Reklama

základní
informace

La Rosiere (1200 – 2650 m. n. m.)

La Rosiere leží naproti Les Arcs pod masívem Mont Blanc a patří mezi klidnější střediska, která tolik netrpí návalem lyžařů. Část sjedovek se nachází i na území Itálie (La Thuile), takže celý areál nabízí 150 km tratí. Díky nejvyšší hoře Evropy jsou v La Rosiere i přes jižní expozici svahů většinou velmi dobré sněhové podmínky.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
7 + 26 + 29 + 11 = 73 / 150 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
201170
Celková kapacita: 44000 os/h

Srovnat La Rosiere s ostatními středisky

Lyžování

Společně s areálem La Thuile jsou k dispozici sjezdovky všech obtížností a orientací. Francouzská část areálu nabízí spíše náročnější tratě. Italská část zase nabízí větší převýšení a přímo nad La Thuile i pěkné padáky. Obě části jsou propojené bohužel jen jedním vlekem, tak je třeba dávat pozor na včasný návrat.

Ve francouzské části rozhodně doporučujeme dvě červené nad La Rosiere: trať Marmottes vedoucí z Roc Noir dolů do Torrent des Moulins a sjezdovku Fontaine froide, která vede převážně v lese a nabízí převýšení téměř 800 metrů.

V italské části areálu je potom velmi pěkný sjezd z vrcholu Chaz Dura do La Thuile (převýšení 1100 m). Můžete jet buď po trase číslo 7 - San Bernardo přes Col du Sant Bernard (celkem asi 8 km sjezd, dolní část vede částečně po trase silnice), nebo směrem na Les Souches a potom dolů třeba po červené 6 - La Nouva nebo po černé 3 - Tre. Každopádně počítejte se sjezdem několika strmých úseků přímo nad La Thuile.

Díky blízkosti Itálie se v La Rosiere nabízí možnost vyzkoušet si i heliskiing - odlet buď přímo z Col du St. Bernard ev. z Bourg St. Maurice. Nejčastějším cílem jsou vrcholy Mont Miravidi (3.68 m) nebo Ruitor (3.485 m).

Snowboard

Přímo nad La Rosiere je snowpark a boardercross.

Kam na běžky

V okolí je 10 km upravovaných stop.

Kam zajít po lyžování

Vedle standardní nabídky (bary, restaurace, paragliding, chůze na sněžnicích..) je v rezidenci Les Cimes Blanches k dispozici relaxační centrum (menší bazén, sauna, výřivka, masáže).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1110 km
Autem: po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201. Z Annecy po silnici N506 do Alberville, dále po rychlostní komunikaci N90 do Moutiers. V Moutiers sjedete na D925 směr Bourg-Saint-Maurice, za Bourg-Saint-Maurice odbočíte na silnici N90, která stoupá do Itálie přes průsmyk Col du Petit St. Bernard. La Rosiere leží pod tímto průsmykem (průsmyk je v zimě uzavřen).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Zdenda
  La Rosiere
  28.01.2014 - 16:19

  Jedno z nejhezčích francouzských středisek, které jsem viděl. Úžasná atmosféra městečka. Krásné dlouhé sjezdy s nádhernými výhledy na Mt. Blanc. Určitě využijte možnost přejezdu na italskou stranu. Minimum lidí. Doporučuji sjezdovky longet, pointeiles, chaz dura a fontaine froide. Jedinou nevýhodou je, že blízký průsmyk Col du Petit přitahuje oblačnost tudíž zde často sněží - až moc často.

 • prekladatel
  prekladatel
  01.03.2013 - 10:49

  Dobrý den, prosím o přidání komentáře ohledně střediska La Rosiere a La Thuile. Jaké je stravování v italské části - je to jako v "centrální" Itálii - lasagne, spagetti, řízky a bombardino nebo je to jako ve Francii bagety a karbanátek s hranolkami a slabé pivo za 6,50EUR? Děkuji za komentáře-ohodnocení.

 • wandar
  Přejezdy do Itálie
  28.03.2012 - 10:47

  Výhodou střediska je hlavně každodenní možnost přejezdů na lyžích z fr. Rosiere kolem pevnosti(na hřebenu, kde končí fr. lanovka) do dražšího italského La Thuile (Aosta Alpy). Báječné chalety na občerstvení všude po cestě, super módní nákupy v Itálii, bydlení v levnější Francii, dostatek lanovek všude a Mont Blanc na dohled. Paráda.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Saas - Fee je legendou mezi švýcarskými středisky, leží v jižním kantonu Wallis "přes kopec" od Zermattu. Je sevřené na konci údolí Saastal mezi druhou nejvyšší horou Švý...
Lyžování ve výškách: 1800 - 3600 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %