Reklama

základní
informace

Les Menuires (1450 – 3200 m. n. m.)

Les Menuires společně s Val Thorens leží v "krajním" a zřejmě nejnavštěvovanějším údolí Belleville. Samotné Les Menuires se skládá ze dvou částí: Les Menuires 1850 a Rebberty 1850/2000.

Toto středisko se stalo mezi lyžaři synonymem pro francouzské pojetí lyžování. Můžete tedy očekávat nástup na sjezdovky přímo "z postele", nepřeberné množství sjezdových tratí (v celé oblasti 3 Vallées celkem 600 km), dokonalé propojení celého areálu vleky a bohužel i poněkud nevzhlednou panelákovou architekturu. To se naštěstí pomalu mění, starší rezidence jsou postupně bourány a nahrazovány menšími stavbami v tradičním savojském stylu.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
5 + 80 + 65 + 15 = 160 / 160 km
Uměle zasněžováno: 34 %
Vleky:
157170
Celková kapacita: 58643 os/h

Srovnat Les Menuires s ostatními středisky

Lyžování

Oblast nabízí úplně vše, co si lze z hledika lyžování přát. Přímo nad Menuires 1800 je krásná červená olympijská trať "Stade". Další pěkné červené terény se nachází například na protějším kopci La Masse, kde lze také při příznivých sněhových podmínkách praktikovat freeride.

Kdo se nabaží 160 km sjezdovek, které jsou k dispozici v rámci skipasu Les Menuires/St. Martin, ten může vyrazit buď do výše položeného Val Thorens (dalších 140 km sjezdovek) nebo do sousedních údolí (areály Méribel a Courchevel - zbývajích 300 km z celkových 600 km v oblasti 3 Vallées).

Snowboard

Přímo nad Menuires v části Reberty 2000 je snow park Boyes s half-pipe. V horní části areálu ve výšce cca. 2600 m.n.m. u sedačky "Becca" je další park pro freestyle - boardercross dráhy, raily, skoky big air, quarter pipe atd. Navíc krásný výhled.

Další příležitosti pro snowboard a free style nabízejí všechny sousední areály oblasti 3 Vallées.

Kam na běžky

V okolí je 28 km tras.

Kam zajít po lyžování

Asi nejlepší relaxace je ve venkovním vyhřívaném bazénu v části Bruyeres nebo v novém sportovním centru Sogevab, kde je krytý bazén, sauny, masáže, fitnes atd. Kromě toho se můžete věnovat i dalším aktivitám - např. kluziště, paragliding, jízda na skůtrech.

Večer můžete zakončit v některém z místních barů, restaurací či diskoték. Pro gurmány je rovněž k dispozici restaurace ve 4-hvězdičkovém hotelu Le Chalet Hôtel Kaya.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1110 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.
Z Annecy po silnici N506 do Alberville, dále po rychlostní komunikaci N90 do Moutiers. Kde sjedete na D117 a vystoupáte do Les Menuires. Z konce N90 je to cca. 25 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem : na letiště v Ženevě (150 km), nebo St. Exupéry v Lyonu (190 km) nebo do Grenoblu (150 km) a dále busem - jízdní řády busů na Altibus, VFD nebo Autocars Martin, popřípadě na stránkách letiště v Ženevě, Lyonu nebo Grenoblu.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • yeti
  teraz som tu
  20.01.2015 - 22:07

  Ahoj.
  Ja som teraz v 3 udoliach , je tu velmi pekne , fajn počasie , len málo snehu ...

 • yeti
  teraz som tu
  20.01.2015 - 22:07

  Ahoj.
  Ja som teraz v 3 udoliach , je tu velmi pekne , fajn počasie , len málo snehu ...

 • Medvěd
  sníh v Les Menuires
  20.01.2014 - 14:12

  Odpovídám si na zde položenou otázku sama - po návaratu z Les Menuires 19.1. Sněhu bylo dost málo, ale během týdne napadlo tak kolem půl metru. Sobotní větrné a teplé počasí však udělalo své, takže na sjezdovkách se opět objevily na mnoha místech kameny, a to ve všech Třech údolích. Zejména ve vyšších partiích a na přejezdech mezi údolími byly úseky podobné malým kamenolomům. Na svazích bylo - ač je leden- překvapivě i dost lidí (ve spodních partiích Val Thorens doslova mraveniště), takže se tratě rychle vyjezdily. Free ride po sněžení možný byl, ovšem s dost vysokým rizikem poničení lyží, protože sněhu fakt není moc a šutry, přikryté tak 10 cm vrstvou nového sněhu jednoduše lyže zničí. Lyžovačka přesto výborná - ovšem na starších lyžích, nové jsme ani nevybalili a skluznice těch starých přes veškerou opatrnost budou potřebovat důkladnou údržbu.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * tři = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Pontresina je součástí oblasti Engadin, která se skládá z devíti středisek v okolí Sv. Mořice propojených skibusy. ...
Lyžování ve výškách: 2093 - 2978 m.n.m
Délka sjezdovek: 350 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %20 %69 %10 %