Reklama

základní
informace

Leysin (1200 – 2205 m. n. m.)

Nádherný výhled na Ženevské jezero, tradiční architektura a kvalitní tratě - to je oblast Leysin / Les Mosses. Komu by nestačilo 100 km sjezdovek, může potom v rámci skipasu Alpes Vaudoises využít až 550 km tratí v sousedních areálech.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
43 + 15 + 2 = 60 / 60 km
Uměle zasněžováno: 2 %
Vleky:
5170
Celková kapacita: 13000 os/h

Srovnat Leysin s ostatními středisky

Lyžování

V okolí vesničky Leysin je nabídka skutečně široká:

Přímo nad Leysin je 60 km převážně červených/černých tratí (celkem 35 km) ve výškách 1350 až 2205 m, v dolní části jsou modré, za červenými se vyplatí vyrazit pod nejvyšší bod areálu Chaux de Mont. Odměnou vám bude i výhled na Ženevské jezero, kromě sjezodvek se dolů můžete pustit i volným terénem.
13 km nad Leysinem se nachází další areál Les Mosses se 40 km sjezdovek.

Další možnosti lyžování jsou v areálech kolem Les Diablerets (cca. 15 km od Leysinu):

Přímo z Les Diablerets je přístupný areál Meilleret ,který propojuje Les Diablerets se sousedními vesničkami Villars a Gryon. Nabízí celkem 75 km tratí všech obtížností ve výškách 1114 - 2113 m. Zajímavé červené naleznete roztroušené po celém relativně rozsáhlém areálu - např. pod vrcholem Meilleret přímo nad Les Diablerets nebo nad Gryonem v oblasti pod Croix des Chaux.

Nad druhé straně udolí nad Les Diablerets je potom spíše rodinný areál Isenau s 25 km tratí. Z Les Diablerets do něj vede kabinka.

Nejzajímavější je asi ledovcový areál Glacier 3000 nad Col du Pillon s 25 km tratí. Zážitkem je už cesta kabinkou nahoru, kde na vás čaká panoramatická restaurace od architekta Botty. dolů pak vede 14 km dlouhý sjezd Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700m.

Kromě areálů ve frankofonní části si ještě můžete přidat dalších 225 km v okolí Gstaadu. Pro opravdové "draky" je tu pak skipas Glacier 3000-Alpes Vaudoises na všech 550 km tratí od Gstaadu až po Leysin.

Snowboard

K dispozici je U-rampa + široká nabídka freeridových terénů.

Kam zajít po lyžování

Stejně jako sousední Les Diablerets i Leysin nabízí mnoho možností, jak příjemně strávit čas po lyžování. K dispozici je krytý 25 m bazén, hala pro sálové sporty, lezecká stěna a kluziště. Zkusit můžete i jízdu ve sněhu na motokárách, paragliding nebo jízdu psím spřežením.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 930 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux. Z dálnice sjedete za Montreux u Aigle, odkud je do Leysin ještě přibližně 10 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm - ? = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Lenk se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Adelbodenem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1100 - 2200 m.n.m
Délka sjezdovek: 210 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %46 %10 %