Reklama

základní
informace

Les Diablerets Glacier 3000 (1350 – 3000 m. n. m.)

Vesnička Les Diablerets leží pod průsmykem Col du Pillon, který je jazykovou hranicí oddělující germanofonní Gstaad od frankofonních areálů Les Diablerets/Villars/Gryon a Leysin/Les Mosses. Společný oběma areálům je pak ledovcový areál Glacier 3000 nad Col du Pillon.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
12 + 3 + 10 = 25 / 25 km
Uměle zasněžováno: 228 %
Vleky:
4330
Celková kapacita: 9810 os/h

Srovnat Les Diablerets Glacier 3000 s ostatními středisky

Lyžování

V okolí vesničky Les Diablerets je nabídka skutečně široká:

Přímo z Les Diablerets je přístupný areál Meilleret ,který propojuje Les Diablerets se sousedními vesničkami Villars a Gryon. Nabízí celkem 75 km tratí všech obtížností ve výškách 1114 - 2113 m. Zajímavé červené naleznete roztroušené po celém relativně rozsáhlém areálu - např. pod vrcholem Meilleret přímo nad Les Diablerets nebo nad Gryonem v oblasti pod Croix des Chaux.

Nad druhé straně udolí nad Les Diablerets je potom spíše rodinný areál Isenau s 25 km tratí. Z Les Diablerets do něj vede kabinka.

Další možnosti lyžování jsou v areálech dostupných z Les Diablerets skibusy:

Nejzajímavější z nich je rozhodně ledovcový areál Glacier 3000 nad Col du Pillon s 25 km tratí. Zážitkem je už cesta kabinkou nahoru, kde na vás čaká panoramatická restaurace od architekta Botty. dolů pak vede 14 km dlouhý sjezd Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700m.

Z Les Diablerets také můžete vyrazit do 15 km vzdáleného Leysinu nebo do Les Mosses (opět 15 km od Les Diablerets). Přímo nad Leysinem je 60 km převážně červených/černých tratí (celkem 35 km) ve výškách 1350 až 2205 m, v dolní části jsou modré, za červenými se vyplatí vyrazit pod nejvyšší bod areálu Chaux de Mont. Odměnou vám bude i výhled na Ženevské jezero, kromě sjezdovek se dolů můžete pustit i volným terénem. 13 km nad Leysinem se nachází areál Les Mosses se 40 km sjezdovek.

Kromě areálů ve frankofonní části si ještě můžete přidat dalších 225 km v okolí Gstaadu. Pro opravdové "draky" je tu pak skipas Glacier 3000-Alpes Vaudoises na všech 550 km tratí od Gstaadu až po Leysin.

Snowboard

Zímní snowboard park je v části Isenau, letní potom na ledovci Glacier 3000.

Kam na běžky

V okolí Les Diablerets je 30 km okruhů, z toho 6 km v areálu Isenau a 5 km na ledovci.

Kam zajít po lyžování

Oblasti Les Diablerets byl udělen certifikát kvality "Label de Qualité du Tourisme Suisse" + "Famillein Willkomen". Nabídka je tedy široká. Pro lyžaře bude asi nejatraktivnější bazén, popřípadě bruslařská či sáňkařská dráha nebo upravované zimní chodníky.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 950 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux. Z dálnice sjedete za Montreux u Aigle, odkud je do Les Diablerets ještě přibližně 20 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Skiwelt Wilder Kaiser Brixental je lyžařská oblast ležící ve východním Tyrolsku poblíž známého Kitzbuhelu mezi Salzburgem a Innsbruckem.

Skiwelt to je deset s...
Lyžování ve výškách: 800 - 1827 m.n.m
Délka sjezdovek: 250 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %43 %48 %9 %