množství restaurací a barů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 570 km
Autem po dálnici přes Mnichov, ten objedete po obchvatu a vydáte se směrem na Rosenheim. Na dálniční křižovatce Inntal pak vyrazíte na jih směr Kufstein/Innsbruck. Z dálnice sjedete na Achen See/Zillertal a vjedete do Zillertallu.

Po cca. 30 km dojedete do Mayrhofenu, kde vyrazíte po horské cestě (místy dost stoupá a občas je užší) směr Tuxertal. Přístup na ledovec je až za osadou Hintertux na samotném konci Tuxertalu - celkově je to cca. 50 km od sjezdu z dálnice.
U údolní stanice je k dispozici zdarma několik velkokapacitních parkovišť.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Alena
  17-18.6. lyžování v Tuxu
  21.05.2017 - 16:05

  dobrý den, chci se zeptat na zkušenosti, chceme jet 17-18.6. lyžovat, byla jsem v září a bylo to super, díky

 • CM
  Hintertux
  01.02.2016 - 18:43

  Naprosta nadhera, pokud se vyjasni neni co resit, lyzovat se da az do pozdniho odpoledne 16:30 posledni lanovkou dolu do tuxu, autobusy jezdi a vsude to zije 1*

 • Aleš
  Hintertux - že by oteplování?
  12.10.2015 - 12:26

  jak jsem psal v srpnu 2013 tak i ještě v srpnovém termínu v roce 2014 to byla dobrá lyžovačka, ale co mě potkalo letos (9. - 12.8.2015)to už bych nechtěl zažít! I když se rolbaři snažili roztahat sníh z deponií, tak stejně z toho byla jedna velká "umytá" skleněná hora. No prostě letošní léto bylo příliš horké i na ledovci, třeba příští rok se zadaří lépe.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + tři = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Civetta je lyžařský region ležící mezi skalními masívy Civetty (3.218 m) a Monte Pelma (3.168 m) v jižních Dolomitech, na půli cesty mezi Cortinou d Ampezzo a středisky S...
Lyžování ve výškách: 1000 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 80 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %53 %8 %