Reklama

základní
informace

Hochkönig Maria Alm (800 – 1921 m. n. m.)

Hochkönig je poměrně rozsáhlou i když méně známou lyžařskou oblastí patřící do sdružení Ski Amadé. Celá oblast zahrnuje tři obce: Mühlbach, Dienten a Maria Alm, které leží mezi známějším Saalfeldenem a Bischofshofenem cca. 40 km jižně od Salcburgu.

Dominantou střediska Hochkönig je stejnojmenný vrchol Hochkönig, který je nejvyšším vrcholem Berchtesgadenských Alp a na jehož úpatí leží tři zmíněné vleky propojené obce. Celkem Hochkonig nabízí lyžařům přes 100 km sjezdových tratí, které jsou rok od roku stále lépe propojené - od sezóny 2011/12 propojení jen sedačkami či kabinkami, bez dlouhých kotvových vleků.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
52 + 41 + 19 = 112 / 112 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
1959
Celková kapacita: 52100 os/h

Srovnat Hochkönig Maria Alm s ostatními středisky

Lyžování

V oblasti Hochkonig se lyžuje v nadmořských výškách od 800 m.n.m. do 2000 m.n.m. Celkových 112 kilometrů sjezdových tratí je roztaženo na převážně severních svazích 5 vrcholků od Maria Almu až po Mühlbach, což potěší příznivce lyžařského "safari".

Největší část sjezdovek leží na západním okraji oblasti - na svazích hory Aberg - Langeck (1.900 m.n.m.). Do areálu vás vyveze kabinka. Z vrcholku Abergu vede několik červených a modrých sjezdovek a jedna poněkud strmější trasa. Modré sjezdovky naleznete v nižší části areálu přímo nad vesničkou Maria Alm. Po sjezdu z Abergu do osady Hintermoos pak můžete kabinkou pokračovat na další vrchol - Gabuhel. V jeho spodní části je závodní FIS trať. Na druhou stranu přes vesničku Dienten doputujete přes další tři vrcholky Wastlhöhe, Kollmannsegg a Schneeberg až do Mühlbachu. Sympatické je, že "tranzitní" vleky tvoří moderní moderní kabinky a sedačky.

Trochu stranou leží ještě další dva menší areály dostupné skibusy - Hochkeil u Mühlbachu a Hinterreit u Maria Almu - oba nabízejí FIS tréninkové sjezdovky.

Za dobrých sněhových podmínek si zejména na svazích Abergu můžete vyzkoušet i freeriding.

Snowboard

V celém areálu Hochkönig je velmi slušná nabídka - najdete zde celkem 4 funparky pro snowboardisty / free ridery.

2 parky leží nad Maria Almem (pro pokročilé Snowpark Schönanger a pro začátečníky Snowpark Natrun). Největším v oblasti je s 30 překážkami Kings Park mezi Mühlbachem a Dientenem. Posledním je opět spíše menší park LIVINGROOM Mühlbach.

Kam na běžky

Pro běžkaře je při příznivých sněhových podmínkách určena v oblasti Hochkonig síť 40 km běžeckých tratí, většina z nich (30 km) v okolí Maria Almu. Běžkaři, kteří se rádi obdivují okolní krajinu, ocení 7 km dlouhou Panoramatickou stopu, která vede z Dientenu do Mühlbachu.

Kam zajít po lyžování

Kromě lyžování a snowboardingu můžete v oblasti Hochkonig pestrou nabídku apres ski vyžití - osvětlené sáňkařské dráhy, curlingové dráhy, jízdu v saních s koňským spřežením nebo zimní upravované cesty pro pěší.

Sousední městečko Bischofshofen láká pak začátkem ledna na tradiční skokanské Turné čtyř můstků.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Džin
    Lyžování ve středisku
    11.01.2017 - 05:11

    Krásné romantické vesničky Mulbach,Dieten ,Maria Alm hluboko zařízlé do údolí.Šíroké přehledné sjezdovky všech barev,vesnická atmosféra.Džin

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Obereggen je lyžařskou oblastí ležíci v sousedství známějšího Val di Fiemme. Areál s celkem 44 km tratí nad Obereggen nazvaný Ski Center Latemar vleky propojuje tři lokal...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2300 m.n.m
Délka sjezdovek: 47 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %57 %15 %