Reklama

základní
informace

Hohen Bogen (657 – 1050 m. n. m.)

Menší lyžařské středisko v blízkosti českých hranic u obce Neukirchen a Lam. Nabízí zajímavé převýšení téměr 400 metrů (větší než na blízkém Velkém Javoru).


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
1 + 2 + 1 = 4 / 6 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
1010
Celková kapacita: 2000 os/h

Srovnat Hohen Bogen s ostatními středisky

Lyžování

Areál nabízí převážně sjezdovky střední obtížnosti. Od horní stanice sedačky se můžete pustit dolů po modro/červené sjezdovce - prvních cca. 200 metrů je mírných, potom následují pěkné 400 m dlouhé červené úseky - jeden vlevo a druhý vpravo od trasy sedačky (ten vpravo je siřší). Dolní úsek ke stanici sedačky je široká modrá vhodná i pro výuku lyžování.

Další možnost, jak sjet dolů, je pustit se z vrcholu dolů přímo pod trasou sedačky - bude Vás čekat sice poněkud užší černo/červený svah, ale je to pěkné svezení.

Vyznavači freeridu/boulí se mohou dolů spustit po černé sjezdovce, na kterou se dostanete traverzem z hlavní modro/červené trasy.

Vleky na Hoher Bogenu jsou tři - již zmiňovaná dvousedačková lanovka (která je na německé poměry již poněku starší a pomalejší) + jeden vlek do půlky svahu + dětský krátký vlek na spodním modrém úseku.

Provoz vleků 9-16.30 h, o víkendu od 8.30 h.

Kam zajít po lyžování

V zimě i v létě v provozu bobová dráha z mezistanice sedačky. Délka 750 m a převýšení 120 m.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 170 km
Autem z ČR přes Klatovy do Nýrska a dále na hraniční přechod Svatá Kateřina. V Rittsteigu - první německé osadě za hranicí - odbočíte na Neukirchen, v Neukirchenu směr Mais/Bayerische Eisenstein. Po výjezdu z města dvakrát odbočíte vpravo (označeno cedulemi "Sesselbahn"). Velké parkoviště zdarma je těsně u vleků.

Vzdálenost z Plzně cca 85 km.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Radek
  hodnoceni
  15.02.2016 - 11:31

  vcera jsem byl na hohen bogen snih v dolni stanici kde pisou 15cm je 5cm spatne sjezdovky vydrene jinak dobra cena

 • Karel
  Novák
  02.02.2015 - 11:38

  Včera jsem to tam jel zkusit. Mám to 10 Km. Sjezdovka OK. Akorát jsem čekal 30 min. na lanovku (2-sedačka), pak vypadl proud na lanovce takže jsem čekal 30 minut ve frontě. Proud prý nahodili za dalších 30 min. Pak jsem si nechal vrátit peníze (bez problémů) a jel domů. Takže mě to vyloženě zklamalo. Třeba to byla jenom smůla.

 • Michal
  Lyžování
  10.01.2015 - 14:38

  Asi nejlepsi stredisko co se tyce nas z Plzeňského kraje, je to blízko, super svahy, akorat lanvka trošku retro, ale za super cenu 14 Eur na 3 hodky. Lepší než např. Špičák. A to nemluvim o večerním lyžování, kde je opravdu povedené osvětlení všech sjezdovek.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - pět = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Středisko Orcieres-Merlette leží na jižním úbočí hory Le Drouvet 45 km od Gapu, na jižních hranicích národního parku Les Ecrins. Je obklopeno třítisicovými vrcholy, což m...
Lyžování ve výškách: 1850 - 2725 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
8 %6 %83 %11 %