Reklama

základní
informace

Kitzsteinhorn - Kaprun (911 – 3029 m. n. m.)

Kaprun - Kitzsteinhorn je ledovcovým areálem, který se nachází nad známým střediskem Zell am See. Pod vrcholem Kitzsteinhornu (3.209 m.n.m.) se rozkládá široká ledovcová plošina protkaná sjezdovkami. Společně s dalším areálem Schmittenhohe je pak k dispozici v okolí Zell am See celkem 130 km sjezdovek.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
13 + 25 + 3 = 41 / 41 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
9450
Celková kapacita: 33185 os/h

Srovnat Kitzsteinhorn - Kaprun s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severovýchodních svazích Kitzsteinhornu. Na ledovci mezi vrcholovou stanicí (3.029 m) a mezistanicí Alpincentrum (2.450 m) jsou hlavně mírnější modré sjezdovky.

Nahoru na ledovec se dostanete z údolní nástupní stanice, která leží kousek za vesničkou Kaprun. Přímo z Kaprunu lze také vyjet do menšího areálu Maiskogel (800 - 1670 m.n.m.), kde jsou 2 hlavní sjezdovky a 5 vleků.

Snowboard

Přímo na ledovci je snowboard park.

Kam na běžky

Upravované běžecké tratě jsou jak na ledovci (cca 3 km ve výšce 2900 m), tak v okolí Zell am See (celkem 200 km).

Kam zajít po lyžování

Nabídka aprés-ski aktivit v okolí Zell am See je skutečně bohatá. Pro relaxaci je tu nové rozsáhlé wellness centrum Tauern Spa v Kaprunu nebo Freizeitzentrum v Zell am See (bazény, sauny, parní lázně, masáže). V Zell am See pak najdete krytou halu (bruslení, lední hokej, curling), nebo můžete bruslit na jezeře. Samozřejmě je k dispozici i paragliding, snowrafting a snowtubing, noční sáňkování nebo výlety na sněžnicích.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 460 km
Autem přes Salzburg po dálnici až do Bischofshofenu a dále cca 40 km po hlavní silnici do Zell am See. Příjezd k ledovci přes vesničku Kaprun.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jakub
  Vánoce na Kaprunu
  26.11.2016 - 07:29

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik lidí bývá na Kapranu na Vánoce? jsem omezený termínem, tak mě zajímá, jesli má cenu jet tam, nebo hledat něco jiného.. díky

 • lyžařské podmínky
  16.04.2016 - 13:15

  Po recenzi ADEBELTRA KOZÁKA jsem se těšil,že mě budou mrznout koule,ale za 152éček na 4dny se mi koule pařili asi to bude tím termínem 9-13.4. a bylo to úúúúúúúúúúúžasnýýýýý(sluníčko,málo lidí,sněhu dostatek,sjezdovky upravený,jen v dolní části trochu rozbředlý)

 • Adalbert Kozák
  8.3.2016 lyž. podmínky
  11.03.2016 - 12:31

  Když jsme přijeli bylo krásně, sluníčko svítilo a my jsme si užívali nádherné lyžovačky. Potom se však lehce zatáhlo a mě začaly mrznout nohy a taky trochu koule.
  Tak celkově bych podmínky hodnotil skvěle a těším se až si budu zas moct nechat zmrznout koule za 49 euro. :D

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva + ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2450 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %