Reklama

základní
informace

Ještěd - Liberec (540 – 1000 m. n. m.)

Ještěd je městským lyžařským střediskem Liberce. Ještěd je známý hlavně díky unikátní stavbě v podobě homolovitého vysílače s restaurací od architekta Karla Hubáčka. Ještěd se díky tomu stal dominantou celých Jizerských hor.

Přímo v areálu se nachází rovněž skokanské můstky.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 5 + 1 = 8 / 9 km
Uměle zasněžováno: 67 %
Vleky:
4130
Celková kapacita: 10800 os/h

Srovnat Ještěd - Liberec s ostatními středisky

Lyžování

Hlavní areál je na východním úbočí Ještědu, Černého vrchu a Skalky, kde jsou celkem 3 delší tratě pospojované dohromady spojovacími cestami. Tato část areálu je obsluhována dvěma 4-sedačkami a starší kabinovou lanovkou.

Sjezdovky jsou relativně náročné, nejdelší je červená "Liberecká" vedoucí podél kabinové lanovky s délkou 2 km a převýšením 350 m. Nejnáročnější je černý slalomák v sousedství skokanských můstků.
Modré sjezdovky připomínají spíš jen širší lesní cesty.

Na druhé straně vrcholu Skalka je ještě menší oblast Pláně, kde naleznete tři kratší a mírnější tratě obsluhované dvousedačkou a dvěma kratšími vleky.

Snowboard

Na Pláních byl vybudován snowboard park s 11 překážkami.

Kam na běžky

V dosahu Jizerská magistrála (115 km upravovaných tratí). V bezprostředním okolí je okruh dlouhý 10 km. Na běžky můžete (při velmi dobrých sněhových podmínkách) vyrazit i do blízkého areálu ve Vestci, kde se konalo mistrovství světa.

Kam zajít po lyžování

Díky své velikosti nabízí blízké město Liberec spoustu možností. Po lyžování může přijít vhod například návštěva aquaparku Babylon, kam mají držitelé skipasu zvýhodněné vstupné.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 115 km
Autem po dálnici Praha-Liberec.

Areál je rovněž dostupný z Liberce tramvají.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Vlada
  Zkusenost
  17.02.2017 - 13:41

  Byl jsem tam poprve a opravdu naposled. Zkusenost veru pekelna. V 9:00 ani znamka po rolbe, vypada to jako kdyby si rolbar vzal 2 tydny dovolenou. Vlekari protivni, s ditetem ze by pomohly, to ani nahodou. Vsude ledovka, sjezdovky tesne u srazu do lesa nicim nezabezpecene. Nikdy vice, Jestedu se obloukem vyhnu.

 • Andrea Hrochová
  Lyžovačka Ještěd
  30.12.2016 - 21:08

  Dobrý den,
  včera jsem zde čerpala z recenzí a po dneštním zážitku musím doplnit své zážitky. Dnes je pátek, tady všední den, ale mezi svátky.Zaparkovat se dalo bez problémů a to hned pod pokladnou k vlekům na hlavním parkovišti. Parkování zdarma. S paní na pokladně se dalo mluvit docela dobře. Počítali dnes mezisezóní ceny. My jsme rodina 2 dospělí a dvě děti (jedna 6,5 a druhý 3,5 ) malý jezdil zdarma, ta větší za zlevněné. Celkem jsme zaplatili za 4 hodiny 1020,- Kč. Zalyžovat se tam dalo, kapacity lanovek jsou docela velké a fronty jsme nikde nečekali. Ale kvalita lyžování nebyla tedy nic moc. Přírodní sníh nebyl, takže jen technický, to by nevadilo, ale na mnoha prudkých úsecích zledovatělé plotny a na stranách nahrabané muldy sněhu. Dcera si s tím obstojně poradila, ale malý toho měl dost, ač už také nelyžoval prvně. Pro takhle malé děti to tam moc není. Jedině, že máte rádi dobrodružství. Nejhorší však byl dojezd zpět k parkovišti. Totálně vydřená sjezdovka a místy kusy ledu. Toho malého jsme museli nést asi 500 metrů. Nedalo se to ani sejít. Jinudy se tam dojet nedalo, leda po sáňkařské dráze a ta byla bez sněhu. Dětského vleku jsem se vůbec nevšimla, ale údajně stejně nebyl v provozu. Děti tam využívají malou sjezdovku s vlekem pod Bucharkou.

 • Milda
  Webkamera Ještěd
  23.12.2015 - 02:23

  Pohled na Ještěd z dálky - https://www.webkameryzive.cz/jested-liberec

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

nula + ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Madesimo (dříve nazvané Isolato) je menší lyžařská vesnice ve francouzském stylu ležící na "konci světa" v severní Itálii u hranic se Švýcarskem (cca. 60 km od Sv. Mořice...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2948 m.n.m
Délka sjezdovek: 60 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %37 %48 %15 %