Reklama

základní
informace

Leukerbad (1411 – 2700 m. n. m.)

Nechcete se na dovolené jen ulyžovat "k smrti"? Pak zavítejte do jihošvýcarského lyžařsko-lázeňského střediska Leukerbad, které leží nad údolím Rhony poblíž městečka Sierre. Kromě 50 km sjezdovek si zde můžete užít i koupelí v mnoha termálních pramenech o teplotách až 51 °C.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
3 + 20 + 27 = 50 / 50 km
Uměle zasněžováno: 14 %
Vleky:
5510
Celková kapacita: 12000 os/h

Srovnat Leukerbad s ostatními středisky

Lyžování

Sjezdovky se rozprostírají po západním svahu hory Torrent (nejvýšší bod 2700 m). Jejich horní část je nad hranicí lesa a obsluhuje ji několik pom/kotev. Dolní patro arálu vede částečně v lese a k dispozici tu jsou pohodlnější kabinky/sedačky.

Areál je velmi kompaktní, takže během jediného dne můžete vyzkoušet všech 16 tratí. Většina sjezdovek je středně náročná. Jedna černá je v nejvyšším bodě areálu. To ale neznamená, že Leukerbad nemá co nabídnout náročným jezdcům - před několika lety hostil i Světový pohár a nejdelší sjezdovka je 10 km dlouhá s převýšením 1 300 metrů.

Snowboard

U mezistanice Rinderhutte je halfpipe.

Kam na běžky

Buď můžete využít 5 km okruh přímo kolem Leukerbadu, nebo se nechat vyvézt kabinkou do průsmyku Gemmipass (2300 m), kde jsou další tratě o délce 8-10 km.

Kam zajít po lyžování

Hlavní apres-ski aktivitou je samozřejmě návšteva místních termálních lázní. 22 lázeňskými zařízeními denně "proteče" neuvěřitelných 3,9 miliónu litrů termální vody o teplotě až 51 °C.

Největší termální aqua park se jmenuje Burgerbad a nabízí kompletní "wellness" programy: termální bazény s tobogány, masáže, výřivky... Ještě více služeb je k dispozici v hotelových lázních Lindner Alpentherme. Kromě termálních bazénů a 25 m plaveckého bazénu s "normální" vodou můžete zkusit i netradiční formy relaxace včetně Thallasso koupelí.

Kdo by už měl lázní dost, může se procházet po 40 km zimních chodníků nebo třeba zkusit nějakou místní restauraci či bar.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1010 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux - Martigny - Sierre. Za Sierre končí dálnice, ještě cca. 6 km po hlavní cestě v údolí a potom odbočíte na horskou silnici a vystoupáte do Leukerbad. Z konce dálnice je to cca. 25 km.

Lze ovšem také využít autovlaku v tunelu Lötschberg - v tom případě pokračujete z Bernu směr Thun a Kandersteg, vlakem "podjedete" hlavní hřeben Bernských Alp a jste přímo v údolí Rhony za Sierre. Za 25 CHF ušetříte cca. 100 km po dálnici. Bližší informace naleznete zde.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem na letiště v Sionu (60 min) nebo Ženevě (3 hod).

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Tomáš N.
    malý,ale kouzelný
    21.11.2009 - 18:38

    Lázně super,vhodné i pro děti. Sjezdovky poctivě červené. Je zde však i cvičná louka pro nejmenší. FISka od vrchu nemá chybu, mění směr i sklon. Když padne čerstvý sníh freeride je zde bezvadný.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest - ? = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Adelboden se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Lenkem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1353 - 2357 m.n.m
Délka sjezdovek: 205 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %67 %74 %15 %