Reklama

základní
informace

Madesimo Valchiavenna (1550 – 2948 m. n. m.)

Madesimo (dříve nazvané Isolato) je menší lyžařská vesnice ve francouzském stylu ležící na "konci světa" v severní Itálii u hranic se Švýcarskem (cca. 60 km od Sv. Mořice). I přes skromnější nabídku sjezdovek ("pouhých 60 km") je tento lyžařský resort vyhlášený díky velmi dobrým sněhovým podmínkám (leží na návětrné straně Alp) a pohodlnými přepravním zařízením (v celém areálu výlučně moderní sedačky či kabinky). Toho ostatně hlavně o víkendech využívají i obyvatelé Milána.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
22 + 29 + 9 = 60 / 60 km
Uměle zasněžováno: 83 %
Vleky:
0191
Celková kapacita: 26760 os/h

Srovnat Madesimo Valchiavenna s ostatními středisky

Lyžování

Ve středisku Madesimo se lyžuje převážně na severozápadních svazích pod vrcholem Pizzo Groppera. Dolní části sjezdovek vedou modřínovými lesy, horní partie jsou široké carvingové dálnice.

Hlavními tepnami jsou červené tratě protkané modrými přejezdy/příjezdy. Příznivci freeride resp. jízdy po neupravených sjezdovkách mohou využít trať z Pizzo Groppera směrem dolů do Madesima s převýšením bezmála tisíc metrů.
Na druhou stranu směrem k přehradní nádrži Val di Lei vedou je3t2 2 červené tratě obsluhované dvousedačkou.

Snowboard

Ve středisku přímo nad Madesimem je snowpark s množstvím skorů a railů i half-pipe a quarter pipe.

Kam na běžky

V okolí střediska se upravují 2 běžecké okruhy o délce 5 km, další 7 km okruh leží v blízké vesničce Campodolcino.

Kam zajít po lyžování

Ve středisku můžete po lyžování využít třeba sněžné skútry, snowtubing a sněžnice. Bazén bohužel chybí - k dispozici jsou samozřejmě menší wellness v místních hotelech.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Pavel
  Madesimo, Primula
  17.02.2017 - 10:31

  Zdravím. Návrat z Madesima. Celý týden AZZURO!!! Sjezdovky upravované, místy kamínky, ale opravdu jen výjimka. Většinou modro-červené, na můj vkus příliš křížení a přejezdů, náročnějších pomálu. Val Di Lei přes kopec moc hezké, slunečné. Tam i zpět se ale musí velkou kabinou, volné terény zpět nebyly otevřeny. Jo, a neděle na sjezdovkách hrůza lidí - asi nával Miláňanů. Pro rodinu s malými dětmi ale super.
  Ubytování Primula - pěkné, bez probémové. Jen puberťáky nepotěší slabá a neustále vypadávající WIFI. Ke každému apartmánu je garáž (auta nesmí stát venku), ale auta SUV a MPV musí sundávat ze střechy boxy, aby se vešly do garáže (Ford S-Max s boxem vleze, VW Sharan, BMW X5 - s boxem NE).
  K cestě do Madesima. Z Campodolcina se dá jet nahoru, buď vlevo na Isolu - delší cesta (8 km), ale nejsou tam tak ostré serpentýny, nebo rovně (5 km), ale serpentýny jak šněrování od bot - je to ale zážitek :-)

 • Roman
  St. Moritz - Passo Majola
  12.02.2017 - 22:25

  Zdravím, v pátek 10.2. jsme se vraceli z Madesima. Hnedka po ránu začalo dost sněžit. Cesta v Italii a Švýcarech až po Pass Majola OK. Jeli jsme již po několikáté, ale letos poprvé nahoru za sněžení. Dojeli jsme cca do půlky serpetín a zbytek bez řetězů nebo 4x4 ani ránu ! Jak psal níže Lukáš, je dobré na toto místo pamatovat a nepodceňovat ho! Kdo tam nikdy nejel, tak jde cca o 2.5km stoupání-klesání 21-24 % !!! Mazec když zasněží... Při našem návratu to tam řídíla dopravní policie, neboť cestou dolů to tam někdo narval do betové zarážky. Jinak my jsme měli minulý týden nový sníh a jak jsem psal v pátek opět dost padalo, tak to tam musí být zase nádhera. Sjezdovky každý den upraveny a v týdnu otevřeli i zbývající vleky. Do Val di Lei jsme se nedostali kvůli mlze, ale byla otevřená. Přeji všem prima lyžovačku...

 • Lukáš
  Madesimo
  12.02.2017 - 20:36

  Zdravim, pred tydnem jsme prijeli z Madesima.(Chomutov-KV-Regensburg-Mnichov-innsbruck-Landeck-St.moritz-madesimo) Cesta tam byla v pohode az na hodinu v kolone u Mnichova, cesta zpet byla horsi hlavne pred obci Maloja, jak uz tu nekdo zminoval. Jelikoz snezilo tak jsem jak beran jel stale dal aniz bych nasadil retezy pred kopcem, par aut jsem predjel i s retezy, nicmene 3 zatacky pod kopcem jsme uz radeji uhnuli na stranu a pockali na pluh(doporucuji tedy jasne retezy nebo v klidu 4x4) jinak v den odjezdu silene snezilo a ted tam musi byt paradne na lyzovani. Se vsim ostatnim maximalni spokojenost, tudiz priste jedem zas.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - tři = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Areál Schmittenhohe leží v sousedství městečka Zell am See na břehu stejnojmeného jezera. Samotné Zell am See je jedním z nejznámějších rakouských středisek, leží přibliž...
Lyžování ve výškách: 700 - 2000 m.n.m
Délka sjezdovek: 77 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %35 %32 %