Reklama

základní
informace

Malino Brdo - Ružomberok (545 – 1209 m. n. m.)

Skipark Ružomberok - Malino Brdo je příměstským lyžařským střediskem. Je rozložené na severovýchodním úbočí Velké Fatry na svazích stejnojmenného kopce přímo nad městem Ružomberok (2 km). Vstupní bránou do střediska je Hrabovo, odkud vede do areálu kabinová lanovka.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
1 + 1 + 3 + 2 = 7 / 12 km
Uměle zasněžováno: 92 %
Vleky:
3110
Celková kapacita: 8500 os/h

Srovnat Malino Brdo - Ružomberok s ostatními středisky

Lyžování

Středisko se skládá ze tří částí Hrabovo, Malino Brdo a Kalvária.
Většina sjezdovek je mezi horní stanicí kabinky z Hrabova (900 m.n.m.) a vrcholem Malino Brdo (1.209 m.n.m.). Jde hlavně o širokou červenou, po stranách jsou - oddělené pásem lesa - ještě jedna černá a jedna červeno-černá. Nejdelší trať měří 1.400 m.

Od horní stanice kabinky dolů pak vede dlouhá modrá a zelená. Sjezd z vrcholu Malino Brdo až dolů měří 3.900 m s převýšením (třetina po červené a dále lesem po modré).

Při sjezdu po zelené se z Malina Brda dostanete do části Kalvárie, kde je mírná zelená obsluhovaná jedním krátkým vlekem.

Snowboard

Nad horní stanicí kabinky je snowpark.

Kam na běžky

20 km tras v okolí - Malino Brdo - Smrekovica - 15 km a Vlkolínske lúky - 5 km.

Kam zajít po lyžování

Přibližně 12 km od města se nachází moderní termální koupaliště Bešeňová. Další možnosti nabízí blízké město Ružomberok.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 480 km
Autem po silnici Žilina - Ružomberok nebo Poprad - Liptovský Mikuláš - Ružomberok, přístup do střediska jen pokud tam máte zajištěné ubytování, jinak přístup lanovkou.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Vlak - Ružomberok leží přímo na trase rychlíků Praha - Žilina - Ružomberok - Liptovský Mikuláš - Poprad - Košice.

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • fanda
  zoufalost
  09.02.2017 - 11:23

  Bohužel naprostý souhlas s Ondra CZ. Během 5ti let jsem zde byl 3x. Nechci nikoho hanět,celý resort tj. ubytování + sjezdovky mají velký potenciál,pokud by se jim někdo věnoval z rozumem. Tady je jen vůle zbohatnutí bez žádných investic.

 • Ondra CZ
  Nedoporučuji
  19.02.2016 - 02:07

  Nemá smysl sem jezdit - ceny neodpovídají kvalitě služeb. Během deseti let jsme tady popáté, bohužel ceny postupně stouply na ceny v Alpách, ale kvalita areálu sešoupla na zoufalou úroveň. Za těch deset let se tady nic nezměnilo, areál do ničeho neinvestoval. Jinde areály investují do rychlých, krytých a vyhřívaných sedaček, zde pořád stejně pomalá sedačka a stará poma. Žádné nové sjezdovky, pořád se jezdí na jediné. Večerní lyžování neexistuje, trasa dolů k lanovce je lemovaná starými rozbitými světly. Uvádějí naprosto zkreslené informace o stavu sjezdovek. Když si koupíte skipas na celý den nebo na více dnů (jako my) a chcete reklamovat stav sjezdovek, tak se vám vysmějí a řeknou, že je to váš problém. Po dvou dnech co jsme jezdili, se nedalo už odpoledne jezdit jak byla sjezdovka rozbitá, na stránkách však tvrdí ideální podmínky. Výstup z lanovky je do totálního blata nebo na zmrzlý led, takže lidi padali jak hrušky nebo se brodili blátem - nikoho to z obsluhy nezajímalo. Občerstvení taky zoufalost. Za tři dny ježdění s ubytováním a skipasy nás rodinu (2+2) to vyšlo na 630 EUR (bez jídla a dopravy). Minulý rok v Alpách v Itálii s polopenzí, dopravou a skipasy za 580 EUR komplet. Areál zachraňují zejména Češi a část Poláků, Slováka tady už není slyšet. Vůbec si tu neváží zákazníky, takže je vidět, jak to tady upadá. Za mě jsem tady byl naposledy.

 • Jirka
  Aktualizace
  02.03.2015 - 11:12

  Asi moc dobře vědí, proč moc nefungují webové kamery. Po příjezdu 28/02/2015 kabinkou jsem neveřícně hleděl na hnědé vydřené plochy na sjezdovce č.5, křoví prorůstajíci sjezdovkou č.6. Jediná slušná sjezdovka s opravdu 60-70 cm sněhu byla 1a , žel od půlky dost měkký sníh tvořil pěkné kupky... Chtělo by to uvádět opravdu aktuální informace, ale to by určitě nepřijelo tolik lyžování chtivých, že ?

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - čtyři = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Oblast Lenzerheide-Valbela je dalším ze středisek v okolí východošvýcarského Churu. Díky orientaci svahů východ-západ si zde můžete celý den užívat sluníčka. Podobně jako...
Lyžování ve výškách: 1230 - 2865 m.n.m
Délka sjezdovek: 155 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %40 %12 %