Reklama

základní
informace

Les 2 Alpes (1400 – 3568 m. n. m.)

Středisko Les Deux Alpes ležící v masivu La Meije (3983 m) vzniklo splynutím dvou horských vesniček: Mont-de-Lans a Venosc. Systémem vleků a lanovek se můžete dostat až do nadmořské výšky 3525 m pod vrchol La Meije, kde se rozkládá nejrozsáhlejší areál pro letní lyžování v Evropě. Středisko je tedy v provozu i během letní sezóny.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
17 + 78 + 98 + 44 = 220 / 220 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
196211
Celková kapacita: 71767 os/h

Srovnat Les 2 Alpes s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál se rozprostírá na obou svazích přímo nad vesničkou Les Deux Alpes (1650 m), většina sjezdovek se ale nachází východně od Les Deux Alpes - tratě se táhnou přes několik údolí až po Mont de la Lauze (3568 m), který je zároveň horní stanicí kabinky ze sousedního střediska La Grave (spojení s La Grave zajišťují rolby).

Svahy přímo nad Les 2 Alpes patří mezi ty náročnější, mírnější jsou sjezdovky na ledovci pod Mont de la Lauze a v okolí La Toura, která leží mezi ledovcem a Les 2 Alpes.


Samostatnou kapitolou je možná návštěva oblasti La Grave, které je známe lyžováním mimo sjezdovky. Unikátní lyžařská oblast severní svah, ledovce, pláně hlubokého sněhu s převýšením 2150 m - oblast vyhrazena pro výborné lyžaře a snowboardisty.

Snowboard

V oblasti la Toura je vytvořen rozsáhlý snowpark obsluhovaný dvěma sedačkami. Nabízí vše , co si můžete přát: axe pipe, slopestyle, boardercross, half pipe, raily .....

Kam na běžky

25 kilometrů běžeckých tratí.

Kam zajít po lyžování

Ve středisku jsou k dispozici vyhřívaný venkovní bazén, krytý bazén, sauna, kluziště, turecké lázně, masáže, vířivky, squash, stolní tenis, lezecká stěna, fitness centrum, lze vyzkoušet paragliding, skvělou večerní jízdu na sněžném skútru, osvětlený svah pro večerní lyžování, ev. vyhlídkový let helikoptérou. Po předložení skipasu je vstup do sportovního a relaxačního centra se slevou.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1180 km
Autem : po dálnici směr Rozvadov - Norimberg - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy - Chambery - Grenoble. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201. Z Grenoblu po silnici N91 směr Briancon. Za Bourg d'Oisans odbočíte na D213 a vystoupáte do Les Deux Alpes. Z konce dálnice je to cca. 60 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem : na letiště v Ženevě, St. Exupéry v Lyonu nebo do Grenoblu a dále busem - jízdní řády busů na Altibus nebo na VFD , popřípadě na stránkách letiště v Ženevě, Lyonu nebo Grenoblu.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Tomáš
  Mašinda
  06.02.2018 - 14:20

  L2A to je nejlepší lyžování ve Francii. V roce 2021 18 pylonu a 18 min. to jsou parametry gondoly, která spojí s Alpes d Huez. Vznikne obří doména Les deux Alpes - Alpes d Huez- La Grave, se třemi ledovci. Bude směle konkurovat Třem údolím.

 • Jiri
  Re: Ceny
  31.01.2018 - 21:23

  Dobrý den, patří jistě k dražším, ale přesto to za to stojí:). Vrátil jsem se v neděli.... např. pivo: 8E, káva 5-8E, svařák 4-7E je to TOP středisko, tomu odpovídají i ceny, je to dražší. Za 2 párky s houskou jsme si dali za 17E, to nás pak fakt rozesmálo, co jsme ochotni dát za 2 vídeňské párky (jednu porci :D). Ale dopručujem všem, byli jsme zde po čtvrté z pěti let po sobě ve Francii, ten třetí jsme byli v VARS/RISOUL a další rok jsme jeli zpět do 2 alp, zklamání VARS/RISOUL, příště opět sem do 2 ALP. Jinak v obchodech jsou ceny velmi přijatelné.

 • Jan
  Ceny
  18.02.2017 - 22:02

  Dobrý den, jak je na tom středisko cenově? Například espresso, cappuccino na sjezdovce?

  Děkuji

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * ? = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Propojená oblast Tignes / Val d´Isere nazvaná Espace Killy bezesporu patří společně s 3 Vallées do kategorie "lyžařských rájů". Na 300 km sjezdovek nabízí vše, co si i te...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3456 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
15 %46 %43 %11 %