Reklama

základní
informace

Lenzerheide-Valbella (1230 – 2865 m. n. m.)

Oblast Lenzerheide-Valbela je dalším ze středisek v okolí východošvýcarského Churu. Díky orientaci svahů východ-západ si zde můžete celý den užívat sluníčka. Podobně jako Klosters se i Lenzerheide pyšní certifikátem "Familien Willkommen", naleznete zde ale i tratě Světového poháru.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
74 + 62 + 19 = 155 / 155 km
Uměle zasněžováno: 25 %
Vleky:
212130
Celková kapacita: 41308 os/h

Srovnat Lenzerheide-Valbella s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál se nachází po obou stranách údolí. Nástupními místy jsou vesničky Churwalden (1230 m), Parpan (1510 m), Valbela (1540 m) a Lenzerheide (1470 m) roztroušené v délce cca. 10 km.

Západním svahům dominuje vrchol Rothornu (2865 m). Dolů do Lenzerheide vede 11 km dlouhá červená Totälpli, která pod vrcholem prochází skalním tunelem! Další zajímavou tratí je sjezdovka Světového poháru "Bertramo Silvanetti" nad Parpanem. Horní úsek začíná poblíž výjezdu z tunelu Totälpli, dále pokračujete místo do Lenzerheide do Parpanu.

Většina tratí ale leží na východní straně pod hřebenem Piz Scalottas (2323 m) - sedlo Lavos (2332 m) a Statzerhorn (2575 m). Jestliže západní část nabízí především náročnější tratě, na východě je k dipozici vše - mírné a široké modré pod Lavosem, červené a černé najdete spíše na okrajích areálu buď pod Piz Scalottas nebo Statzerhornem.

Areál je bohužel rozdělen na dvě části silnicí, takže při přesunu se nevyhnete kratší procházce nebo můžete využít skibus zdarma. Propojuje všechna nástupní místa areálu od Churwaldenu až po Lenzerheide.

Snowboard

Obě části areálu mají co nabídnout - v západní části areálu u vleku Scharmoin nad Valbelou je U-rampa, na východě pod Statzerhornem je fun park.

Kam na běžky

Po célém údolí vede síť tratí v délce 52 km, jejich mapku naleznete zde.

Kam zajít po lyžování

Nabídka je široká ve stylu sloganu střediska "Sports unlimited". Po lyžování můžete zajít do bazénu, páry nebo do fitnesu ve sportovním Centru Dieschen u Lenzerheide nebo jít sáňkovat na některou ze čtyř tratí (jedna je ovětlená). V Lenzerheide je i lední stadion. Do okolí střediska zase můžete vyrazit na šněžnicích nebo jen pešky po 80 km chodníků.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 670 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Chur. Z dálnice sjedete za Churem a dále pokračujete po silnici ještě 30 km do Lenzerheide.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

jedna + ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Hauser Kaibling je se 2015 metry nejvyšší hora v okolí střediska Schladming a Hause Kaibling je zároveň jedním ze 4 vrcholů známé lyžařské houpačky. Kromě Hauser Kaibling...
Lyžování ve výškách: 752 - 2015 m.n.m
Délka sjezdovek: 37 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %38 %49 %14 %