Reklama

základní
informace

Kitzsteinhorn - Kaprun (911 – 3029 m. n. m.)

Kaprun - Kitzsteinhorn je ledovcovým areálem, který se nachází nad známým střediskem Zell am See. Pod vrcholem Kitzsteinhornu (3.209 m.n.m.) se rozkládá široká ledovcová plošina protkaná sjezdovkami. Společně s dalším areálem Schmittenhohe je pak k dispozici v okolí Zell am See celkem 130 km sjezdovek.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
13 + 25 + 3 = 41 / 41 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
9450
Celková kapacita: 33185 os/h

Srovnat Kitzsteinhorn - Kaprun s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severovýchodních svazích Kitzsteinhornu. Na ledovci mezi vrcholovou stanicí (3.029 m) a mezistanicí Alpincentrum (2.450 m) jsou hlavně mírnější modré sjezdovky.

Nahoru na ledovec se dostanete z údolní nástupní stanice, která leží kousek za vesničkou Kaprun. Přímo z Kaprunu lze také vyjet do menšího areálu Maiskogel (800 - 1670 m.n.m.), kde jsou 2 hlavní sjezdovky a 5 vleků.

Snowboard

Přímo na ledovci je snowboard park.

Kam na běžky

Upravované běžecké tratě jsou jak na ledovci (cca 3 km ve výšce 2900 m), tak v okolí Zell am See (celkem 200 km).

Kam zajít po lyžování

Nabídka aprés-ski aktivit v okolí Zell am See je skutečně bohatá. Pro relaxaci je tu nové rozsáhlé wellness centrum Tauern Spa v Kaprunu nebo Freizeitzentrum v Zell am See (bazény, sauny, parní lázně, masáže). V Zell am See pak najdete krytou halu (bruslení, lední hokej, curling), nebo můžete bruslit na jezeře. Samozřejmě je k dispozici i paragliding, snowrafting a snowtubing, noční sáňkování nebo výlety na sněžnicích.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 460 km
Autem přes Salzburg po dálnici až do Bischofshofenu a dále cca 40 km po hlavní silnici do Zell am See. Příjezd k ledovci přes vesničku Kaprun.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jakub
  Vánoce na Kaprunu
  26.11.2016 - 07:29

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik lidí bývá na Kapranu na Vánoce? jsem omezený termínem, tak mě zajímá, jesli má cenu jet tam, nebo hledat něco jiného.. díky

 • lyžařské podmínky
  16.04.2016 - 13:15

  Po recenzi ADEBELTRA KOZÁKA jsem se těšil,že mě budou mrznout koule,ale za 152éček na 4dny se mi koule pařili asi to bude tím termínem 9-13.4. a bylo to úúúúúúúúúúúžasnýýýýý(sluníčko,málo lidí,sněhu dostatek,sjezdovky upravený,jen v dolní části trochu rozbředlý)

 • Adalbert Kozák
  8.3.2016 lyž. podmínky
  11.03.2016 - 12:31

  Když jsme přijeli bylo krásně, sluníčko svítilo a my jsme si užívali nádherné lyžovačky. Potom se však lehce zatáhlo a mě začaly mrznout nohy a taky trochu koule.
  Tak celkově bych podmínky hodnotil skvěle a těším se až si budu zas moct nechat zmrznout koule za 49 euro. :D

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest - jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Nechcete se na dovolené jen ulyžovat "k smrti"? Pak zavítejte do jihošvýcarského lyžařsko-lázeňského střediska Leukerbad, které leží nad údolím Rhony poblíž městečka Sier...
Lyžování ve výškách: 1411 - 2700 m.n.m
Délka sjezdovek: 50 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %6 %40 %54 %