Reklama

základní
informace

La Plagne (1250 – 3250 m. n. m.)

Unikátní francouzské i světové středisko lyžování, které za své postavení vděčí především rozsáhlé lyžařské oblasti rozkládající se na 10 000 ha plochy - nejvyšší tratě leží pod vrcholem Bellecote (3.417 m.n.m.), nejnižší tratě končí ve výšce 1.250 m. Navíc díky propojení se sousedním střediskem Les Arcs vznikla oblast nazvaná Paradiski s 425 km tratí.

Vedle velmi dobrých podmínek k lyžování můžete v La Plagne obdivovat nejrůznější přírodní krásy: procházky v lese s výhledem na Mont Blanc, krásná horská panoramata atd...

Oblast la Plagne nabízí ubytování v deseti různých lokalitách, z toho šest je vybudováno jako moderní lyžařské středisko (Plagne Centre, Plagne 1800, Plagne Villages/Plagne Soleil, Aime la Plagne, Plagne Bellecote a Belle Plagne) a další čtyři mají charakter tradiční horské vesnice (Champagny at Vanoise, Plagne Montalbert, Montchavin a Les Coches).


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
11 + 80 + 90 + 55 = 225 / 225 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
4210350
Celková kapacita: 138800 os/h

Srovnat La Plagne s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařům La Plagne nabízí velmi rozsáhlý areál, kde je zároveň vše po ruce. Nehrozí zde dlouhé únavné přejezdy mezi zajímavými úseky, jak je možno poznat v některých jiných střediscích.

Charakter tratí, jak už počty jednotlivých typů sjezdovek napovídají, je vhodný pro mírně pokročilé lyžaře, začátečníci zde naleznou dostatek mírných sjezdovek ale i nároční lyžaři mají k dispozici dostatek prostoru pro své vyžití na náročných tratích nebo sjezdech mimo vyznačené cesty.

Mezi velmi krásné a náročné trati patří zejména černé sjezdovky Bellecote a Le Rochu od ledovce na vrcholu Bellecote, ale při nepřízni počasí i mnohem níže položená černá sjezdovka Emile Allais pod Plagne 1800, která vede téměř po celé délce lesem (tuto sjezdovku si bohuzel nevychutnají příznivci snowboardu, protože u ní instalovaný vlek má sklon trati až 60% a z tohoto důvodu na něm nejsou přepravováni).

Snowboard

V celém areálu La Plagne je 5 míst pro snowboard a freestyle. Nad Plagne Bellecote jsou v současné době dva Snowparky, jeden téměř přímo v Bellecote s uměle vytvořenou U-rampou, další o něco výše s mnoha teréními nerovnostmi a úpravami pro plné vyžití na sněžném prkně. Nově otevřen je snowpark v Plagne Centre. Další snowpark je na okraji areálu v Montchavin - Les Coches (odkud vede lanovka do Les Arcs). Poslední je nad Champagny en Vanoise (jižní úbočí areálu) ve výšce 2.300 m.

Kam na běžky

V této oblasti na vás čeká více než 100 km upravených běžeckých tratí.

Kam zajít po lyžování

Každá z ubytovacích kapacit zahrnuje veškeré standardní náležitosti pro dostatek zábavy i po lyžování, nebo při nepřízni počasí, jako restaurace, bary, diskotéky atd... Velmi přitažlivý je venkovní termální bazén v Plagne Bellecote, který mají návštěvníci ubytovaní v Bellecote v ceně permanentky. V Plagne Centre je pak další bazén.

Zvláštností střediska je olympijská bobová dráha pod La Plagne 1800, kde si můžete můžete jízdu ledovým korytem na čtyř-bobu nebo dokonce sami na mono-bobu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1160 km
Autem: po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201. Z Annecy po silnici N506 do Alberville, dále po rychlostní komunikaci N90 do Moutiers. V Moutiers odbočíte směrem na Bourg St. Maurice (stejný směr jako do Tignes/Les Arcs/La Rosiere). Z N90 sjedete u Aime na D221 a vystoupáte do La Plagne.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Gabriela
  Obchody
  07.11.2018 - 18:35

  Dobrý den, je v La Plagne obchod s potravinami? Děkuji

 • Sára
  La Plagne
  22.03.2018 - 16:19

  Doporučuji středisko La Plagne, ubytování Aime 2000, vše pod jednou střechou a přímo na sjezdovce. Ve středisku jsme byli už po třetí, sjezdovky upravují každý den. V Les Arcs jsme byli jednou a už bych tam nejela. Byli jsme ve Francii v dalších 5 různých střediscích.

 • sandra
  vašinová
  15.02.2018 - 09:57

  ahoj,
  upřednostňuji Arc před Plagnemi. Arc má krásnější a kvalitnější sjezdovky.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * tři = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Carezza společně se sousedním městečkem Welschnofen / Nova Levante leží na východním okraji oblasti Dolomity Superski 30 km od Bolzana. V rámci superoblasti Dolomiti Supe...
Lyžování ve výškách: 1200 - 2337 m.n.m
Délka sjezdovek: 41 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %56 %29 %15 %