Reklama

základní
informace

Madonna di Campiglio (1550 – 2500 m. n. m.)

Madonna di Campiglio je asi jedno z mála alpských středisek, které zná i skoro každý nelyžař. Je to místo, kam se jezdí nejen vidět, ale hlavně být viděn - promenády ve městě vám to potvrdí. Přesto je Madonna, do které se z údolí Val di Sole autem dostanete přes průsmyk Passo Campo Carlo Magno, velmi přívětivá k lyžařům.

Sjezdařské terény ji obklopují prakticky kolem dokola a z jednoho svahu na protější se dostanete po vysněžených spojkách vedoucích po městě, takže nemusíte absolvovat dlouhé túry po ulicích v plné polní.

Navíc jsou nad Madonnou krásné hory - jmenují se Dolomiti di Brenta a tvoří je hřeben plný sklaních komínů a veží neuvěřitelných tvarů. Více jak 60% dnů je slunečných, takže při troše štěstí si nejen zalyžujete a ještě můžete vyrábět pohledy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
60 + 68 + 22 = 150 / 150 km
Uměle zasněžováno: 90 %
Vleky:
3317100
Celková kapacita: 90000 os/h

Srovnat Madonna di Campiglio s ostatními středisky

Lyžování

Madonna a blízké areály Foldarida - Marilleva (propojeno vleky - dalších 50 km tratí) a menší areál Pinzolo (spojení jen skibusem - 26 km tratí) toho nabízí pro lyžování opravdu hodně.

V samotné Madonně jsou všechny sjezdovky téměř dokonale propojeny, takže je lze za jediný den ochutnat všechny, ale díky jejich profilové pestrosti si tu vybere každý.

Z těch nejnáročnějších nelze nepřipomenout závodní svah 3-Tre, krásnou černou sjezdovku Amazonia ze skalního ostrohu Pradalago a především "volný pád" po Direttissimě z Monte Spinale.

Hodně červených naleznete taktéž kolem Spinale a ještě za ním na Passo Grosté se nachází pláň obklopená štíty Dolomit s nenáročnými širokými svahy a stále kvalitním sněhem.

K zajímavostem Madonny patří i její lanovky: jako jedno z nejstarších alpských středisek byla Madonna vybavena několika klíčovými kyvadlovými kabinami s velmi malou kapacitou - prakticky všechny (Spinale, Grosté i Pradalago) byly nahrazeny rychlými kabinkami (vajíčky) s mnohonásobou kapacitou, takže bájné hodinové fronty při nástupu jsou už jen legendou.

Kabinka na Grosté patří se svou délkou téměř 7 kilometrů také k nejdelším na světě - jízda trvá téměř půl hodiny. Moderně vybavená je Madonna i zasněžovacími systémy, což je v Itálii vůbec dobrým zvykem: nenápadné pistolky (vysokotlaká děla) podél sjezdovek zajistí bezpečné lyžování i ve sněhově nevydařeném začátku sezóny.

Snowboard

Pod Passo Grosté je snowboard park s boardercrossem a skoky.

Kam na běžky

V okolí Campo Carlo Magno a Ritorto je 30km upravovaných tras.

Kam zajít po lyžování

Díky věhlasu střediska najdete v Madonně samozřejmě množství obchodů, restaurací, barů a klubů včetně těch nejluxusnějších. Bohužel veřejný krytý bazén chybí, najdete ho až ve Spiazzu (20 km), nicméně wellness programy (sauny, vyřívky, masáže) nabízí většina místních hotelů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 780 km
Autem přes Rozvadov, Mnichov, Insbruck, Brenner, Bolzano, Mezzolombardo a Folgaridu (63 km od sjezdu z dálnice v Mezzolombardo).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Marek Langer
  Super
  10.01.2016 - 16:49

  Tak zdravím areál je velký a jezdí se mi dobře jak na snowboardu tak na lyžích areál je to velký a já osobně mám k vleku max 100m a když končím tak sjedu za hotelem :)

 • Petr
  Lanovky & poláci
  10.03.2015 - 09:49

  Problém zastavování lanovek je v tomto středisku všeobecně znám, stačí si vyhledat jakoukoli diskusi na toto středisko. A není vůbec od věci zabrousit i na zahraniční servery. Tento fakt se přetřásá napříč celou Evropou.
  Byl jsem tam několikrát v lednu a nezažil jsem den, kdy by se nestálo. Zajímavé je, že v drtivé většině stojí kabinové lanovky, u kterých odpadá Jirkův argument, že někdo vypadne ze sedačky.
  Letos třetí týden v lednu, stála například každý den kabina z Pinzola, tak 5x za dobu jízdy. Cesta se tím pádem z 20 minut protáhla klidně na 40. A to bylo na této trase minimálně lidí ! V kabince jsme seděli většinou dva a obsazená byla tak každá desátá. Zbytek jezdil naprázdno.
  Stejně tak věčně stála dvojice kabin na Monte Spinale a Passo Groste.
  A co se týče Poláků, tak těch je tam mračna od půlky ledna do konce února, kdy mají prázdniny. Od prvního týdne v březnu je jich naprosté minimum.

 • Jirka
  Lanovky & poláci
  09.03.2015 - 18:56

  Lanovka se se mnou za týden zastavila tak desetkrát, což nijak nevybočuje z průměru, takže v tomhle ohledu bez problémů.
  Způsobeno vždy buď pádem lyžaře na koberci, nebo pozdním vjezdem lyžaře za zábrany, s čímž asi provozovatel lanovky mnoho nenadělá.
  Je pravda, že je ve středisku ještě poměrně dost starších dvousedaček, ale nepřekonatelný problém to taky není.
  S poláky problémy nebyly, vysílačky imho používají spíš rusové, kterých bylo na svazích asi převaha, ale taky žádný drama.
  Hodnotil bych Madonnu přibližně na stejné úrovni jako Tonale nebo Alpe Cermis...

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

nula + ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Kitzbuhel je jedno z nejznámějších a nejluxusnějších středisek zimních sportů v Rakousku. O věhlasu střediska vedle jeho přezdívky "Monte Carlo Alp" svědčí i členství v e...
Lyžování ve výškách: 800 - 2000 m.n.m
Délka sjezdovek: 170 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %41 %45 %14 %