Reklama

základní
informace

Megeve - St. Gervais (1100 – 2353 m. n. m.)

Megeve je centrem oblasti Evasion Mont Blanc, která nabízí 445 km sjezdovek a rozprostírá se na západním okraji masivu Mont Blanc. Samotná vesnička je synonymem prestiže a luxusu - tím, čím je ve Švýcarsku Davos nebo Zermatt, tím je ve Francii Megeve. To se pochopitelně odráží hlavně v cenách ubytování ovšem i v příjemně klidné atmosféře a malebné architektuře.

Nicméně kromě Megeve jsou v oblasti Evasion i další výchozí body - hlavně vesnička St. Gervais, St. Nicolas de Veroce a Combloux.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
37 + 35 + 136 + 33 = 450 / 450 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
5513340
Celková kapacita: 45000 os/h

Srovnat Megeve - St. Gervais s ostatními středisky

Lyžování

Celou oblast Evasion tvoří celkem 7 areálů. Největším z nich je vleky plně propojený areál Megeve/St. Gervais. Další oblastí je Combloux/Jaillet/Giettaz/Cordon (90 km tratí), který se nachází přímo přes údolí naproti Megeve/St. Gervais. Nabídku pak doplňuje areál Les Contamines (120 km tratí) dostupný skibusem ze St. Gervais.

Snowboard

Příznivci snowboardu se hlavně mohou těšit na pěkné freeridy ve středisku Les Contamines. Upravovaný snowpark nalznete pak v areálu Combloux / Mont Joux.

Kam zajít po lyžování

Při pobytu v oblasti se vyplatí rozhodně návštěva lázní v St. Gervais. Zajímavý je také výlet zubačkou (Tramway du mont Blanc) do blízkého Les Houches.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1061 km
Autem: po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva. Ze Ženevy pokračujete po dálnici směrem Chamonix, před Chamonix odbočka na Megeve.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • janica
  nejlepší
  01.03.2015 - 12:17

  Byli jsme tam 2x ta sebou v půli ledna ( 2012 a 13 ). V Megeve slušné červené, v Saint Gervais s úpravou nic moc. Ale nejlepší lyžovačka je v Contmines ( platí tam skipas.)Široké, prudké a nádherně upravené sjezdovky na travnatém podkladu. Červené a černé s větším sklonem, ale dobře upravené.
  Ubytování Le Grand Panorama dost dobré.

 • David
  lyzovani pod Mont Blancem
  18.02.2013 - 13:33

  Zacatkem unora bylo paradni lyzovani na loukacha a na sjezdovkach v lese s vyhledy na Mont Blanc. Stredisko lezi na francouzske pomery nizko, ale pokud pada snih tak ho tu je opravdu hodne (v unoru 2013 pres metr v udoli). Vetsina sjezdovek neni zasnezovana, zato se lyzuje na prirodnim snehu, ktery neni tak premrzly. Super sjezdovky a vyhledy z Christometu na druhe strane strediska nad Combloux.

 • zuza.pce
  těšíme se
  28.01.2007 - 20:29

  jak říká název "těšíme se" do nového a pro nás nového, neznámého střediska s velkým množstvím kilometrů pro lyžování a pro volný terén. Jezdíme už od roku 1995 a pořád s ck intertrans. Asi jsme zhýčkaní, ale bereme ubytování u sjezdovek a ne dojíždění skibusy x km. Kdo se chce přidat - může, naše skupina je i pro delegáty z ck nezapomenutelná. ahoj lyžaři "skol" zuza

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři * jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Boží Dar je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě, leží na náhorní plošině nad Jáchymovem ve výšce 1.028 m.n.m. V r. 517 se ve zdejších drsných končinách začalo t...
Lyžování ve výškách: 850 - 1099 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
40 %40 %40 %20 %