Reklama

základní
informace

Martinské hole (1150 – 1456 m. n. m.)

Středisko Martinské hole leží přímo na předměstí Martina (obdoba českého Ještědu u Liberce) v pohoří Malá Fatra. Díky relativně vysoké nadmořské výšce nabízí stabilní sněhové podmínky během celé zimní sezóny. Rovněž nabídkou tratí (celkem 13 km) patří k větším slovenským areálům. Díky poloze přímo naproti hlavnímu hřebenu Malé Fatry je ze sjezdovek krásný výhled na Malý i Velký Kriváň a Chleb.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 1 = 5 / 13 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
6010
Celková kapacita: 5000 os/h

Srovnat Martinské hole s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na východním hřebenu Martinských holí mezi Velkou Lúkou (1475 m.n.m.) a Minčolem (1363 m.n.m.).

Do areálu vede z Martina jedno-sedačková lanovka (naštěstí lze přímo dojet i autem). Vleky vedou na hřeben ze dvou míst z výšky 1150 m a 1240 m.n.m. (horní stanice sedačky z Martina). Ze hřebenu lze sjet buď po třech modrých (jedna je značená jeko červená) sjezdovkách (delší má 1500 m) nebo po červené (900 m, převýšení 200m).
Trochu stranou je ještě kratší modrá s vlastním vlekem.

Provozní doba vleků: 8.30 - 15.30 hod.

Snowboard

Ve středisku je snowboard park s raily a skoky.

Kam zajít po lyžování

Za 2000 Sk na půl hodiny si můžete pronajmout sněžný skútr a projet se po hřebeni Martinských holí. Další možnosti vyžití po lyžování naleznete v blízkém Martine.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 450 km
Autem k parkovišti u dolní stanice sedačky odbočíte z cesty směr Žilina - Banská Bystrica na světelné križovatce na Stráne až na konec meěstské časti Podstráne.
po místní komunikaci lze zdarma dojet i do střediska do výšky 1240 m.n.m. -odbočíte ve Vrútkach na Martinské hole. Nahoru se jezdí od 6 do 12 a od 19 do 24, dolů od 13do 18 a od jedné do 5 ráno.

K dolní stanici sedačky dojedete i autobusem MHD z Martina.

Vlakem do Martina - Vrútky a dále autobusem.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Pavel
  Martinky
  23.02.2014 - 11:29

  Právě jsem se z Martinek vrátil. Při sněhové nouzi zde byly podmínky slušné. Hlavní sjezdovka (modrá) byla upravována a celá rodina jsme si užili. V provozu jsou I dvě sjezdovky červené. Jedná upravovaná, druhá kvůli nedostatku sněhu ponechána vlastnímu osudu. Celkově však doporučuji.

 • Michal
  lyžování
  25.01.2014 - 20:20

  Neupravují sjezdovky , nikomu nedoporučuji .

 • petr
  slovenská hrůza
  17.03.2013 - 18:56

  Bohužel, ale musím s Michalem souhlasit. Na Martinkách jsem zažil několik fantastických lyžovaček v mládí. Pak jsem je navštívil asi po 10 letech a opravdu to byla hrůza. A nejen na Martinkách!! Turistická situace na Slovensku (jedno zda v zimě, či létě) by se dala charakterizovat asi takto - "ZAPLAŤ A VYPADNI" Za sebe, na Slovensko už nikdy. Nebudu vozit peníze někam, kde o turistu nestojí.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn leží jižně od Salzburgu, 20 km od Zell am See na konci údolí říčky Sallbach. Tuto lyžařskou oblast tvoří dvě vleky propojen...
Lyžování ve výškách: 1003 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 235 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %45 %48 %8 %