Reklama

základní
informace

La Grave (1400 – 3550 m. n. m.)

La Grave je zcela vyjímečné lyžařské středisko, které se nachází na úpatí hory La Meije (3982 m.n.m.) v sousedství oblasti Les 2 Alpes a Serre Chevalier (leží ve stejném údolí). Je zcela zasvěceno free ride lyžování mimo upravené sjezdovky - dolů z výšky 3550 m nevede žádná upravovaná trať! Budete mít před sebou více než dva kilometry převýšení ve volném terénu!


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
3 = 3 / 12 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
2100
Celková kapacita: 0 os/h

Srovnat La Grave s ostatními středisky

Lyžování

La Grave je určena především milovníkům extrémního lyžování a lyžování/snowboardingu ve volném terénu. Nabízí sjezd dlouhý 9 km z výšky 3550 m.n.m. s celkovým převýšením 2150 m. Toto lze kombinovat s lyžováním na upravených sjezdovkách buď přímo na ledovci Girose (3 modré sjezdovky) pod vrcholem La Meije nebo v sousedním středisku Les 2 Alpes (200 km sjezdovek), které je dostupné na lyžích.

Snowboard

Příznivci snowboardu si užijí volného terénu stejně jako lyžaři.

Kam zajít po lyžování

Vesnička La Grave je pyšná na to, že se nestala rušným velko-střediskem. Množství aprés-ski aktivit je tedy poněkud omezeno, na druhou stranu zde najdete spoustu tradičních malých krámků, barů a restaurací.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1190 km
Autem : po dálnici směr Rozvadov - Norimberg - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy - Chambery - Grenoble. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201. Z Grenoblu po silnici N91 směr Col du Lautaret/Briancon. Z konce dálnice je to ještě cca. 70 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem : na letiště v Ženevě (220 km), nebo St. Exupéry v Lyonu (150 km) nebo do Grenoblu a dále busem - jízdní řády busů na Altibus nebo na VFD , popřípadě na stránkách letiště v Ženevě, Lyonu nebo Grenoblu.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Lucie
  LaGrave
  03.10.2013 - 12:46

  Kontroly jsou pouze v údolní stanici lanovky. Nahoře v mezistanicích už to nikdo nekontroluje.

 • Lukáš
  LaGrave
  22.09.2013 - 11:20

  Letos v březnu jsme jeli z L2A a nikde nebyl problem s tim že jsme neměli pípáky, lopatu ani sondu. Ale je fakt že jsme nesjížděli až do nejnižší stanice lanovky.

 • Lucie
  fantomas
  26.05.2013 - 12:41

  Nepustí. Dost pečlivě to tam kontrolují a bez svaté trojice nemáš nárok. Zažila jsem situaci, kdy do La Gerave sjela partička ze sousedního L2A a zpět musela taxíkem, protože je do lanovky vlekař nepustil.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm + čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Saas - Fee je legendou mezi švýcarskými středisky, leží v jižním kantonu Wallis "přes kopec" od Zermattu. Je sevřené na konci údolí Saastal mezi druhou nejvyšší horou Švý...
Lyžování ve výškách: 1800 - 3600 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %