Reklama

základní
informace

Katschberg Aineck (1110 – 2220 m. n. m.)

Katschberg Aineck leží na pomezí spolkových zemí Salcbursko a Korutany. Dominují mu dva lyžařsky propojené vrcholy Aineck a Tschaneck.

Výhodou střediska je hlavně snadná dopravní dostupnost po Tauernské dálnici, Katschberg leží hned za tunelem Katschbergtunnel na dálnici Salzburg - Villach. Navíc každý svah je orientován na jinou světovou stranu - na Ainecku dominují tratě s východní či severní orientací, naopak Tschaneck je orientiován spíše na jih.

Přímo ve sředisku Katschberg Aineck najdete 70 km tratí, dalších 73 km je v sousedních střediscích Fanningberg a Grosseck - Speiereck, kam se dostanete skibusy (skipas Lungau). Kromě společného skipasu Lungau můžete také navštívit blízké středisko Obertauern (32 km od Katschbergu) v rámci skipasu Lungo (celkem 247 km sjezdovek).

Středisko se orientuje zejména na rodinnou klientelu, ale díky nedávné modernizaci a rozšíření střediska si na své přijdou i náročnější lyžaři.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
10 + 50 + 10 = 70 / 70 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
826
Celková kapacita: 24000 os/h

Klady střediska

Snadná dostupnost po dálnici
Svahy s různou orientací - Aineck východ/sever, Tschaneck jih
Většinou široké tratě
Rozumná nadmořská výška - většina tratí nad 1.600 m.n.m. + 100% umělé zasněžování
Lze najít ubytování přímo na sjezdovce

Zápory střediska

Menší celková délka tratí - "jen" 70 km
Méně skutečně náročných tratí
Přímo ve středisku chybí veřejné wellness centrum

Srovnat Katschberg Aineck s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se ve výškách od 1100 m do 2200 m. Celkových 70 km tratí se dělí na 10 km pro velmi zdatné lyžaře (černé tratě), 50 km pro středně pokročilé a 10 km pro začátečníky.
Centrem střediska Katschberg Aineck je hotelová vesnička v průsmyku Katschberghöhe (1.640 m.n.m.). Odtud můžete vyrazit buď na vrchol Aineck nebo na Tschaneck.

Ainecku dominují převážně náročnější tratě - nachází se tam nejtěžší sjezdovka Direttisima o délce 2km s převýšením 600 m, která spadá přímo do průsmyku Katschberghöhe.
Na druhé straně Ainecku pak vedou převážně červené carvingové dálnice dolů až do vesničky St. Margarethen v Lungau (1.100 m.n.m.). Rozhodně nejlepší cestou do St. Margarethen je nově vybudovaná sjezdovka s rovnoměrným klesáním s příznačným názvem "A1" (Autobahn 1) - jde skutečně o dokonalou lyžařskou dálnici, navíc plně zasněžovanou.

Naopak na protějším kopci Tschaneck, kam přejedete z Ainecku po lyžařském mostě, najdete hlavně sluncem zalité sjezdovky nižší obtížnosti vhodné pro rodiny s dětmi. ovšem s jednou výjimkou - černou tratí Tsachaneckpiste. Na jejím konci je pro malé lyžaře připraven dětský park Katschi’s Kinderwelt.

O dopravu v rámci areálu se starají hlavně sedačky, na Tschanecku doplněné i o pár kotev.

Snowboard

Nad St. Margarethen je menší snowpark.

Kam na běžky

Přímo na parkovišti v sedle Katschberghöhe začíná upravovaná výšková 16 km dlouhá běžecká stopa (1640–1750 m), ze které jsou nádherné výhledy na okolní hory. Další stopa spojuje St. Margarethen a St. Michael im Lungau (kolem 1.000 m.n.m.). Další možností je návštěva blízkého Rennwegu, kde jsou upravené běžecké stopy v délce 25 km do údolí přírodní rezervace Pölltal.

Kam zajít po lyžování

Samozřejmostí je spousta restaurací a barů přímo na sjezdovkách. V průsmyku Katschberg jsou k dispozici umělé kluziště, sáňkařská dráha, krytá tenisová hala, squash, lyžařská škola, jízda na lyžích tažených koňmi a krytá jízdárna.

Ve 20 km vzdáleném Mariapfarru najdete vitální a wellnessové centrum Samsunn, v Tamswegu (20 km) pak „Lázeňský ostrov“ BadeINSEL (krytý bazén s tobogány a saunami).

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Radek
  Hodnocení střediska
  16.02.2017 - 22:35

  Byli jsme v polovině února 2017 ve středisku Aineck. V prostřední části střediska byla mlha a technici zapli sněžná děla. Bylo velmi špatně vidět a sníh z děl ještě zhoršil viditelnost. Navíc se vedle děl tvořily velké závěje, které občas nebyly ani vidět. Když do takové neviditelné hromady sněhu člověk najel, nebyl problém spadnout. Děla byla zaplá celý den a lyžování v těchto místech bylo velmi nebezpečné.

 • Radek
  Hodnocení střediska
  16.02.2017 - 22:35

  Byli jsme v polovině února 2017 ve středisku Aineck. V prostřední části střediska byla mlha a technici zapli sněžná děla. Bylo velmi špatně vidět a sníh z děl ještě zhoršil viditelnost. Navíc se vedle děl tvořily velké závěje, které občas nebyly ani vidět. Když do takové neviditelné hromady sněhu člověk najel, nebyl problém spadnout. Děla byla zaplá celý den a lyžování v těchto místech bylo velmi nebezpečné.

 • Anna
  zkušenost ze střediska
  21.03.2016 - 19:48

  v Katschbergu jsem byla po prvé a byla jsem nadšená. Pěkné počasí,přesto.že byla polovna března sníh celý den perfektní,málo lidí,sjezdovky bezvadně upravené.Příští rok jedu zase.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - šest = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Superdevoluy je menší středisko ležící severně od Gapu v jižních Hautes Alpes. Díky 100km tratí všech obtížností uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i náročnější lyžaře. Pob...
Lyžování ve výškách: 1470 - 2510 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
27 %38 %27 %8 %