Reklama

základní
informace

Klausberg (1050 – 2510 m. n. m.)

Tauferer Ahrntal tvoří dvě na sebe navazující údolí táhnoucí se na sever od Brunicku směrem k rakouským hranicím. Hlavním lákadlem pro lyžaře jsou v této oblasti na jižní straně zillertálských Alp dvě lyžařská střediska Klausberg a Speikboden. Rozlohou se sice řadí mezi ty menší, ale kvalitou tratí snesou srovnání i se svým známějším sousedem Kronplatzem.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
14 + 12 + 4 = 30 / 30 km
Uměle zasněžováno: 67 %
Vleky:
0260
Celková kapacita: 14100 os/h

Srovnat Klausberg s ostatními středisky

Lyžování

Klausberg - sjezdovky o délce 24 km šlphají po převážně jižních a západních svazích až do výšky 2.510 m.n.m. Z hlavního údolí vede do jakéhosi horského kotle kabinka, na jedné straně kotle najdete mírnější modré tratě , na druhé pak náročnější červené a černé. Vše obsluhováno moderními 3- a 4sedačkami. Na nejvyšší místo v areálu vede 8kabinka - díky ní získáte přístup na západní téměř 3 km dlouhý červený svah.

Speikboden - nachází se o něco níže v údolí poblíž vesničky Luttach. Sjezdové tratě se tu rozkládají v kotlině orientované na východ pod vrcholem Sonnklar (2.400 m.n.m.). Prvním úsekem kabinky z údolí vyjedete do výšky 1.950 m.n.m. Pak můžete pokračovat až nahoru, nebo zvolit některou z moderních 4sdedaček v okolí. Tratě v horní polovině areálu jsou opět náročnější než ty dole položené.

Snowboard

V horní části areálu Speikboden je menší snowpark.

Kam zajít po lyžování

Po dni stráveném na lyžích můžete zajít do některé z místních horských chat, vyzkoušet místní sáňkařské dráhy nebo snowrafting.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 670 km
Autem po dálnici do Innsbrucku a dále přes Brennerský průsmyk, Vipiteno, Meranzu, Veronu až do Brunecku poté pokračovat po Via Brunico.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

sedm - sedm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Molltal a jeho ledovec je nejvýše položenou lyžařskou oblastí ve východních Korutanech, nachází se 180 km jižně od Salzburku v národním parku Hohe Tauern. V údolí Mölltal...
Lyžování ve výškách: 1945 - 3122 m.n.m
Délka sjezdovek: 18 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %44 %28 %