Reklama

základní
informace

Ischgl - Samnaun (1377 – 2872 m. n. m.)

Ischgl leží v západním Tyrolsku na hranicích se Švýcarskem. Společně se švýcarskou bezcelní zónou Samnaun tvoří jednu z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí v Alpách - Silvretta Arenu. Na lyžaře čeká v Ischglu více než 200 km tratí a mnoho možností pro freeride a aprés-ski.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
14 + 38 + 12 = 64 / 235 km
Uměle zasněžováno: 51 %
Vleky:
125230
Celková kapacita: 80000 os/h

Srovnat Ischgl - Samnaun s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařská oblast Silvretta Arena spojuje Paznautal v Rakousku se švýcarským Samnaun. V rakouské části se lyžuje na převážně severozápadních svazích Palinkopfu (2864 m), Grespitzu (2872 m) a Idjochu (2760 m).

Zejména tratě v oblasti Palinkopfu patří mezi náročnější. Vychutnat si můžete například 12 km dlouhý sjezd do Ischglu.

Sjezdovky ve Švýcarsku vedou na jih/jihovýchod a jsou mírnější (s vyjímkou sektoru Alp Trida).

Raritou zaručující dostatek sněhu je velká nadmořská výška - 90 % tratí se nachází ve výškách nad 2000 m. Kromě lyžování na sjezdovkách si tak můžete často užít i freeridu v prašanu.

Snowboard

I příznivci jízdy ve snowparku nebudou návštěvy Silvretta Areny litovat - vybírat mohou ze dvou snowparků - jeden na švýcarské straně pod vrcholem Alp Trida Sattel a druhý na rakouské straně v první stanici po výjezdu z Ischglu - Idalp. Zvláště snow park na rakouské straně - příznačně nazvaný Boarder´s Paradise - je jedním z nejlepších a největších v Evropě: celkem má na délku 1.100 m a 350 m převýšení. jeho součástí je halfipe, quarter pipe a 35 překážek či skoků.

Kam na běžky

V údolí Paznautal vede upravovaná Silvrettaloipe Ischgl-Galtür.

Kam zajít po lyžování

Vybavenost oblasti odpovídá jejímu věhlasu. Jak v Ischgl (Silvretta Center), tak i v Samnaun je aquapark s bazénem, saunami, masážemi atd. V Ischglu je navíc krytý komplex s tenisovými kurty. Mezi další aktivity, které Silvretta Arena nabízí, patří sáňkování, metaná, bruslení, jízdy v kočárech taženými koňmi nebo procházky na sněžnicích.

Samozřejmě k dispozici je hlavně v Ischglu množství restaurací, barů i nočních klubů. Na jaře můžete vyrazit do Ischglu i za kulturou - vyvrcholením sezóny je otevřený koncert v srdci Silvretta arény na Idalpu – zpívali tu Tina Turner, Elton John či Bon Jovi.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 660 km
Autem po dálnici přes innsbruck až do Landecku a dále cca. 25 km po hlavní silnici do Ischglu.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Miko
  ischgl
  21.05.2015 - 10:51

  Super lyzovacka! :) jedno z top miest v TYROL :) Dnes rano este trosku posnezilo :) http://tirolsko.eu/ischgl-webkamera-tirolsko-1400m/

 • Pedross
  Dotaz na bezkarske trate
  11.03.2015 - 17:29

  Mel bych dotaz na bezkarske trate,v jakem jsou stavu,a dostupnost k tratim.Predem dekuji za jakoukoli odpoved.S pozdravem Petr.

 • Alena
  Ischgl
  05.03.2015 - 12:34

  Vrátili jsme se po týdnu již potřetí z Ischglu. Nová kabinka Doppelmayr z údolí je úžasná, vlkokapacitní, i když je nával, všechny příchozí do 10minut pojme. Ano bývá více lidí, ale nesmíte lyzovat jen na "náměstí". Svahy jsou dosti prudké, ale dobře upravované. Nádherná je sjezdovka 4 a na ní navazující 1 až do údolí, střídá je černá a červená. Ischgl není pro hlupáky, musí se dávat pozor, aby se člověk dobře orientoval.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * jedna = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Ga-Pa je nejznámější německé lyžařské středisko ležící v Bavorských Alpách. Jeho nejvýše položenou částí je plateau pod vrcholem Zugspitze, kde se část sjezdovek nachází ...
Lyžování ve výškách: 2000 - 2720 m.n.m
Délka sjezdovek: 20 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %35 %65 %0 %