Reklama

základní
informace

Leysin (1200 – 2205 m. n. m.)

Nádherný výhled na Ženevské jezero, tradiční architektura a kvalitní tratě - to je oblast Leysin / Les Mosses. Komu by nestačilo 100 km sjezdovek, může potom v rámci skipasu Alpes Vaudoises využít až 550 km tratí v sousedních areálech.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
43 + 15 + 2 = 60 / 60 km
Uměle zasněžováno: 2 %
Vleky:
5170
Celková kapacita: 13000 os/h

Srovnat Leysin s ostatními středisky

Lyžování

V okolí vesničky Leysin je nabídka skutečně široká:

Přímo nad Leysin je 60 km převážně červených/černých tratí (celkem 35 km) ve výškách 1350 až 2205 m, v dolní části jsou modré, za červenými se vyplatí vyrazit pod nejvyšší bod areálu Chaux de Mont. Odměnou vám bude i výhled na Ženevské jezero, kromě sjezodvek se dolů můžete pustit i volným terénem.
13 km nad Leysinem se nachází další areál Les Mosses se 40 km sjezdovek.

Další možnosti lyžování jsou v areálech kolem Les Diablerets (cca. 15 km od Leysinu):

Přímo z Les Diablerets je přístupný areál Meilleret ,který propojuje Les Diablerets se sousedními vesničkami Villars a Gryon. Nabízí celkem 75 km tratí všech obtížností ve výškách 1114 - 2113 m. Zajímavé červené naleznete roztroušené po celém relativně rozsáhlém areálu - např. pod vrcholem Meilleret přímo nad Les Diablerets nebo nad Gryonem v oblasti pod Croix des Chaux.

Nad druhé straně udolí nad Les Diablerets je potom spíše rodinný areál Isenau s 25 km tratí. Z Les Diablerets do něj vede kabinka.

Nejzajímavější je asi ledovcový areál Glacier 3000 nad Col du Pillon s 25 km tratí. Zážitkem je už cesta kabinkou nahoru, kde na vás čaká panoramatická restaurace od architekta Botty. dolů pak vede 14 km dlouhý sjezd Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700m.

Kromě areálů ve frankofonní části si ještě můžete přidat dalších 225 km v okolí Gstaadu. Pro opravdové "draky" je tu pak skipas Glacier 3000-Alpes Vaudoises na všech 550 km tratí od Gstaadu až po Leysin.

Snowboard

K dispozici je U-rampa + široká nabídka freeridových terénů.

Kam zajít po lyžování

Stejně jako sousední Les Diablerets i Leysin nabízí mnoho možností, jak příjemně strávit čas po lyžování. K dispozici je krytý 25 m bazén, hala pro sálové sporty, lezecká stěna a kluziště. Zkusit můžete i jízdu ve sněhu na motokárách, paragliding nebo jízdu psím spřežením.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 930 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux. Z dálnice sjedete za Montreux u Aigle, odkud je do Leysin ještě přibližně 10 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

jedna + osm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Společně s Isolou 2000 je oblast Praloup/Val d´Allos nejjižnějším francouzským lyžařským střediskem. Nachází se na okraji národního parku Mercantor a tvoří ho dvě vesničk...
Lyžování ve výškách: 1500 - 2600 m.n.m
Délka sjezdovek: 180 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
20 %31 %43 %6 %