Reklama

základní
informace

Hochficht (930 – 1338 m. n. m.)

Areál Hochficht se nachází na rakouské straně Šumavy "přes kopec" od Lipenské přehrady. Hochficht svůj název nosí po nejvyšším kopci areálu - Hochficht (Smrčina 1.338 m.n.m.). Tento areál nabízí jednoznačně nejkvalitnější lyžování v okruhu do 250 km od Prahy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
9 + 10 + 1 = 20 / 20 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
5030
Celková kapacita: 11000 os/h

Srovnat Hochficht s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se převážně na jihozápadních až jižních svazích. Areál tvoří soustava tří vleky propojených kopců s celkem 8 sjezdovkami. Vznikla tak na šumavské poměry naprosto unikátní lyžařská "houpačka".

Srdcem areálu jsou dvě sjezdovky na západní straně Hochfichtu - červená 1 km dlouhá Standardstrecke s homologací FIS a modrá 3,4 km dlouhá Zwieserwiese. Zvláště červená uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře, k úplnému ideálu ji jen schází dostatečná šířka po celé délce - v dolní částí se trať zužuje. Obě sjezdovky jsou obsluhovány moderní odpojitelnou 4-sedačkou.

Kousek od dolní stanice 4-sedačky pak začíná kotva, která vás vyveze na druhý kopec - 1281 metrů vysoký Reischlberg (Hraničník). Dolů opět vedou dvě tratě - červená a modrá. Sjezdovky to jsou sice užší než na Hochfichtu a jsou navíc orientovány na jih, ovšem zato bývají obvykle volnější.

Místo návratu zpět k dolní stanici kotvy můžete v polovině Reischlbergu odbočit na širokou modrou pláň (s dvěma kotvami) a vydat se směrem k třetímu kopci - Zwieselbergu. Ten je sjezdovkami protkán z obou stran. Na východní straně orientované směrem k Reischlbergu a Hochfichtu najdete jednu červeno-černou FIS trať Zwieselberg a jednu červeno-modrou nazvanou Zwieselberg Family. Na západní straně je pak příjemný 1400 m dlouhý a dostatečně široký Schwarzenbergabfahrt. U dolní stanice 4-sedačky Schwarzenberg je pak další parkoviště.

Snowboard

Snowboardisty potěší boarder cross trasa situovaná pod vrcholem Hochfichtu vedle červené Standardstrecke.

Kam na běžky

V sedle pod Hochfichtem u hraničního přechodu Zvonková je běžecký areál Schöneben, kde je k dispozici 70 km upravovaných tratí. Jedna trať také vede k parkovišti u dolní stanice 4-sedačky na Hochficht.

Kam zajít po lyžování

Přímo v areálu u sedačky na Hochficht je samoobslužná restaurace s barem, další restaurace je na Zwiselbergu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 220 km
Autem po trase Strakonice - Vimperk - Strážný. Kousek za hraničním přechodem odbočíte na Haidmuhle, hranici Německo-Rakousko přejedete ve Schwarzenbergu a pak můžete buď k sedačce na Zwieselbergu, nebo dále přes Klaffer a Pfaffetschlag k centrálnímu parkovišti u 4-sedačky na Hochficht.

Pokud pojedete od Českých Budějovic, tak je výhodnější využít nově otevřený hraniční přechod Zvonková-Schöneben - dojedete k němu přes Frymburk a Novou Pec. Při nepříznivých klimatických podmínkách si ale rozhodně vemte řetezy a lopatu sebou.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Martin
  Lyžařská škola
  19.02.2018 - 14:01

  Ahoj,
  Chystame se v terminu od 25.2-3.3.2018 do Horni Plane, kdy na lyze budem jezdit na Hochficht v Rakousku, kde planujem lyzovat, jeste jako druhe stredisko pripada Mitterdorf v Rakousku? Nemate zkusenost s lyzarskyma skolkama? Resp. Naznate nejakeho (cecha), kdo by naucil moji 3,5letou dceru lyzovat?? Diky za info.
  Martin

 • jirka
  sněhové podmínky
  14.02.2017 - 13:25

  5. brezna? :-) tak to nevi skutecne nikdo....
  jinak se muzes divat , kupr na wetter.at, ale tak daleko ti to nikdo nerekne, max tak do pristiho tydne a to jeste s rezervou

 • moris
  sněhové podmínky
  14.02.2017 - 10:19

  nikde nemůžu najít dlouhodobou předpověď.
  nevíte prosím, jaké má být počasí a sněhové podmínky okolo 5 března?
  díky moc

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři * ? = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Pec pod Sněžkou je jedno z nejznámějších českých lyžařských středisek, nachází se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka. Pec pod Sněžkou je obklopena překrásnou pří...
Lyžování ve výškách: 830 - 1215 m.n.m
Délka sjezdovek: 10 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %64 %0 %