Reklama

základní
informace

Kašperské Hory (700 – 794 m. n. m.)

Kašperské Hory je nově vybudovaný areál situovaný na jihovýchodním okraji obce Kašperské Hory, 15 km jižně od Sušice. Je vhodný zejména pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
1 + 1 = 2 / 1 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
3000
Celková kapacita: 2000 os/h

Srovnat Kašperské Hory s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severním svahu Liščího vrchu. Od parkoviště u dolní stanice vás nahoru vyveze kotva. Dolů vede buď modrá nebo červená sjezdovka o délce 600 m. Vedle kotvy je ještě v areálu poma a krátký dětský vlek.

Celý areál vhodný zejména pro rodiny s dětmi, je uměle zasněžován, což i přes nižší nadmořskou výšku zajišťuje solidní sněhové podmínky.
Hlavní svah je osvětlen, takže do areálu můžete vyrazit i na večerní lyžování.

Snowboard

V areálu je snowpark se 7 skoky a raily.

Kam na běžky

Přímo z areálu je přístup na více než 20 km upravovaných běžeckých tratí, které se napojují na známé tratě v lyžařském areálu Zadov.

Kam zajít po lyžování

U vleků je pouze menší občerstvení, další možnosti v blízké obci Kašperské Hory, kde je několik hotelů a restaurací. Historické jádro města je také městskou památkovou zónou. Navštívit také můžete místní Muzeum Šumavy, Muzeum motocyklů, Expozici hraček a Muzeum Pivovarnictví.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 150 km
Autem přes Příbram, Strakonice a Sušici do Kašperek.

Do areálu jezdí také zdarma skibusy z Klatov, Strakonic, Písku, Českého Krumlova, Prachatic a Českých Budějovic.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • ekamaka
  dodnocení
  19.12.2009 - 18:22

  je to docela krutý

 • Nikdy více Kašperky
  Středisko lhářů
  26.01.2007 - 00:30

  Toto středisko mě velice zklamalo, bohužel nelze nazvat jinak než středisko plné lhářů. Na svých (i ostatních) internetových stránkách uvádí, že nejdelší vlek a také nejdelší sjezdovka měří 600m. Nevím jakým metrem bylo toto měřeno, ale maximální délka celého kopce je tak 350m. Takže předpokládám, že uvedených 600m zahrnuje jak jízdu na vleku tak následný sjezd. Co mě ale pobouřilo byla situace, která nastala letos den před silvestrem. Letošní zima je velice skoupá na sníh, proto když se po vánocích podařilo několika střediskům uměle zasněžit, rozhodl jsem se hned na lyže vyrazit. Po pečlivém zkoumání internetu, jsem zjistil, že v okolí Plzně jezdily vleky pouze na Klínovci Dámská, sjezdovka nad Nádražím, Thurnhof na Javoru a "skiareál Kašperské Hory". Podle internetu vypadaly nejlépe Kašperky, neboť hrdě na všech internetových stránkách hlásily 30cm technického sněhu, vlek dlouhý 600metrů a 2 otevřené sjezdovky - červenou a modrou. Jaké bylo překvapení, když jsme přijeli pod kopec - jak jsem již uvedl vlek neměří více 350m, navíc se vystupovalo o jeden sloup dříve, ze dvou proklamovaných sjezdovek byla otevřená a vysněžená pouze jedna a to ještě v poloviční šířce cca 15m. A sněhu bylo tolik, že nebylo možné zajet do fronty a nezničit si přitom lyže o kameny.
  Dnešek mě opět pobavil, neboť vzhledem k tomu, že sněží a je možné uměle zasněžovat pouhé 2dny, a když na Javoru (který je o dobrých 700 výškových metrů výše) hlásí 25cm, na blízkém Zadově 30cm, na Špičáku též 30cm, tak ve "skiareálu" v Kašperkách už mají celých 60cm!!!
  Až se budete rozhodovat pro toto středisko na základě informací uveřejněných na internetu, vydělte se jimi proklamované informace třemi, přimhuřte jedno oko a zhruba vám vyjde reálný stav střediska.
  Pro mě osobně je to středisko lhářů, kde mě už neuvidí.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

jedna * ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas


Engelberg neboli "Andělská hora" je jedním z míst, kde se psala lyžařská historie. První lanovka byla v tomto městečku, které leží nad Luzernem, uvedena do provozu ji...
Lyžování ve výškách: 1050 - 3020 m.n.m
Délka sjezdovek: 82 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %33 %57 %10 %