Reklama

základní
informace

Méribel - Mottaret (1400 – 2952 m. n. m.)

Méribel se nachází v samém středu oblasti 3 Vallées, která nabízí 600 km sjezdovek. Středisko se skládá ze dvou částí - vesničky Méribel (1400 m) a modernější výše položené části Mottaret (1700 m).

Jedná se patrně o část Tří údolí, která je z hlediska architektury nejvíce "povedená", tj. nejméně poznamenaná tradiční panelákovou výstavbou. V samotném Méribelu se do velké míry podařilo zachovat ráz původní horské vesničky s tradiční savojskou architekturou využívající hlavně dřevo a kámen místo betonu a skla, modernější část Mottaret pak naštěstí vznikla až v době, kdy koncepce obřích rezidencí byla již překonána.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
8 + 85 + 47 + 18 = 150 / 150 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
1916180
Celková kapacita: 77078 os/h

Srovnat Méribel - Mottaret s ostatními středisky

Lyžování

Stejně jako v ostatních střediscích oblasti 3 Vallées i v Méribel najdete sjezdovky všech obtížností. Převážná část tratí je orientována buď na východ (svahy směrem k Val Thorens/Menuires) nebo na západ.

Za zmínku stojí hlavně pěkné červené a černé přímo nad Meribel v oblasti Tougnete. Rozhodně také vyzkoušejte výlet na Mont du Vallon (2.952 m.n.m.) - je sice poněkud stranou vzadu v údolí, ale nabízí převýšení téměř 1000 m a krásný výhled do okolí.

Snowboard

Příznivci - jak Francouzi říkají "Nouvelles Glisses" ("nového klouzání...") - si přijdou na své v placeném Moonparku v Méribel (závodní half-pipe 145 m délka, sklon 20stupňů + boardercross + half pipe pro začátečníky, cena EUR 50 na tři dny) a ve snowparku Plattieres nad Mottaretem (7 ha, half pipe + skoky...).

Kam na běžky

33 km běžeckých tratí.

Kam zajít po lyžování

Centrem apres-ski dění je Méribel a nabídka je opravdu široká. Můžete využít bazén, sauny a kluziště v rámci Parc Olympique La Chaudanne. V okolí střediska je také několik tras pro výlety na sněžnicích. Přiznivci adrenalinových sportů mohou využít nabídku paraglidingu. Zajímavou atrakcí je místní letiště nabízející vyhlídkové lety. Samozřejmostí je pak množství barů a restaurací.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1100 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.
Z Annecy po silnici N506 do Alberville, dále po rychlostní komunikaci N90 do Moutiers. Kde sjedete na D915 a v Brides les Bains odbočíte na D90 a vystoupáte do Meribel/Mottaret. Z konce N90 je to cca. 20 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem : na letiště v Ženevě (150 km), nebo St. Exupéry v Lyonu (190 km) nebo do Grenoblu (150 km) a dále busem - jízdní řády busů na Altibus, VFD nebo Autocars Martin, popřípadě na stránkách letiště v Ženevě, Lyonu nebo Grenoblu.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Kamil J.
  lepšího střediska Petře opravdu není ?
  09.04.2014 - 20:21

  A už jsi někdy navštívil třeba Val dIsere, Chamonix, Crans Montanu, Saas Fee, Verbier, Wengen, Engelberg, St. Moritz, Arlberg, Serfaust-Fiss-Ladis či Nassfeld ?

 • Marcela
  3V
  09.04.2014 - 11:21

  Letos jsme byli poprvé ubytováni v Les Menuires a myslím, že dostupnost ostatních údolí je odsud nejlepší. Navíc je zde i cena za ubytování levnější. V Méribelu je pěkné lyžování právě od hřebenu nad Les Menuires, pokud se vyhnete dojezdům přímo do střediska, kde je větší koncentrace lyžařů. Na protějších svazích jsou dojezdy právě až dolů a brzy bývá spodní část dost neupravená s nahrnutým sněhem, i když jsou tyto úseky rolbovány každý den.
  Od roku 2008 jezdíme s rodinou (2 děti cca od 12 let)lyžovat do "3V" a nějak ještě nejsme nabaženi, spíš máme strach jet lyžovat jinam. Na počasí jsme měli spíš štěstí - tři roky po sobě celý týden sluníčko. Ostatní roky tak dva dny zataženo, jeden den opravdu nepříjemný vítr, nebo mlha a sněžení. Také záleží na středisku, proto mít určitě skipas na celá 3V a ubytování s bazénem a saunou (nemusí být vždy drahé). Letos např. nad údolím Sain Martin de Belleville (středisko les Menuires)sluníčko, ale na konci tohoto údolí ve Val Thorens se tvořily mraky. Při inverzi je tomu zase naopak. Upravenost sjezdovek se ni za ta léta zdála vpořádku. Je pravda, že některé se nerolbují každý den, ale modré jsou upravované pravidelně. Černé sjezdovky např. z Caronu (VT)tak ob 2-3 dny, ale jsou to sjezdovky černé, tak předpokládám, že je to i účelem a jsou pro ty, co nemusí jezdit jen po manžestru. V infocentru každého střediska je také na nástěnce tabulka s tím, kdy se která sjezdovka upravuje. Zda ráno, nebo večer, což je dobré vědět, když přes noc padá sníh. V lednových termínech jsme měli vždy lepší počasí, ale sluníčko zase svítí kratší dobu a na sjezdovkách jsou po ránu a odpoledne stíny.
  Ceny....? Vaříme si sami. Po lyžování je času dost. Suroviny, polotovary dovážíme. Svačiny si děláme s sebou - místní drobivé bagety, na které se pak těšíme celý rok, do batohu ještě teplý čaj. Nejenom Češi se takto stravují z vlastních zásob. U sjezdovek jsou k tomuto účelu určená místa se stolečky a dokonce i vytápěné místnosti. A nedejte si na sjezdovce občas kafe,horkou čokoládu, nebo na dálku vůní lákající vafle, jsme přeci na dovolené!
  Naše hory mi snad prominou, ale po poslední zkušenosti na přelidněných sjezdovkách Klínovce, kde je to akorát o úraz, do našich vyhlášených středisek lyžovat už ne ani na jeden den! I v nejžádanějších termínech ve 3V není v průběhu dne takový mumraj na sjezdovkách! Jen pozor po ránu, a při průjezdu středisky.

 • Petr
  Info
  04.02.2013 - 08:53

  Tak jsme se vrátili z Meribelu a za sebe mohu říci, že v lednovém termínu je navštívit toto středisko lepší než-li v březnovém. Ideální sněhové podmínky, sníh neteče ani přílišná zima nebyla. Všichni co jsme tam byli jsme se shodli, že příští rok jedeme opět v tomto termínu a opět do tohoto střediska. Lepšího střediska v Evropě totiž není.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + deset = 17
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Tato lyžařská oblast ležící nad Wallensee je největším areálem mezi Zurichem a Churem. Patří k regionu Heidiland, kde si kromě 140 km sjezdovek můžete užít i koupání v ne...
Lyžování ve výškách: 1220 - 2222 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %15 %58 %26 %