Reklama

základní
informace

Madonna di Campiglio (1550 – 2500 m. n. m.)

Madonna di Campiglio je asi jedno z mála alpských středisek, které zná i skoro každý nelyžař. Je to místo, kam se jezdí nejen vidět, ale hlavně být viděn - promenády ve městě vám to potvrdí. Přesto je Madonna, do které se z údolí Val di Sole autem dostanete přes průsmyk Passo Campo Carlo Magno, velmi přívětivá k lyžařům.

Sjezdařské terény ji obklopují prakticky kolem dokola a z jednoho svahu na protější se dostanete po vysněžených spojkách vedoucích po městě, takže nemusíte absolvovat dlouhé túry po ulicích v plné polní.

Navíc jsou nad Madonnou krásné hory - jmenují se Dolomiti di Brenta a tvoří je hřeben plný sklaních komínů a veží neuvěřitelných tvarů. Více jak 60% dnů je slunečných, takže při troše štěstí si nejen zalyžujete a ještě můžete vyrábět pohledy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
60 + 68 + 22 = 150 / 150 km
Uměle zasněžováno: 90 %
Vleky:
3317100
Celková kapacita: 90000 os/h

Srovnat Madonna di Campiglio s ostatními středisky

Lyžování

Madonna a blízké areály Foldarida - Marilleva (propojeno vleky - dalších 50 km tratí) a menší areál Pinzolo (spojení jen skibusem - 26 km tratí) toho nabízí pro lyžování opravdu hodně.

V samotné Madonně jsou všechny sjezdovky téměř dokonale propojeny, takže je lze za jediný den ochutnat všechny, ale díky jejich profilové pestrosti si tu vybere každý.

Z těch nejnáročnějších nelze nepřipomenout závodní svah 3-Tre, krásnou černou sjezdovku Amazonia ze skalního ostrohu Pradalago a především "volný pád" po Direttissimě z Monte Spinale.

Hodně červených naleznete taktéž kolem Spinale a ještě za ním na Passo Grosté se nachází pláň obklopená štíty Dolomit s nenáročnými širokými svahy a stále kvalitním sněhem.

K zajímavostem Madonny patří i její lanovky: jako jedno z nejstarších alpských středisek byla Madonna vybavena několika klíčovými kyvadlovými kabinami s velmi malou kapacitou - prakticky všechny (Spinale, Grosté i Pradalago) byly nahrazeny rychlými kabinkami (vajíčky) s mnohonásobou kapacitou, takže bájné hodinové fronty při nástupu jsou už jen legendou.

Kabinka na Grosté patří se svou délkou téměř 7 kilometrů také k nejdelším na světě - jízda trvá téměř půl hodiny. Moderně vybavená je Madonna i zasněžovacími systémy, což je v Itálii vůbec dobrým zvykem: nenápadné pistolky (vysokotlaká děla) podél sjezdovek zajistí bezpečné lyžování i ve sněhově nevydařeném začátku sezóny.

Snowboard

Pod Passo Grosté je snowboard park s boardercrossem a skoky.

Kam na běžky

V okolí Campo Carlo Magno a Ritorto je 30km upravovaných tras.

Kam zajít po lyžování

Díky věhlasu střediska najdete v Madonně samozřejmě množství obchodů, restaurací, barů a klubů včetně těch nejluxusnějších. Bohužel veřejný krytý bazén chybí, najdete ho až ve Spiazzu (20 km), nicméně wellness programy (sauny, vyřívky, masáže) nabízí většina místních hotelů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 780 km
Autem přes Rozvadov, Mnichov, Insbruck, Brenner, Bolzano, Mezzolombardo a Folgaridu (63 km od sjezdu z dálnice v Mezzolombardo).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Markéta
  lyžování v Madonna
  19.03.2017 - 20:45

  Skiareál rozmanitý, krásný, počasí parádní (byli jsem 12.-17.3.), jen neskutečné množství lidí. Převažovali ne zrovna lyžařsky zdatní Poláci a Češi. Nejlepší lyžování do poledne, pak jen v hořejších partiích na straně Passo Grosté, jinak všude jinde rozježděné hromady sněhu a po poledni fronty všude, plné sjezdovky.
  V restauracích snacky kolem 5 Euro.

 • Marek Langer
  Super
  10.01.2016 - 16:49

  Tak zdravím areál je velký a jezdí se mi dobře jak na snowboardu tak na lyžích areál je to velký a já osobně mám k vleku max 100m a když končím tak sjedu za hotelem :)

 • Petr
  Lanovky & poláci
  10.03.2015 - 09:49

  Problém zastavování lanovek je v tomto středisku všeobecně znám, stačí si vyhledat jakoukoli diskusi na toto středisko. A není vůbec od věci zabrousit i na zahraniční servery. Tento fakt se přetřásá napříč celou Evropou.
  Byl jsem tam několikrát v lednu a nezažil jsem den, kdy by se nestálo. Zajímavé je, že v drtivé většině stojí kabinové lanovky, u kterých odpadá Jirkův argument, že někdo vypadne ze sedačky.
  Letos třetí týden v lednu, stála například každý den kabina z Pinzola, tak 5x za dobu jízdy. Cesta se tím pádem z 20 minut protáhla klidně na 40. A to bylo na této trase minimálně lidí ! V kabince jsme seděli většinou dva a obsazená byla tak každá desátá. Zbytek jezdil naprázdno.
  Stejně tak věčně stála dvojice kabin na Monte Spinale a Passo Groste.
  A co se týče Poláků, tak těch je tam mračna od půlky ledna do konce února, kdy mají prázdniny. Od prvního týdne v březnu je jich naprosté minimum.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva + ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Městečko Arosa leží na samém konci údolí Schanfig poblíž východošvýcarského Churu. Přes "kopec" sousedí se slavnějším Davosem a Klosters na straně jedné a s Lenzerheide-V...
Lyžování ve výškách: 1800 - 2653 m.n.m
Délka sjezdovek: 225 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %51 %39 %11 %