Reklama

základní
informace

La Rosiere (1200 – 2650 m. n. m.)

La Rosiere leží naproti Les Arcs pod masívem Mont Blanc a patří mezi klidnější střediska, která tolik netrpí návalem lyžařů. Část sjedovek se nachází i na území Itálie (La Thuile), takže celý areál nabízí 150 km tratí. Díky nejvyšší hoře Evropy jsou v La Rosiere i přes jižní expozici svahů většinou velmi dobré sněhové podmínky.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
7 + 26 + 29 + 11 = 73 / 150 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
201170
Celková kapacita: 44000 os/h

Srovnat La Rosiere s ostatními středisky

Lyžování

Společně s areálem La Thuile jsou k dispozici sjezdovky všech obtížností a orientací. Francouzská část areálu nabízí spíše náročnější tratě. Italská část zase nabízí větší převýšení a přímo nad La Thuile i pěkné padáky. Obě části jsou propojené bohužel jen jedním vlekem, tak je třeba dávat pozor na včasný návrat.

Ve francouzské části rozhodně doporučujeme dvě červené nad La Rosiere: trať Marmottes vedoucí z Roc Noir dolů do Torrent des Moulins a sjezdovku Fontaine froide, která vede převážně v lese a nabízí převýšení téměř 800 metrů.

V italské části areálu je potom velmi pěkný sjezd z vrcholu Chaz Dura do La Thuile (převýšení 1100 m). Můžete jet buď po trase číslo 7 - San Bernardo přes Col du Sant Bernard (celkem asi 8 km sjezd, dolní část vede částečně po trase silnice), nebo směrem na Les Souches a potom dolů třeba po červené 6 - La Nouva nebo po černé 3 - Tre. Každopádně počítejte se sjezdem několika strmých úseků přímo nad La Thuile.

Díky blízkosti Itálie se v La Rosiere nabízí možnost vyzkoušet si i heliskiing - odlet buď přímo z Col du St. Bernard ev. z Bourg St. Maurice. Nejčastějším cílem jsou vrcholy Mont Miravidi (3.68 m) nebo Ruitor (3.485 m).

Snowboard

Přímo nad La Rosiere je snowpark a boardercross.

Kam na běžky

V okolí je 10 km upravovaných stop.

Kam zajít po lyžování

Vedle standardní nabídky (bary, restaurace, paragliding, chůze na sněžnicích..) je v rezidenci Les Cimes Blanches k dispozici relaxační centrum (menší bazén, sauna, výřivka, masáže).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1110 km
Autem: po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201. Z Annecy po silnici N506 do Alberville, dále po rychlostní komunikaci N90 do Moutiers. V Moutiers sjedete na D925 směr Bourg-Saint-Maurice, za Bourg-Saint-Maurice odbočíte na silnici N90, která stoupá do Itálie přes průsmyk Col du Petit St. Bernard. La Rosiere leží pod tímto průsmykem (průsmyk je v zimě uzavřen).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Zdenda
  La Rosiere
  28.01.2014 - 16:19

  Jedno z nejhezčích francouzských středisek, které jsem viděl. Úžasná atmosféra městečka. Krásné dlouhé sjezdy s nádhernými výhledy na Mt. Blanc. Určitě využijte možnost přejezdu na italskou stranu. Minimum lidí. Doporučuji sjezdovky longet, pointeiles, chaz dura a fontaine froide. Jedinou nevýhodou je, že blízký průsmyk Col du Petit přitahuje oblačnost tudíž zde často sněží - až moc často.

 • prekladatel
  prekladatel
  01.03.2013 - 10:49

  Dobrý den, prosím o přidání komentáře ohledně střediska La Rosiere a La Thuile. Jaké je stravování v italské části - je to jako v "centrální" Itálii - lasagne, spagetti, řízky a bombardino nebo je to jako ve Francii bagety a karbanátek s hranolkami a slabé pivo za 6,50EUR? Děkuji za komentáře-ohodnocení.

 • wandar
  Přejezdy do Itálie
  28.03.2012 - 10:47

  Výhodou střediska je hlavně každodenní možnost přejezdů na lyžích z fr. Rosiere kolem pevnosti(na hřebenu, kde končí fr. lanovka) do dražšího italského La Thuile (Aosta Alpy). Báječné chalety na občerstvení všude po cestě, super módní nákupy v Itálii, bydlení v levnější Francii, dostatek lanovek všude a Mont Blanc na dohled. Paráda.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - jedna = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Lenk se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Adelbodenem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1100 - 2200 m.n.m
Délka sjezdovek: 210 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %46 %10 %