Reklama

základní
informace

Hochkönig Maria Alm (800 – 1921 m. n. m.)

Hochkönig je poměrně rozsáhlou i když méně známou lyžařskou oblastí patřící do sdružení Ski Amadé. Celá oblast zahrnuje tři obce: Mühlbach, Dienten a Maria Alm, které leží mezi známějším Saalfeldenem a Bischofshofenem cca. 40 km jižně od Salcburgu.

Dominantou střediska Hochkönig je stejnojmenný vrchol Hochkönig, který je nejvyšším vrcholem Berchtesgadenských Alp a na jehož úpatí leží tři zmíněné vleky propojené obce. Celkem Hochkonig nabízí lyžařům přes 100 km sjezdových tratí, které jsou rok od roku stále lépe propojené - od sezóny 2011/12 propojení jen sedačkami či kabinkami, bez dlouhých kotvových vleků.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
52 + 41 + 19 = 112 / 112 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
1959
Celková kapacita: 52100 os/h

Srovnat Hochkönig Maria Alm s ostatními středisky

Lyžování

V oblasti Hochkonig se lyžuje v nadmořských výškách od 800 m.n.m. do 2000 m.n.m. Celkových 112 kilometrů sjezdových tratí je roztaženo na převážně severních svazích 5 vrcholků od Maria Almu až po Mühlbach, což potěší příznivce lyžařského "safari".

Největší část sjezdovek leží na západním okraji oblasti - na svazích hory Aberg - Langeck (1.900 m.n.m.). Do areálu vás vyveze kabinka. Z vrcholku Abergu vede několik červených a modrých sjezdovek a jedna poněkud strmější trasa. Modré sjezdovky naleznete v nižší části areálu přímo nad vesničkou Maria Alm. Po sjezdu z Abergu do osady Hintermoos pak můžete kabinkou pokračovat na další vrchol - Gabuhel. V jeho spodní části je závodní FIS trať. Na druhou stranu přes vesničku Dienten doputujete přes další tři vrcholky Wastlhöhe, Kollmannsegg a Schneeberg až do Mühlbachu. Sympatické je, že "tranzitní" vleky tvoří moderní moderní kabinky a sedačky.

Trochu stranou leží ještě další dva menší areály dostupné skibusy - Hochkeil u Mühlbachu a Hinterreit u Maria Almu - oba nabízejí FIS tréninkové sjezdovky.

Za dobrých sněhových podmínek si zejména na svazích Abergu můžete vyzkoušet i freeriding.

Snowboard

V celém areálu Hochkönig je velmi slušná nabídka - najdete zde celkem 4 funparky pro snowboardisty / free ridery.

2 parky leží nad Maria Almem (pro pokročilé Snowpark Schönanger a pro začátečníky Snowpark Natrun). Největším v oblasti je s 30 překážkami Kings Park mezi Mühlbachem a Dientenem. Posledním je opět spíše menší park LIVINGROOM Mühlbach.

Kam na běžky

Pro běžkaře je při příznivých sněhových podmínkách určena v oblasti Hochkonig síť 40 km běžeckých tratí, většina z nich (30 km) v okolí Maria Almu. Běžkaři, kteří se rádi obdivují okolní krajinu, ocení 7 km dlouhou Panoramatickou stopu, která vede z Dientenu do Mühlbachu.

Kam zajít po lyžování

Kromě lyžování a snowboardingu můžete v oblasti Hochkonig pestrou nabídku apres ski vyžití - osvětlené sáňkařské dráhy, curlingové dráhy, jízdu v saních s koňským spřežením nebo zimní upravované cesty pro pěší.

Sousední městečko Bischofshofen láká pak začátkem ledna na tradiční skokanské Turné čtyř můstků.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Džin
    Lyžování ve středisku
    11.01.2017 - 05:11

    Krásné romantické vesničky Mulbach,Dieten ,Maria Alm hluboko zařízlé do údolí.Šíroké přehledné sjezdovky všech barev,vesnická atmosféra.Džin

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět + devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Adelboden se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Lenkem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1353 - 2357 m.n.m
Délka sjezdovek: 205 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %67 %74 %15 %